[Souhrn článků] + Robinhood zaznamenal 75% nárůst obchodování s kryptoměnami v listopadu

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Robinhood zaznamenal 75% nárůst obchodování s kryptoměnami v listopadu

Obchodní platforma Robinhood hlásí výrazný měsíční nárůst objemu obchodování s digitálními aktivy v listopadu 2023. Tento nárůst je odrazem celkového pozitivního trendu na kryptoměnovém trhu. Přestože se zvýšil objem obchodování s kryptoměnami, objem obchodování s akciemi a opčními kontrakty zůstal v listopadu přibližně na stejné úrovni jako v říjnu. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

Analýza: Bitcoin překonal 42 000 dolarů, cíl na 48 000 dolarech je blízko

Bitcoin čerstvě překonal cenové úrovně 42 000 dolarů, čehož si je zřejmě vědoma většina čtenářů. Tímto jediným cenovým skokem se trh přiblížil k cíli, který jsme si pro letošní rok stanovili na 48 000 dolarech. Ze současných cen to znamená růst o zhruba 15 % a cenový target je u bitcoinu splněný. Což se může vyplnit během pár týdnů.

Trhy pod lupou: První opravdu holubičí hlas z Fedu. Bitcoinu a zlatu se daří!

Jedním z hlavních témat zůstává samozřejmě spekulace na vývoj úrokových sazeb. Během týdne vystoupilo hned několik členů amerického Fedu s komentáři k aktuální situaci. Trhy potěšil už v pondělí svým velmi holubičím projevem jeden ze členů jeho předsednictva Christopher Waller, který označil aktuální sazby Fedu za dostatečně restriktivní, aby bez velkých problému přivedly americkou ekonomiku k inflačnímu cíli.

4. 12. 2023 Přehled trhu – Bitcoin utočí na 42 000 USD, vzroste zlato na 4 000 USD?

Bitcoin roste na 40 900 USD čím přitahuje nejvíce pozornosti a láká další retailové investory zpátky do trhu poté co se pokoušeli zapomenout na ztráty posledních dvou let. V pátek si však většinu pozornosti vzali zlato a stříbro.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

V lednu by logicky měla přijít korekce ceny bitcoinu, kryptoměny jsou však nepředpovídatelné

Podle analytiků by měl bitcoin v lednu „logicky“ směřovat k „sell-the-news“ korekci. To však neznamená, že se tak stane.

Bitcoin by mohl do roku 2025 dosáhnout ceny 150 000 dolarů, předpovídá Bernstein

Společnost Bernstein uvedla, že očekává, že by cena bitcoinu mohla do poloviny roku 2025 vzrůst na 150 000 USD. Odhadovaná cena je téměř čtyřikrát vyšší než současné ocenění, které činí 40 000 dolarů. Přes víkend se cena bitcoinu dostala na nejvyšší úroveň od května 2022.

Institucionální zájem o kryptoměny výrazně roste při dosažení 18měsíčních maxim

Institucionální investoři opět projevují zvýšený zájem o kryptoaktiva, čímž přispívají k posílení trhů, které dosáhly 18měsíčního maxima. Tento trend je podpořen zejména rostoucím zájmem o spotové Bitcoin ETF.

Severokorejští hackeři ukradli za posledních šest let kryptoměny ve výši 3 miliard dolarů

Podle americké kybernetické firmy Recorded Future ukradli severokorejští hackeři od roku 2017 kryptoměny za 3 miliard dolarů, přičemž více než polovina této částky byla ukradena za poslední rok.

Recenze

XTB Recenze 2023 – Nabídka aktiv, poplatky, zkušenosti

Broker XTB se řadí k předním obchodním a investičním platformám současnosti. Společnost byla založena v roce 2002 a v dnešní době nabízí expozici vůči velkého rozpětí aktiv. V této recenzi pro vás XTB podrobně popíšeme a sdělíme vám vše, co potřebujete před navštívením platformy XTB vědět. Pojďme na to.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img