[Polední zprávy] • Krüger: Bitcoin je nyní silně korelován s USD • CEO Morgan Creek: Bitcoin umožní únik z fiat fiaska • a další články

5
(5)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Cena Bitcoinu se ve středu propadla poté, co na spotových burzách, jako je Bitstamp, ztratila na síle a klesla až na 11 555 USD. Největší kryptoměna na světě (podle tržní kapitalizace) poté poklesla na pouhých 11 286 USD a v době psaní článku je na 11 320 USD. Cena Bitcoinu je také nyní navázána na tradiční finanční trhy, kde aktuálně ceny klesají s tím, jak roste poptávka po bezpečném dolaru kvůli obavám z epidemie koronaviru a z dopadů obchodní války USA s Čínou. Situaci nepřispívají ani tenze kvůli prezidentským volbám.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: XRP/USD a NEO/USD – Krátká konsolidace a pak zase růst?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

10 % bitcoinů drží 5 kryptoburz

Více než 10 % bitcoinů v oběhu v současné době drží pět předních centralizovaných burz. Podle Chain.info se Coinbase, Huobi, Binance, OKEx a Kraken dostávají na přední místo v žebříčku kryptoměn, pokud jde o objem bitcoinů v držení. Téměř 2 miliony bitcoinů drží těchto pět burz, které zásobují miliony adres jednotlivých bitcoinových peněženek. Samotná Coinbase drží více než 944 000 bitcoinů ve skoro 4,39 milionu bitcoinových peněženek. S téměř třetinou objemu Coinbase je Huobi na druhém místě s více než 323 000 bitcoinů uložených na mnohem méně adresách, které se mohou pochlubit většími investicemi, s přibližně 901 600 různými peněženkami. Binance má v řetězci zůstatek více než 289,00 bitcoinů držených na 2,7 milionu adres před společností OKEx, která má něco málo přes 276 000 bitcoinů v přibližně pouze 339 000 jedinečných peněženkách. Kraken, jako pátá současná největší burza, drží přes 126 000 bitcoinů v přibližně 672 000 peněženkách.

Krüger: Bitcoin je nyní silně korelován s USD

Než začala pandemie COVID-19, mnoho lidí v krypto komunitě si myslelo, že Bitcoin není nijak navázaný na tradiční finanční trhy. Minulou středu (7. října) analytik Alex Krüger poukázal na to, že Bitcoin se za několik posledních měsíců změnil v makroaktivum, což znamená, že je ovlivňován makroekonomickými a geopolitickými faktory stejným způsobem jako akciové indexy. „Bitcoin nyní silně souvisí s dolarem. To není náhoda. Trh se změnil…”.

Banky, burzy, firmy

Coinbase Wallet integrovala nativní podporu pro řešení na scaling Etherea

Coinbase Wallet integrovala Optimistic Ethereum, škálovací řešení pro ekosystém Etherea, které bylo vyvinuto, aby umožňovalo okamžité transakce a podporovalo škálovatelnost v DApps, založených na Ethereu. To umožní uživatelům peněženky Coinbase prohlížet své zůstatky a bezpečně odesílat transakce na vylepšeném systému, který neohrožuje bezpečnost, rychlost ani uživatelské zkušenosti.

Changelly integrovala interface Ledger Live

Platforma Changelly integrovala do rozhraní Ledger Live. Majitelé Ledgeru nyní mohou pomocí Changelly vyměnit 50 kryptoměn bez nutnosti opuštění aplikace. Integrace také zajišťuje možnost výměny pro majitele populárních hardwarových peněženek Ledger Nano S a Ledger Nano X.

JP Morgan: Bitcoin je slabě nadhodocen jako komodita

Několik odborníků JPMorgan Chase analyzovalo současnou cenu Bitcoinu ve srovnání s jinými komoditami a poznamenalo, že aktivum by mohlo vidět prodejní tlak. „Stratégové JPMorgan uvedli, že vypočítali skutečnou hodnotu tím, že efektivně zacházeli s bitcoiny jako s komoditou a dívali se na mezní výrobní náklady,“ uvádí se v článku ze 14. října z indického média BloombergQuint – partnerského subjektu zahrnujícího agentury Bloomberg a Quintillion Media.

CEO Morgan Creek: Bitcoin umožní únik z fiat fiaska

Mark Yusko, CEO a zakladatel společnosti Morgan Creek Capital, tvrdil, že omezená nabídka bitcoinů z nich dělá mnohem lákavější měnu než nekryté peníze, které mohou banky vytvářet z ničeho, a tím je znehodnocovat. Jeho myšlenky vyšly včera v podcastu Dash Brazil. Yusko vysvětlil, že i když není nepřítelem bank a systémů částečných rezerv jako takových, je proti tomu, jak centrální banky vytvářejí peníze a rozdělují je bohatým. Ale žádné z těchto peněz se nedostanou do střední Ameriky: nedochází k půjčování, nedochází k růstu, nedochází k žádným inovacím, nedochází k vytváření bohatství, řekl Yusko. Naproti tomu bitcoiny a některé další kryptoměny mají pevně stanovený maximální limit nabídky a nelze je vytvářet donekonečna.

