Institucionální zájem o kryptoměny výrazně roste při dosažení 18měsíčních maxim

5
(6)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Institucionální investoři opět projevují zvýšený zájem o kryptoaktiva, čímž přispívají k posílení trhů, které dosáhly 18měsíčního maxima. Tento trend je podpořen zejména rostoucím zájmem o spotové Bitcoin ETF.

Institucionální zájem o kryptoměny na vrcholu

Institucionální zájem o kryptoměny dosahuje dalších významných výšin. V posledním týdnu došlo k rekordnímu přílivu finančních prostředků ve výši 346 milionů dolarů, což je nejvyšší částka za posledních devět týdnů. Tento pozitivní trend je výrazným signálem návratu institucionálních obchodníků na trh s digitálními aktivy a zároveň svědčí o jejich rostoucím zájmu.

Dalším klíčovým indikátorem rostoucího institucionálního zájmu je celková hodnota spravovaných aktiv, která nedávno dosáhla 18měsíčního maxima ve výši 45,3 miliardy dolarů. Toto číslo jasně naznačuje, že investice do kryptoměnových aktiv jsou na vzestupu.

Navíc se očekává, že očekávaný Bitcoin ETF budou schváleny již během druhého týdne v lednu příštího roku, což by mohlo přinést další pozitivní změny na trhu. Aktuální vývoj tak naznačuje rostoucí diverzifikaci a zájem investorů o různé typy kryptoměnových aktiv, což může vést k posunu kryptoměn dále po cenové křivce.

Komentáře na toto téma poskytl i Anthony Pompliano, známý průkopník v oblasti Bitcoinu. Pompliano poukázal na nárůst krypto souvisejících akcií a zdůraznil, že investoři začínají diverzifikovat své portfolia, čímž projevují zájem o širší spektrum kryptoměnových aktiv. Tento trend je důležitým ukazatelem toho, že kryptoměnový trh stále více přitahuje pozornost institucionálních investorů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 40 739 USD dle KMC.

Závěr

Cena největší kryptoměny světa překonala úroveň 40 000 amerických dolarů a postupuje směrem na 41 000 USD v době psaní zprávy. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech. Co si o tom myslíte vy? Neváhejte se podívat na naše sociální sítě nebo se přidejte na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img