Analýza: Bitcoin překonal 42 000 dolarů, cíl na 48 000 dolarech je blízko

5
(11)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin čerstvě překonal cenové úrovně 42 000 dolarů, čehož si je zřejmě vědoma většina čtenářů. Tímto jediným cenovým skokem se trh přiblížil k cíli, který jsme si pro letošní rok stanovili na 48 000 dolarech. Ze současných cen to znamená růst o zhruba 15 % a cenový target je u bitcoinu splněný. Což se může vyplnit během pár týdnů.

I kdyby se těch 48 000 dolarů nepodařilo otestovat, i tak je to pro bitcoin obrovský úspěch. Ti, co v panice prodávali po průlomu 30 000 dolarů, se zase do trhu vrací. Alespoň tak to nyní vnímám já. Navíc je to ideální předzvěst pro obrat. Nemusí to být hned, dáme tomu třeba několik měsíců. Do té doby může však bitcoin opětovně překvapovat.

Poznámka
Bitcoin de facto zkopíroval cenový vývoj akciových indexů a to se zhruba půlročním zpožděním. Vtip je ale v tom, že bitcoin je ve svých cenových pohybech mnohem rychlejší. Tím chci říct, že cenová stagnace, jako sledujeme na akciích, může být již blízko.

Korelace bitcoinu s akciovým trhem je nyní vyšší

Hodně jsme řešili korelaci bitcoinu s akciovým trhem a podstatnou část roku byla korelace dokonce negativní. Jak vyplývá z přiloženého grafu, 30denní korelační koeficient víceméně osciluje nahoru a dolů. Za poslední dva týdny jsem si ovšem pouhým okem všiml, že je korelace bitcoinu se širším akciovým trhem zase silnější a graf mi to víceméně potvrzuje.

Tím chci říct, že bitcoin si v žádném případě nežije svým vlastním životem. Někdy je korelace vysoká, jindy nižší a někdy je dokonce dost záporná. Nikdo vám logicky neřekne, proč tomu tak je. Víme ovšem, že je bitcoin součástí celého finančního systému a tak je třeba toto aktivum brát.

Poznámka
Moc dobře si uvědomuji, že by to chtělo koeficient s delší časovou periodou. Ale myslím si, že pro naše potřeby to bohatě stačí.

Inflace klesá, ale pokles úrokových sazeb jen tak nepřijde

V minulém týdnu jsme získali data o inflaci (PCE), která potvrdila klesající trend. Celková inflace klesla na 3 %, což jsou nejnižší úrovně od jara 2021. Jádrová složka inflace taktéž klesala a dostala se tak na 3,5 %, což jak víme, jsou pořád velmi vysoké úrovně nad inflačním cílem.

Opakuji, že dokud se jádrová složka nevrátí do těsné blízkosti 2 %, Fed by neměl úrokové sazby snižovat. To neměl podtrhávám, protože jestli udeří v plné síle ekonomická recese, sazby mohou jít dolů mnohem dříve. To je však ten „špatný důvod“ pro pokles sazeb, po čemž vždy následoval propad akciového trhu.

Bitcoin překonal 42 000 dolarů, cíl 48 000 dolarů je blízko

Bitcoin zcela směle překonal rezistenci kolem 38 000 dolarů a dokonce došlo k týdennímu uzavření ceny nad touto úrovní. Logicky se jednalo o býčí signál, který vyslyšeli další kupci a posunuli cenu zase o něco výš. Na krátkou dobu se cena bitcoinu dostala až nad 42 000 dolarů. Jestli se trh dokáže nad úrovní 38 000 dolarů udržet, cenový cíl na 48 000 dolarech se tak stane velmi reálným.

Naprosto učebnicově by bylo ideální, když by cena bitcoinu prvně otestovala potenciální support kolem 38 000 dolarů. Nicméně to není podmínkou a během situacích s velkým hypem je běžné, že cena se lidově řečeno utrhne. Tudíž se na těch 48 000 dolarů můžeme podívat klidně do konce roku.

Jak jsem ale zmiňoval v předešlých analýzách, cena bitcoinu měla otestovat support kolem 30 000 dolarů. To se nestalo, s čímž jsem měl dost velký problém a pořád mám. Z technického hlediska nemáme úroveň potvrzenou jako support, což by mělo v býcích budit obavy.

