[Souhrn článků] + Federální rezervní systém vydal donucovací opatření proti bance propojené s FTX

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Federální rezervní systém vydal donucovací opatření proti bance propojené s FTX

Federální rezervní systém podal donucovací žalobu proti Farmington State Bank, která se údajně dříve jmenovala Moonstone Bank a měla přímé vazby na obchodní odnož FTX Alameda. Banka napojená na FTX změnila svůj obchodní plán, aniž by o tom informovala orgány dohledu. K tomuto donucovacímu opatření centrální banka uvádí:

Činnost rady zajišťuje, že činnost banky bude ukončena způsobem, který ochrání vkladatele banky a Fond pojištění vkladů. Opatření také zakazuje vyplácet dividendy nebo rozdělovat kapitál, rozpouštět peněžní aktiva a provádět určité činnosti bez souhlasu orgánů dohledu.

Farmington State Bank ve čtvrtečním prohlášení uvádí, že s příkazem Federálního rezervního systému souhlasí.

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

Proč akciové trhy klesají? Poroste zase inflace? | Michael Burry shortuje akciový trh

Celý akciový trh se potýká s poklesem, který trvá již několik týdnů. Zatím to není nijak příliš dynamické, ale to se může klidně rychle změnit. Proč vůbec akciový trh klesá? A jak dlouho to může ještě trvat? Jde o korekci, nebo o obrat trendu? A co bitcoin? Jak dlouho ještě potrvá konsolidace před dalším technickým posunem?

16. 8. 2023 Přehled trhu – Akciový trh překoupený, proč se držet od trhů dál?

Za první polovinu týdne se začínají objevovat zajímavé makro zprávy trhu. Čínská ekonomika čelí dalším problémům nemovitostního trhu větším než minulý rok. Slavný investor Michael Burry shortuje americké akciové indexy. Akciový index S&P 500 dále klesá a Bitcoin testuje 29 000 USD.

Predikce ceny THORChain – RUNE vzrostl o 46 %, co se děje?

V době psaní článku cena THORChain (RUNE) vzrostla na 1,35 USD, což je působivý 46% nárůst za 7 dní.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Evropa uvádí první Bitcoin ETF, zatímco USA stále váhají

Více než rok po původně plánovaném spuštění nyní společnost Jacobi Asset Management oficiálně uvádí na trh první spotový Bitcoin Exchange-Traded Fund (ETF) v Evropě. Tento fond je k dispozici na burze Euronext v Amsterdamu.

ChainCamp – Největší bitcoinová akce v Česku a na Slovensku

Fanoušci a nadšenci do kryptoměn se mohou po letošním veleúspěšném ročníku BTC Prague těšit na další velkou bitcoinovou akci. V tomto případě se jedná o konferenci ChainCamp, která se bude konat v rámci 4. ročníku opět v Ostravě.

WSJ: AI hype začíná vypadat jako bublina

Tržní hodnota skoro čehokoliv spojeného s AI (umělou inteligencí) raketově roste a začínají se objevovat varování že se to nápadně podobá tzv. dot com bublině z konce 90. let.

FDIC: Kryptoměny znamenají pro banky riziko

A máme tu nový report FDIC. Jeho autoři v něm uvádí, že aktivity v oblasti kryptoměn a stablecoinů představují pro americký bankovní systém komplexní rizika.

Saylor: Bitcoinu nakoupeného velkými korporacemi se nemusíme bát

Michael Saylor, spoluzakladatel společnosti MicroStrategy a přední zastánce Bitcoinu, sdílel v nedávném rozhovoru svůj názor na rostoucí účast korporací v kryptoměnovém prostoru. Podle něj by měl tento trend vnímán spíše jako příležitost než hrozba.

Pozvánka na webinář: Jak vydělávat kryptoměny zdarma na airdropech?

Kryptoměny úplně zdarma jen za to, že je v praxi využíváme? Ve světě kryptoměn nic nereálného! To potvrdili i v letošním roce projekty jako Arbitrum či Blur, kde se jen na airdropu dalo vidělat od stovek dolarů až po desítky tisíc. A díky obrovskému zájmu krypto komunity to vypadá, že další airdropy budou pokračovat. 

MEME dne

Zdroj: Michal Fortyn

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img