Saylor: Bitcoinu nakoupeného velkými korporacemi se nemusíme bát

5
(5)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Michael Saylor, spoluzakladatel společnosti MicroStrategy a přední zastánce Bitcoinu, sdílel v nedávném rozhovoru svůj názor na rostoucí účast korporací v kryptoměnovém prostoru. Podle něj by měl tento trend vnímán spíše jako příležitost než hrozba.

Saylor ohledně velkých korporací a Bitcoinu

V poslední době si korporace čím dál častěji pořizují Bitcoin. Tento trend může vyvolávat obavy u některých členů kryptoměnové komunity. Nicméně Michael Saylor, spoluzakladatel společnosti MicroStrategy a vášnivý příznivec Bitcoinu, v nedávném rozhovoru pro podcast Coin Stories s Natalie Brunellovou tvrdí, že korporátní zájem o největší kryptoměnu světa by nás neměl znepokojovat.

Podle Saylora, s narůstajícím zájmem o Bitcoin mezi korporacemi přirozeně vzroste i potřeba zapojení třetích stran a správců. I když mnoho lidí v kryptoměnové komunitě preferuje mít nad svými Bitcoiny úplnou kontrolu, Saylor věří, že přední kryptoměna najde v budoucnosti mnoho různých aplikací a nebude pro něj jednotný model.

Saylor dále vysvětluje tři hlavní důvody, proč bychom měli zvážit spoléhání se na správce: z technologických, politických a praktických důvodů. Z technologické perspektivy, když lidé budou chtít provádět transakce s bitcoinem na svých mobilech, budou muset důvěřovat třetím stranám, jako jsou velké banky nebo technologické společnosti. Na závěr Saylor zdůrazňuje, že trh sám rozhodne, jaký model integrace Bitcoinu se osvědčí.

Kromě toho Saylor v rozhovoru prozradil, že očekává, že Bitcoin se stane nedílnou součástí mnoha aspektů našeho života. Spoluzakladatel MicroStrategy také zmínil své plány na hlubší integraci kryptoměny do své společnosti, protože předpokládá, že Bitcoin jednoho dne nabídne mnohem více možností využití.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 29 185 USD dle KMC.

Závěr

Co si o slovech Michaela Saylora myslíte vy? Jaký je na to váš názor? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Váš názor můžete sdílet také na našem oficiálním server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete také další zajímavý obsah. Na celý podcast se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ddfffff

Obyčejní lidi ve fiat myšlení potřebují jednoduché začátky. Budou spokojení, že peneženka podléhá regulacím a pojištěním. Budou věřit spolehlivosti depozitáře, protože vyžaduje KYC. Kdo chcete údaje cizích občanek, tak tyto ovce můžete začít stříhat..

spot_img