Bitcoin by mohl do roku 2025 dosáhnout ceny 150 000 dolarů, předpovídá Bernstein

5
(4)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Společnost Bernstein uvedla, že očekává, že by cena bitcoinu mohla do poloviny roku 2025 vzrůst na 150 000 USD. Odhadovaná cena je téměř čtyřikrát vyšší než současné ocenění, které činí 40 000 dolarů. Přes víkend se cena bitcoinu dostala na nejvyšší úroveň od května 2022.

Cena bitcoinu by mohla do roku 2025 vzrůst na 150 000 dolarů, uvedla tak společnost Bernstein. Společnost, která funguje jako správce financí tak vyjádřila své optimistické vice ocenění BTC v případě schválení Bitcoin ETF.

Analytik společnosti Bernstein Gautam Chhugani uvedl, že společnost očekává, že americká Komise pro cenné papíry a burzy schválí Bitcoin ETF do prvního čtvrtletí roku 2024.

Tento býčí odhad je zhruba čtyřnásobkem současné ceny kolem 39 500 USD. Dále je více než dvojnásobkem historického maxima bitcoinu, které v listopadu 2021 činilo více než 67 000 USD.

Společnost Bernstein rovněž očekává, že schválení ETF by přesunulo až 10 % nabídky bitcoinu v oběhu ve prospěch ETF. Schválení by umožnilo konvenčním investorům získat expozici vůči bitcoinu přímo ze svých investičních portfolií.

Předpověď společnosti Bernstein je 150 000 dolarů

„Možná se vám Bitcoin nelíbí tolik jako nám, ale nezaujatý pohled na Bitcoin jako komoditu naznačuje obrat cyklu,” napsal Chhugani. „Dobrá myšlenka je tak dobrá, jak dobré je její načasování. SEC schválené ETF pro přední světové správce aktiv (BlackRock, Fidelity a další), se zdá být nevyhnutelné.”

Tento víkend překonala cena bitcoinu 40 000 USD, což je nejvyšší úroveň od května 2022. Investoři napříč trhem stále nadále doufají v případné schválení pro Bitcoin ETF do konce roku. Zdá se však, že schválení přijde do posledního možného termínu pro rozhodnutí, které je stanovené na 24. ledna roku 2024. Poté by větší rally byla doopravdy možná.

Předseda SEC Gary Gensler dlouhodobě kritizuje kryptoměnový průmysl jako plný „podvodníků a šejdířů. Zůstává tak otázka, zda bude regulátor proti Bitcoin ETF nadále bojovat.

Kryptoměnový průmysl se v poslední době potýká s problémy. Mezi nejvýraznější, které na krypto průmysl vrhají svůj „šedý stín,” patří vypořádání Binance, bankrot kryptoměnové burzy FTX a soud Sama Bankmana-Frieda.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img