Týdenní RSI je na úrovních 81 bodů. To jsou velmi vysoké hladiny a nezaručují, že jde o býčí trh. Respektive to není záruka, že cena se nemůže dost stáhnout. Na podobně vysokých hladinách jsme byli i v roce 2019 a poté došlo k propadu z 13 800 dolarů na 4 000 dolarů.

Co se týká denního grafu, bitcoin právě testuje rezistenci, která se nachází kolem zmiňovaných 42 000 dolarů. Úplně přesvědčivý průlom to není, takže bych skutečně nevylučoval stažení ceny zpátky k 38 000 dolarům. I přes stažení ceny by bylo těch 48 000 dolarů uskutečnitelných.

Závěrem: Risk off narůstá, bitcoin se proto může stáhnout

Bitcoin se stále cenově tlačí směrem nahoru, ale to neznamená, že nemůže brzy dojít k jistému usměrnění dosažených výnosů. Dolarový index se nakonec odrazil v blízkosti supportního pásma, což implikuje narůstající risk off sentiment na trzích. Na komoditách a akciovém trhu se to již trochu projevuje. Bitcoin je prozatím držák, ale může se to rychle změnit.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
31 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

Nezmysel. Bitcoin nie je žiadne regulárne kapitálové aktívum, a v širšom zmysle ani finančné investičné aktívum. BTC je maximálne tak alternatívny platobný prostriedok v rámci svojej komunity t.j platobný token. Bitcoin si určite žije manipulovane vlastným životom, rovnako ako Doge coin a spol. Bitcoin je v praxi obyčajné herné aktívum určené na hranie a tipovanie. Warren Buffet tomu to hovorí jasne. Čudujem sa, že jeden vyštudovaný ekonóm so zameraním na finančné a kapitálové trhy tomuto nerozumie. Potom je na úrovni takých “expertov” ako B plan a jemu podobných. Howhg …..

Nemam

Bla bla na bla bla. Tak hlavně že tu máme dalšího odborníka… si zajebal bratu

Viktor Kožený

I když je to určitě menšinový názor, tak je zřejmé, že kurz Bitcoinu je v zajetí kruté manipulace.

Nemam

Já bych i souhlasil

Jan H.

Panove videli jste co se deje na trhu s ropou treba? 😉 tak se deji masakry 😀

Čumsem

Tak pokud má nějaké aktivum ve své DNA, že “roste, protože roste” a “klesá, protože klesá”, tak se zvládne “manipulovat” i tak nějak samo 😀

Kenny

To ze to pan Warren neumi obchodovat a z toho duvodu to jen kritizuje je jeho blbost. Stejne tak jako vsech ostatních debílků co na tom umeli jen prodelat kalohoty 🙂

Jan H.

Ty jo tak to je přepal 😀 co k tomu dodat 😀 Pan Libor se zatoulal z diskuzních fór z novinky.cz, ale i tam je to uz docela v pohode 😀 herné aktivum urcene na hranie a tipovanie…. nene 😀

pietro

Jooo… potrebovali jsme se zasmát. 😀😀😀 Howgh

Poslední editace 2 měsíců před přes pietro
Čumsem

“Na podobně vysokých hladinách jsme byli i v roce 2019 a poté došlo k propadu z 13 800 dolarů na 4 000 dolarů.”
Nj. jenomže tentokrát místo covidu přijde ETF a to je rozdíl 😀 . Ale jestli pak nastane sell the news a nebo co vlastně, těžko říci 🙂 .

Kenny

Taky je třeba počítat i s variantou co se stane pokud to ETF zamitnou…

Bart

To je jedno, je to jen důvod tlačit to nahoru. Kdy jindy vyvolat fomo než teď. Ať to schválí nebo ne, tak se to pak zlomí.

Viktor Kožený

Nebo padne tether

Čumsem

a nebo Binance a nebo oboje 🙂

Jan H.