BitFinex spouští společný produkt s firmou Celsius

Bitfinex a Celsius vytvořily integraci, která zákazníkům Bitfinexu umožní vytvořit peněženku Celsius a spravovat ji prostřednictvím platformy Bitfinex. Prostřednictvím svého účtu Celsius budou zákazníci moci získat výnos až 6,2 % APY na bitcoinech, zatímco držitelé Etherea vydělají až 9,65 %. Kryptoměna vstupuje tam, kde tradiční bankovnictví roky selhává. Dnes banky dávají z hlediska úroků jen velmi málo, v roce 2018 klesly úroky z vkladů až na 0 procent a málokdy jdou nad 1 %. Přesto banky účtují zákazníkům nadměrné úrokové sazby z kreditních karet. Průměr v USA je 24,7 %.

Gate.io představila hardware peněženku s identifikací pomocí otisku prstu

Ve středeční e-mailové tiskové zprávě společnost oznámila uvedení nového hardwarového úložného zařízení, přezdívaného Wallet S1, které bylo původně určeno pro čínský trh. Společnost, která popisuje zařízení jako „profesionální“ hardwarovou peněženku, uvedla, že se S1 snadno používá a nabízí vestavěný displej s rozpoznáváním otisků prstů.

Grayscale dosáhla rekordního 3. čtvrtletí 

Společnost Grayscale Investments oznámila svou vůbec nejlepší čtvrtletní zprávu, přičemž do jejích produktů pro investování do kryptoměn přiteklo rekordních 1,05 miliardy dolarů. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) byl nejvýkonnějším produktem společnosti Grayscale s přílivem 720 milionů USD od minulého čtvrtletí. Aktiva, spravovaná Grayscale, dosáhla během 3. čtvrtletí roku 2020 historických maxim u všech svých produktů a vzrostla z 2 miliard na 5,9 miliardy.

Plán na obnovu Mt. Gox se opět odkládá

Podle dnes zveřejněného oznámení plán na obnovu kryptoburzy Mt. Gox, jehož předložení bylo naplánováno na 15. října, byl nyní odložen na 15. prosince 2020. Termín byl posunut poté, co správce podal návrh na prodloužení termínu pro předložení plánu na obnovu. Trh očekává, že věřitelům bude uvolněno 150 000 BTC, přičemž mnozí očekávají, že na trhu bitcoinů bude poté zvýšení tlak na prodej. Tato zpráva však pro mnohé nebyla příliš překvapivá, protože dotyčný termín byl v minulosti už několikrát odsunut.

DeFi

Ziliqua spustila očekávanou službu “staking non-custodial seed nodes”

Držitelé Zilliqa již nemusejí sázet své ZIL prostřednictvím zprostředkovatele, jako je kryptoburza, poté, co bylo dnes na Mainnetu spuštěna služba “staking non-custodial seed nodes”. Podle oznámení týmu Zilliqa je tato vysoce očekávaná služba zaměřena na transformaci ekosystému Zilliqa a posílení jeho přítomnosti v oblasti DeFi. Se spuštěním této služby mohou držitelé Zilliqa (ZIL) vkládat prostředky přímo do inteligentní smlouvy a přijímat odměny od poskytovatelů seed nodes. Služba od Zilliqa prošla přísným testováním a byla auditována týmem z PwC.

Regulace, CBDC

Ruská centrální banka povolila nekvalifikovaným investorům investovat 8 000 USD do krpytoměn

Ruská centrální banka navrhla stanovit limity pro roční investice do kryptoměn neprofesionálními investory. Ruská banka navrhuje, aby nekvalifikovaným investorům v Rusku nebylo umožněno investovat více než 600 000 ruských rublů (7 800 USD) do digitálních aktiv ročně. Úřad uvedl nový návrh a ve vysvětlující poznámce odkazuje na nově přijatý ruský krypto zákon „O digitálních finančních aktivech“  (zkráceně DFA). Oficiální prohlášení stanoví, že nové regulační omezení nebude zahrnovat pouze digitální finanční aktiva, ale také „další digitální práva“.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

vypada to ze BTC bude vuci burzam znacne imunni 🙂 a vuci zlatu rovnez.

ppetr1

na jakekoli fiat meny bych rozhodne v soucasne dobe minimalne 2 roky nesazel.

spot_img