[Souhrn článků] + Oznámení stablecoinu od PayPalu vyvolal vlnu falešných tokenů

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Oznámení stablecoinu od PayPalu vyvolal vlnu falešných tokenů

PayPal oznámil svůj nový stablecoin PYUSD. Toto oznámení však rychle přilákalo pozornost mnoha podvodníků v kryptoměnovém odvětví. Během pouhých 16 hodin od spuštění PYUSD se objevila řada falešných tokenů, které se snažily napodobit originální PYUSD token. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

8. 8. 2023 Analýza – Bitcoin v korekci před dalším růstem kurzu?

Bitcoin zakončil další nic neříkající týden, který akorát potvrdil současnou okurkovou sezónu. Ačkoliv na denním grafu se nám možná tvoří něco, co nás třeba lépe nasměruje. A my si to za okamžik ukážeme. Bitcoin je v současnosti jedna velká neznámá, protože trh s kryptoměnami velmi zaostává za akciemi. Což se může právě změnit, protože akciový trh čelí díky ne zrovna nejlepším earnings silnějšímu prodejnímu tlaku. A třeba toho bitcoin v nadcházejících týdnech dokáže využít.

Trhy pod lupou: Pokles úvěrového ratingu USA způsobil pokles akcií, bitcoin pod 30 000 USD

Největší překvapením na trzích se stala zpráva, která zastínila hospodářské výsledky Applu a Amazonu. Bylo jí snížení úvěrového ratingu dluhu USA z elitního AAA na AA+. Trhy na tu zprávu samozřejmě reagovaly velmi negativně, k čemuž měly oprávněný důvod.

7. 8. 2023 Přehled trhu – Akcie pod prodejním tlakem, bitcoin hledá support, úspory amerických domácností prudce klesají

Akciový index S&P 500 nachází silný prodejní tlak a klesá na 4478 bodů. Můžou za to výsledky amerických společností minulého týdne? Bitcoin se nadále drží kolem 29 000 USD a nechává prostor pro kryptoměny.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

PayPal představuje vlastní stablecoin krytý dolarem na síti Ethereum

PayPal, světový gigant v oblasti plateb, vstupuje do kryptoměnového světa s vlastním stablecoinem vázaným na americký dolar, označeným jako PayPal USD (PYUSD). 

Cena XRP zklamala po soudním rozhodnutí

I přes nedávné příznivé soudní rozhodnutí pro token XRP cena kryptoměny nedosáhla očekávaných hodnot. Přesto právník, který podporuje XRP, John Deaton, zůstává optimistický ohledně budoucího vývoje.

Začněte s AI promptováním i bez znalosti programování

Pro čím dál atraktivnější práci s AI (umělou inteligencí) nepotřebujete mít vzdělání v oblasti počítačových věd nebo znalosti programování. Můžete se stát prompt specialistou například i po absolvování studia filozofie, logiky nebo lingvistiky, stačí doplnit některé specifické technické dovednosti. 

Kdy přijde očekávaná ekonomická recese? Jak se proti recesi chránit?

Ekonomická recese je pořád velmi častým tématem diskuzí na sociálních sítích a v mainstreamu. Hlavně v minulém roce šlo o opravdu žhavé téma. A mluvilo se o recesi téměř jako o dané věci, protože obecně převažoval názor, že rychlý růst úrokových sazeb americká ekonomika neustojí. Nyní jsme ovšem v druhé polovině roku 2023 a americká ekonomika se na první pohled pořád zdá velmi silná.

A.B. se vsadil o milion, že Bitcoin dosáhne 100 000 $ před halvingem

Pionýr kryptoměn vsadil překvapivou sumu na to, že Bitcoin dosáhne 100 000 $ před halvingem (půlením odměn).

Coinbase: Kryptoměny nespadají pod dohled SEC

Kryptoměnová burza Coinbase se obrátila na soudce s návrhem na zrušení žaloby, kterou proti ní vznesla Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Coinbase argumentuje tím, že americký regulátor překračuje své pravomoci, když se pokouší žalovat kryptoměnovou burzu, neboť podle jejich názoru kryptoměny nespadají do dohled SEC.

Bitcoin v letošním roce výrazně předčil kryptoměnové hedgeové fondy

Bitcoin se v první polovině roku 2023 výrazně odlišil od výkonnosti kryptoměnových hedgeových fondů. Zatímco tyto fondy dosáhly průměrného výnosu kolem 15 %, Bitcoin zaznamenal nárůst o 77 %.

Predikce ceny Pepe Coinu – PEPE klesl na jednoměsíční minimum

Zdá se, že Pepe Coin (PEPE), třetí nejcennější meme coin v kryptoprostoru, který cenově vyletěl ve velmi krátké době na začátku tohoto roku, čelí značnému prodejnímu tlaku. PEPE se v době psaní tohoto článku obchoduje poblíž 0,0000013 USD, což je jeho nejnižší hodnota v tomto měsíci, poté, co za posledních 24 hodin klesl téměř o 10 %.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img