Tvoří cena bitcoinu býčí pattern, který trh dovede na 89 000 dolarů?

4.1
(10)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin klesá již dva týdny v řadě, ale prodejní tlak zřetelně poslední dny slábne. Možná se tak konečně dočkáme odrazu s dřívějším pokusem o otestování rezistence kolem 72 000 dolarů. Jak jsem zmiňoval v jedné z posledních analýz, na první pohled se nám v grafu tvoří býčí pattern v podobě head & shoulders. Osobně nejsem moc patternový, ale když to v grafu snadno vidíme, proč ne?

Jestli trh bude head & shoulders respektovat, cenový cíl patternu je na zhruba 89 000 dolarech. Od neckline head & shoulders jde o cca 26% zhodnocení. Z aktuálního cenového minima samozřejmě o něco více. V každém případě bych situaci na trhu neviděl tolik černě. Naopak, zájem je podobně slabý jako ve chvílích těsně před těmi největšími cenovými pohyby. Už jenom proto možná trh všechny překvapí.

Poznámka
Stále platí, že druhou polovinu roku nevidím pro bitcoin zrovna šťastně. Nicméně nevidím problém v tom, aby cena nemohla udělat závěrečnou růstovou vlnu. Neříkám, že hned, protože jde vždy o proces. Cena bitcoinu může klidně další týdny víceméně konsolidovat.

Stream: Porostou akciové trhy do konce roku?

Info
Chceš být v obraze ohledně trhů a ekonomiky? Sleduj můj profil na Xku.

Spotová ETF pro bitcoin skutečně už moc netáhnou

Začátkem června byla o spotová ETF pro Bitcoin docela slušný zájem, což však vydrželo jenom pár dní. Skoro dva týdny je zase na trhu mrtvo. ETF už prostě netáhnou, což vidíme i na cenovém vývoji. To ovšem neznamená, že po letních prázdninách se trh nemůže opětovně rozjet. Už několik měsíců v řadě stagnujeme a čím dál více průběh připomíná minulý rok. BTC se v předešlém roce rozběhl až začátkem podzimu. Nic prostě neroste do nebes. Obzvlášť po půlroční rally o 190 %.

Dovede býčí pattern cenu bitcoinu na 89 000 dolarů?

Jak jsem psal v úvodu, v grafu je kromě stranového boxu i jiný pattern. A to pomalu mýtický head & shoulders, ze kterého mnoho spekulantů dělá pomalu vědu. Faktem je, že moje oči ho v grafu vidí, aniž bych se musel jakkoliv snažit. Nakreslil jsem pouze neckline patternu, abych vám to až tolik neusnadňoval.

Pouze objemy nejsou ani zdaleka ideální. Každý pattern musí být potvrzený ze strany objemů. Jestli se ovšem trh rozhodne grafický útvar následovat, target je až na 89 000 dolarech. Pokud nám před zraky právě neprobíhá distribuce.

V každém případě prodejní tlak kolem 64 000 dolarů znatelně zeslábl. Nemusí přijít vyloženě odraz, který cenu bitcoinu navrátí k 72 000 dolarů. Nicméně alespoň malé stáhnutí těch ztrát se taktéž počítá.

Závěrem: Trpělivost se musí každý investor naučit

U bitcoinových spekulantů je je typickým neduhem netrpělivost. A pokud si myslíte, že když držíte bitcoin třeba pět let, tak jste trpělivý, vězte, že jste na omylu. Zkuste si nějaké aktivum držet v portfoliu více jak deset let. To znamená, že jste vydrželi celý jeden velký ekonomický cyklus. Pak o sobě můžete tvrdit, že jste trpěliví investoři.

Ani já touto vlastností neoplývám, ale doufám, že toho jednou dosáhnu. Tudíž dle toho jednám.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Viktor Kožený

Při pohledu na měsíční svíčky bych očekával vydechnutí, protože to co se dělo předtím byl přepal. Takže to co se teď děje je jen ozdravná a potřebná korekce.

spot_img