Index S&P 500 je na rekordním cenovém maximu, protože akcie technologických firem nadále posilují

0
(0)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Index S&P 500 v pondělí uzavřel na rekordní hodnotě, čímž se zbavil růstu výnosů státních dluhopisů. Akcie technologických společností pokračovaly v růstu v souvislosti s pokračujícími výroky Fedu a očekáváním klíčových ekonomických údajů. Ty mají klíčoví představitelé zveřejnit koncem tohoto týdne.

V 16:00 ET vzrostl index S&P 500 o 0,8 % na uzavírací rekordní hodnotu 5 475,14. Předtím dosáhl intradenního maxima 5 488,82. Společnosti NASDAQ Composite Rose 0,9 % a Dow Jones Industrial Average vzrostly o 188 bodů, tj. o 0,5 %.

Velké technologické firmy pokračují v růstu

Velké technologické společnosti, včetně Amazonu (AMZN), Microsoft Corporation (MSFT) a Apple (AAPL), vedly k růstu širšího trhu. Poslední jmenovaná společnost vzrostla o 2 % a přidala k nedávným ziskům. Apple se snaží sesadit Microsoft z pozice nejhodnotnější společnosti v návaznosti na své plány v oblasti umělé inteligence.

Pokrok v oblasti technologie umělé inteligence zvedl hodnotu Applu na 3,33 bilionu dolarů a Microsoftu na 3,35 bilionu dolarů. Mnozí hovoří o šancích na pokračování býčího trhu právě díky vývoji technologie AI. Nvidia se stala nejhodnotnější technologickou společností na světě.

„Stručně řečeno, věříme, že tento technologický býčí trh má pevné základy, které se v příštích 12 až 18 měsících nakonec rozšíří i na zbytek softwaru. Spotřebitelské technologie, kybernetickou bezpečnost, polovodiče a infrastrukturu,” uvedli analytici Wedbush v nedávné zprávě.

Představitelé Fedu vyjadřují opatrnost ohledně snižování sazeb

Prezident filadelfského Fedu Patrick Harker v pondělí uvedl, že pokud bude ekonomika postupovat podle očekávání, proběhne pouze jedno snížení sazeb. Současná úroveň úrokových sazeb totiž pravděpodobně bude tlačit inflaci níže a zabrání riziku růstu inflace.

„Pokud se vše bude vyvíjet podle prognóz, myslím, že by jedno snížení sazeb do konce roku bylo vhodné,” řekl Harker. Dodal však, že v úvahu přicházejí i dvě snížení nebo žádné snížení.

Vidím jako docela možné, že v letošním roce dojde ke dvěma nebo žádným škrtům, pokud se data tak či onak zhorší.

– Patrick Harker, zdroj: investing.com

Tento týden má promluvit několik představitelů Fedu, včetně prezidenta newyorského Fedu Johna Williamse, prezidenta minneapoliského Fedu Neela Kashkariho, prezidenta sanfranciského Fedu Mary Dalyhoa a prezidenta richmondského Fedu Thomase Barkina.

Výnosy státních dluhopisů si mezitím připsaly zisky a pokusily se získat zpět část svých nedávných ztrát.

Aktivistický investor se zaměřil na Autodesk a GameStop se propadá po schůzi akcionářů

Společnosti Lennar (LEN), Kroger (KR), Darden Restaurants (DRI) a CarMax (KMX) tento týden oznámí čtvrtletní výsledky hospodaření.

Společnost Autodesk (DSK) vzrostla o 6 %. Stalo se tak poté, co deník Wall Street Journal informoval, že aktivistický investor Starboard Value získal ve výrobci návrhového softwaru podíl v hodnotě přibližně 500 milionů USD a nyní se zasazuje o změny.

Akcie maloobchodního prodejce videoher, GameStop (GME) klesly o 12 %. Stalo se tak poté, co společnost uvedla, že plánuje snížit náklady prostřednictvím zavírání prodejen. Dále však neposkytla další informace o svém dalším strategickém směřování.

Prozkoumejte akcie GameStop na platformě XTB

Propad cen akcií AMC a Virgin Galactic

Akcie AMC Networks (AMCX) se propadly o 35 %. Zábavní společnost oznámila nabídku konvertibilních akcií v hodnotě 125 milionů USD a v důsledků se cena akcií společnosti propadla.

Akcie Virgin Galactic Holdings Inc (SPCE) se propadly o 15 %. Stalo se tak poté, co vstoupilo v platnost její reverzní rozdělení akcií na 1 ku 20. Společnost SPCE se tak snaží oživit cenu svých akcií, která se v letošním roce propadla o více než 70 % poté, co společnost dočasně odložila své lety do vesmíru.

Prozkoumejte akcie AMC na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img