Šest cenových předpovědí pro Bitcoin v roce 2021

4.4
(14)

Zprávy a souhrny

V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Probíhající růst ceny na Bitcoinu má mnoho komentátorů, kteří se předhánějí v jeho predikcích pro rok 2021. Otázkou ovšem zůstává, které z nich dávají vlastně smysl? Zatímco rally v roce 2017 byla výsledkem maloobchodního FOMO a hysterie, probíhající rally 2020 je mnohem pevnější díky institucionálnímu zapojení a je předpoklad, že tento vývoj bude pokračovat i v roce 2021. Jaký je tedy výhled pro nejziskovější investovatelné aktivum letošního roku? Zde jsou některé předpovědi.

1) Nigel Green = 30 000 – 40 000 USD

Nigel Green
zdroj:moneyfm893.sg

Nigel Green je zakladatelem a generálním ředitelem přední finanční poradenské organizace DeVere Group. Nigel předpovídá, že Bitcoin nebude kopírovat vývoj z roku 2018. Podle něj BTC určitě zažije nějaké pullbacky, neboť aktivum zaznamenalo vysoký růst ceny a obchodníci se budu snažit uplatnit zisky. To ovšem Bitcoin neodradí od dalšího růstu ceny.

„Samozřejmě že na trhu budou vzestupy a pády, ale ať není pochyb o tom: dlouhodobější cenová trajektorie pro Bitcoin jde nahoru.“

Green se rovněž domnívá, že v příštím roce vyskočí cena Bitcoinu o dalších 50% ze současných úrovní.

„Jsem přesvědčen o tom, že rok 2021 bude pro Bitcoin dalším rekordním rokem. Očekávám, že ceny vzrostou o 50%.“

2) Bloomberg = 50 000 USD

Analytici  Bloombergu už nějakou dobu bedlivě sledují trh s bitcoiny a pravidelně sestavují a zveřejňují specializované průzkumy trhu. Ve své poslední zprávě pak předpověděli mnohem silnější býčí trh pro Bitcoin v roce 2021.

„Bitcoin si podle našeho názoru zachová svůj cenový pokrok do roku 2021, přičemŽ makroekonomické, technické a poptávkové ukazatele vs. ukazatele nabídky podporují cílovou rezistenci ve výši 50 000 USD, což představuje tržní kapitalizaci ve výši jednoho bilionu dolarů.“

Analytici se shodli na tom, že základní ukazatele BTC jsou v letošním roce mnohem silnější než v roce 2017. To lze připsat především exponenciálně rostoucímu přílivu firemního a institucionálního kapitálu na bitcoinový trh.

Z prosincové zprávy Bloombergu o Bitcoinu vyplývá, že základy BTC jsou mnohem pevnější než v roce 2017. A podle nejnovějšího komentáře samotného Mika McGloneho bude 20 000 dolarů cenou podpory pro Bitcoin, který vstoupí do roku 2021.

Mike McGlone, twitter
zdroj:twitter.com

3) Kraken = 36 000 USD

Kraken
zdroj:cryptoninjas.net

V průběhu letošního roku provedla kryptoměnová burza Kraken dva průzkumy nálady na trhu, jeden v březnu a druhý v listopadu. 72 procent respondentů, kteří se zúčastnili průzkumu v listopadu, se skládalo z obchodníků a investorů. Celkem 18 procent odpovědí přišlo od institucí a asi 4 procenta od poskytovatelů kryptografických služeb a horníků.

Zatímco většina respondentů předpovídala reálné cenové projekce BTC pro letošní rok, téměř všichni požadovali průměrný cenový cíl Bitcoinu ve výši 36 000 USD v příštím roce. Někteří dokonce předpovídali nižší cenu Bitcoinu ve výši 25 000 dolarů pro rok 2021.

Našli se ale i tací, kteří předpověděli ceny mnohem vyšší. Osm procent respondentů předpovědělo cenu Bitcoinu v roce 2021 ve výši 100 000 USD a dvacet procent respondentů uvedlo, že cenový cíl pro Bitcoin je roven nebo vyšší než 50 000 USD.

4) Anthony Pompliano = 100 000 USD

AAnthony Pompliano
zdroj:u.today

Anthony „Pomp“ Pompliano je spoluzakladatelem Morgan Creek Capital a velkým zastáncem Bitcoinu v kryptoprostoru. Pompliano zdůraznil, že jediná věc, která řídí přijetí Bitcoinu, je čas.

K predikci ceny BTC pro rok 2021 Pompliano uvedl, že snížení odměn na polovinu (halving) by mělo poskytnout velkou podporu cenové trajektorii kryptoměny. Základní ekonomické principy vyžadují, aby se zvýšila nebo zůstala stejná poptávka po aktivu, zatímco jeho nabídka klesá. V tom případě by se měla její cena zhodnocovat. To mimo jiné inspirovalo Pomp k promítání cenového cíle 100.000 dolarů pro BTC do prosince 2021. A halving je ten nejdominantnější faktor, který zvažoval.

„Snížení odměny těžařů na polovinu bude velkým okamžikem pro Bitcoin. Nemyslím si, že cena vystřelí ihned den po něm, ale myslím si, že ode dne, který je právě teď, uvidíme cenu Bitcoinu na 100.000 dolarech do prosince 2021.“

5) Jack Purdy = 276 000 USD

V říjnu letošního roku sledoval Jack Purdy, výzkumník firmy Messari, jak se vyvíjela cena Bitcoinu od října roku 2016. Zatímco v říjnu 2016 byla cena Bitcoinu na hodnotě 895 USD, o rok později zaznamenala kryptoměna zisky převyšující dvacetinásobek původní ceny.

Podobné výpočty provedené z říjnových cen Bitcoinu by v roce 2021 posunuly jeho cenu na hodnotu 276 000 USD.

Jack Purdy, twitter
zdroj:twitter.com

6) PlanB = 60 000 USD

Tento nizozemský analytik se v kryptokomunitě a mezi tradičními finančními investičními kruhy proslavil svým modelem stock-to-flow (S2F).

PlanB zveřejnil model S2F poprvé v dubnu roku 2019. Prostřednictvím něj se ponořil do vztahu mezi dodávkami Bitcoinu a současnými dostupnými zásobami a v podstatě vypočítal hodnotu Bitcoinu prostřednictvím nedostatku.

Tento model úspěšně zmapoval cenu Bitcoinu s vysokou mírou přesnosti po třech sníženích odměn těžařům na polovinu. Letošní halving se odehrál stejně jako v letech 2012 a 2016, přičemž pro rok 2021 je předpovídán velký běh.

PlanB nyní říká, že i když cena 23.000 dolarů za BTC je hezká, má BTC ještě nějaké dohánění ve vztahu k S & P 500. Z toho pak vyplývá jeho předpověď ceny 60 000 dolarů za Bitcoin v roce 2021.

PlanB, twitter
zdroj:twitter.com

Závěr

Vyhlídky pro Bitcoin do roku 2021 jsou tedy více než optimistické. Teď už nezbývá nic jiného, než si počkat, která z výše uvedených predikcí se naplní. A ke které předpovědi se přikláníte Vy? Své názory můžete zanechat v komentářích pod článkem.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: