Evropa uvádí první Bitcoin ETF, zatímco USA stále váhají

5
(16)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Více než rok po původně plánovaném spuštění nyní společnost Jacobi Asset Management oficiálně uvádí na trh první spotový Bitcoin Exchange-Traded Fund (ETF) v Evropě. Tento fond je k dispozici na burze Euronext v Amsterdamu.

Bitcoin ETF se stává evropskou realitou

Na burze Euronext jej najdete pod kótovacím symbolem BCOIN. Jejich ETF reguluje Guernseyská komise pro finanční služby (GFSC). Za služby spojené s úschovou aktiv je zodpovědná společnost Fidelity Digital Assets. Market making jim bude zprostředkovávat firma Flow Traders.

Martin Bednall, generální ředitel společnosti Jacobi Asset Management, sdělil:

“Je vzrušující vidět, jak Evropa předbíhá USA v otevírání investic do Bitcoinu pro institucionální investory, kteří hledají bezpečný a regulovaný přístup k výhodám digitálních aktiv. Na rozdíl od jiných produktů na evropském trhu, které jsou dluhopisy, náš fond vlastní přímo podkladová aktiva. Jacobi je hrdý na podporu od partnerů, kteří stojí v čele této digitální tržní evoluce, zároveň přináší inovativní a ekologicky šetrné řešení pro evropské investory.”

Investoři vlastní akcie společnosti, nikoliv dluhový produkt!

Zatímco produkty obchodované na burze (ETP), které zahrnují burzovně obchodované bankovky (ETN), jsou v Evropě široce používány, nabídka Jacobi je však prvním ETF. Na rozdíl od držitelů ETN, kteří vlastní dluhový produkt, investoři ETF vlastní akcie základní společnosti. Jacobi zdůrazňuje, že jejich ETF na rozdíl od ETN nevyužívá finanční páku ani deriváty.

Mark Makepeace, generální ředitel Wilshire Indexes, zdůraznil význam tohoto spuštění, když prohlásil:

“Uvedení Jacobi FT Wilshire Bitcoin ETF je důležitým mezníkem pro odvětví digitálních aktiv a transformačním okamžikem pro globální finanční průmysl. Jsme nadšeni z partnerství s Jacobim a jako lídři ve vývoji digitálních aktivních benchmarků na institucionální úrovni jsme odhodláni podpořit rychlejší postup celého digitálního ekosystému.”

Zatímco Evropa uvádí svůj první spotový Bitcoin ETF, Spojené státy jej stále odkládají. Minulý týden SEC odložila své rozhodnutí o schválení nebo zamítnutí žádosti o uvedení spotového Bitcoin ETF od Cathie Wood’s ARK Invest, což nechalo mnoho investorů v údivu, kdy vlastně bude takový fond schválen.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 16

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img