Wells Fargo: Investoři by měli být vůči zlatu trpěliví

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Přední americká banka Wells Fargo naznačuje, že cena zlata může zůstat stabilní během léta, než dojde k očekávanému poklesu úrokových sazeb Federálního rezervního systému na konci roku. Poté by se zlato mohlo dostat na nová cenová maxima.

Wells Fargo radí trpělivost na zlatě

John LaForge, který ve významné americké bance Wells Fargo řídí strategii reálných aktiv, v nedávném rozhovoru naznačil, že Fed pravděpodobně nezačne snižovat úrokové sazby až do konce roku. Trh podle něj již ukázal, že dosavadní intenzivní měnová politika centrální banky má své meze. Do doby, než dojde k očekávaným změnám, bude trh ovlivněn svými přirozenými výkyvy, které jsou běžné pro maloobchodní trhy.

LaForge dále poukázal na to, že značný vliv na trh s fyzickým zlatem mají spotřebitelé v Asii, zejména v Číně a Indii, kteří pomáhají udržovat ceny na téměř rekordních úrovních. Upozornil však, že tento impuls může slábnout, protože spotřebitelé čelí kombinaci vysokých cen tohoto cenného kovu a oslabujících domácích měn v důsledku posilujícího amerického dolaru.

Očekávání na zlatu

Banka předpovídá, že cena drahého kovu se bude pohybovat v rozmezí 2 300 až 2 400 dolarů za unci a do roku 2025 by mohla stoupnout na 2 400 až 2 500 dolarů za unci. LaForge věří, že jakákoli zásadní likvidita nebo kvantitativní uvolňování by mohla pomoci zlatu vystřelit na historická maxima.

Podle LaForge, vyšší úrokové sazby by představovaly významný problém pro vlády, které se potýkají s vysokými úrovněmi dluhu. Očekává tak, že tlak na udržení nízkých sazeb zůstane silný. Dluh se hromadí na globální úrovni, což vede mnoho centrálních bank k obratu k zlatu jako ochraně.

Zatímco západní maloobchodní investoři vyčkávají na ideální čas k nákupu zlata, LaForge pozoruje, že oficiální kupci zlata váhání neprojevují. Očekává, že centrální banky budou nadále nakupovat zlato, protože nás čeká dle jeho slov ještě několik let tohoto nového supercyklu komodit.

V době psaní článku se cena zlata pohybuje kolem 2 334 USD za unci dle goldprice.org.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Investujtete do drahých kovů? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ. Další informace o vývoji ceny zlata naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img