Jak voboje? 😀

Kenny

Nepadne ani Tether ani Binance. Okolo USDT se uz nakecalo takovych teorii, kdy padne, az mi to prijde jak pocatky BTC, kdy byl mnohokrat pohrbivany 🙂

Bart

Holderi, teď je čas prodat. Nebo budeme dál čekat, až to za 3 roky zase někdo vyžene na ath? 🙂

Poslední editace 2 měsíců před přes Bart
pietro

ATH $44k? Ale kdeže..

Petr Kovar

Tyhle analyzy jsou k smichu. Bud pujdeme na horu, nebo dolu anebo doprava 🤣 ja vam poradim … jsme v bullrunu a neprodavejte pod 100 … ahamen

Jack

Presne, Jarda tu strasi uz rok a pul, zajimalo by me, zda ma sam nakoupeno nebo porad ceka. ne ze by to bylo smeroplatny. 😀

lofas

Joudo kdyby každý Jouda prodával na 100k kde to bude prodávat 99% hodleru tak to ani nestihne prodat .Správný spekulant to už to bude prodávat mezi 90K a 80K aby to prodal jako první co nejdrive jelikož Joudové budou čekat na 100K které neprijde protože pád začne jako vždy o pár tisíc driv , tak prodávají chytrí obchodníci .

Bart

Správný čas je do 50tis. Pak už je to riziko. Ale chápu, že pokud někdo holdi od minulých 60tis, tak si to holt musí vysedet aspoň na tu 0. Sice to asi neklapne, ale to je holt život, třeba zase příště 🙂

Kenny

Az to preleze sve ATH tak si na tebe rad vzpomenu 🙂

pietro

Proč stahujete kalhoty? Brod je ještě dost daleko… 🤣

Poslední editace 2 měsíců před přes pietro
Bart

Protože je to lepsi párkrát protocit než furt čekat a pak to stejně propásnout, protože zlom přichází rychle a prodat stačí jen pár šťastných. A zbytek zas jen čeká a čeká.

Takhle vznikl fenomén holdovani. Je to jen maskovana neschopnost prodat ve správný čas. Výmluva, že čekám na lepší :).

Čumsem

To je samozřejmě pravda, akorát je trochu těžký to “o pár tisíc dřív” trefit… 😉

Bart

Chce to jiný pohled vec, nebýt hamizny. Je naivní v takto rozjetem trhu čekat stonadobky, tak doba už je dávno pryč. Vyuzit rustu, prodat za rozumný zisk a pokud bude za rok, dva znovu možnost, tak to otočit třeba ještě jednou.

Pohádka o tom, že bude jednou BTC za miliardu je sice krásná, ale je to vysoce nepravděpodobné. Na to už není na Zemi dost fiatu, aby se to takhle vysoko dalo dotlacit. Ale chápu, že lidi chtějí mít svůj příběh a věřit mu, jak bez práce na stáří zbohatnou. Ale všichni zbohatnout nemůžou, a krypto už dnes skoro všichni mají. Takže to prostě nemůže vyjít 🙂

Fantom

Tohle ale není až tak o fiatu. Toho je na světě habakuk a bude stále víc. Bitcoin to nedá fundamentálně, ale to maximalisti nechtějí slyšet a doufají že se to nějak vyřeší. Možná že ano, ale o tom dost pochybuju. Jinak ale kryptu věřím – je to nová forma aktiv a svůj smysl má. Musí ale nejdřív dospět a bez prasknutí bubliny (klidně několikrát) to nepůjde. Rozbušek je mnoho – Binance, Tether i samotný BTC. Tenhle proces je ale jestě na dlouhé roky.

ZEF
Hodnocení článku :
     

Vloni v listopadu kdyz byl BTC na 16 tis. $ jsem doporucoval nakup. Vetsinou byli chytrolini predposrany a ze pry spadne na 4 tis.$ Copak asi si rikaji dnes?🦧 Ale uz nikomu nic nevysvetluju. Je to jako hazet perly sviním. Celych 10 let se ridim stale svym rozumem. Go to ATH!

Jan H.

Podtrhuji a to jsem v kryptu od 2020…

Bart

Nic neříkají, je to jeden z mnoha cyklu a zatím to není ani Ath.

Jo a nakoupit je snazší, těžší je dobre a vcas prodat 🙂

spot_img