PayPal představuje vlastní stablecoin krytý dolarem na síti Ethereum

4.3
(7)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)
  • Článek byl updatován o zásadní zjištění na konci článku!

PYUSD – Stabilní kryptoměna z dílny PayPalu

Dámy a pánové, máme tu horkou novinku! PayPal, světový gigant v oblasti plateb, vstupuje do kryptoměnového světa s vlastním stablecoinem vázaným na americký dolar, označeným jako PayPal USD (PYUSD). Pro nás zde, v redakci kryptomagazin.cz, to byl okamžik radosti, ovšem až do updatu článku…

(?) Co je Stablecoin

Funguje na síti Ethereum

To není vše! Tento Ethereum-based token bude brzy dostupný všem uživatelům PayPalu v USA. Toto je první případ, kdy hlavní finanční společnost vydává svůj vlastní stablecoin. Co to pro nás znamená? Uživatelé budou moci převádět PYUSD mezi svými PayPal účty a podporovanými digitálními peněženkami. Můžete s nimi platit za zboží, služby nebo je konvertovat mezi různými kryptoměnami podporovanými PayPal.

tweet
Zdroj: https://twitter.com/PayPal/status/1688552795278872576

Vydavatelem PYUSD je známy Paxos Trust

Za vydáváním PYUSD stojí newyorská kryptoměnová firma Paxos Trust a bude plně krytá vklady v amerických dolarech, krátkodobými pokladničními poukázkami a podobnými ekvivalenty. A můžete jej vyměnit za jiné kryptoměny dostupné na PayPalu, jako je bitcoin (BTC), bitcoin cash (BCH), ether (ETH) a litecoin (LTC).

Kde bude stablecoin k mání?

PayPal ohlásil, že tento stablecoin bude prvně dostupný na PayPalu a poté na oblíbené aplikaci Venmo. Je jasné, že stablecoiny představují slibný pilíř našeho platebního systému 21. století, a to zejména pokud jsou vydány v jasném regulačním rámci.

Přestože byl PayPal jedním z nejhůře výkonných akcií na Nasdaq, klesající o 10% letos navzdory významnému býčímu trhu, zprávy o vydání vlastního stablecoinu způsobily 1,6% nárůst jeho hodnoty.

Oficiální odkaz: https://www.paypal.com/us/digital-wallet/manage-money/crypto/pyusd

Žádné dohady o krytí tokenů

A co je ještě lepší? PayPal bude pravidelně zveřejňovat zprávy o financích kryjících tento stablecoin, aby se vyhnul obavám z netransparentních tokenů.

Závěr

To je pro nás v kryptosvětě opravdu velká zpráva! Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet, ale jedno je jisté – s PayPalem na palubě jde kryptosvět zase o něco výše! Buďte s námi a sledujte další novinky! 🚀🌕

Update 12:50 – Alarmující centralizované funkce

Díky komunitě za update, o obrovské vadě na kráse. U stablecoinu je známo, že s nim nikdo kromě vás většinou nemůže nakládat. PayPal si ovšem jde svou centralizovanou cestou a může vám jejich stablecoiny jak zmrazit tak i vymazat!

paypal
Vada na kráse v kódu

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

Tak se zdá, že tu bude místo prvního bezpečně krytého, auditovaného a volně dostupného stablecoinu první široce rozšířené soukromé CBDC 🙁

Fantom

Proč paranoidní? Bude to dokonalá obdoba fiatu v jeho elektronické podobě. Každá banka nám přeci může kdykoliv zmrazit účet, pokud k tomu dostane pokyn od státního orgánu nebo může jednat i proaktivně když má podezření na nějaké “nedovolené jednání”. Výhodou mohou být “jen” menší poplatky u mezinárodních plateb. Pro nás to není až tak podstatné, ale pro lidi v rozvojových zemích zvláště při remitencích (když zahraniční pracovníci posílají platby příbuzným do svých domovských zemí) to může být hodně velká výhoda. Proč ne, ale revoluci v kryptu si představuju jinak.

bkf1

No tak zkušený investor taky hned neběží a nekupuje, takže tomu dáme čas a uvidíme, jaký bude vývoj. A jenom dobře, že se povede odhalit nějaký průser (hlavně ze začátku), pak je šance, že se s tím bude dít něco “opravného”. Každopádně PYUSD zní dost zajímavě, ale jak říkám, uvidíme, jak se to bude vyvíjet…

Nemam

Snaha o umělé rozproudění diskuse? Mě by snad ani ve snu nenapadlo, ze by stejbl od paypalu mohl být necentralizovaný. Někoho, kdo se pohybuje v kryptu dýl jak měsíc, snad jo?:O)))

spot_img