Znalci shawarmy nabízejí perfektní recept na adopci Bitcoinu

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kanadský řetězec restaurací, který je milovníkům gastronomie dobře znám tím, že podává shawarmu, hummus a další delikatesy ze středního východu, uhodil několikrát hřebík na hlavičku v tom, proč je Bitcoin (BTC) lepším uchovatelem hodnoty než zlato.

Tahini školí na Twitteru

V sérii tweetů vysvětlily restaurace Tahini’s Restaurants v Ontariu, proč právě Bitcoin, a ne zlato, je nejlepší způsob, jak uchovat své bohatství.

“Podívali jsme se našemu finančnímu poradci do očí a řekli jsme mu, že zlato se kvůli Bitcoinu přemění v podvod,”

Pod příspěvkem je i vysvětlení, proč jsou “zlaté roky sečteny.”

Na rozdíl od toho, co si zlatí brouci myslí, skutečná hodnota žlutého kovu pochází od lidí a institucí, které jej skladují v trezorech jako vzácnou komoditu. Bitcoin to všechno mění.

“Na rozdíl od zlata je Bitcoin 100% peněžní prémie, což znamená, že se nepoužívá pro elektroniku ani pro jiné případy použití než čisté peníze.”

Pokračuje:

“Bitcoin dematerializuje hodnotu a činí ji digitální, což usnadnilo přesun hodnoty po celém světě bez nutnosti jakýchkoli třetích stran. Můžeme přesunout 100 milionů dolarů z Kanady do Velké Británie do Austrálie a zpět do Kanady za 2 hodiny za MAXimálně 30 dolarů.”

Přidejte výstřel na Petera Schiffa za jeho neochotu ohlédnout se za lesklými kovy a máte překvapivě provokující myšlenku. A nejedná se nutně o to, co byste očekávali od kanadského řetězce restaurací.

Tahini již dříve na začátku tohoto měsíce vyjádřila pohrdání zlatem méně výmluvnými slovy, když tweetovala: “zlato je uchovatel hodnoty na nic”

Nejedná se o výkřik do tmy

Malý kontext: Tahini se dostala na titulní stránky novin letos v srpnu, kdy oznámila, že přidělí celé své hotovostní rezervy do BTC. Toto rozhodnutí si vysloužilo pochvalu od osob jako Anthony Pompliano, Max Keizer či Stacy Herbert.

Ale není to jen nějaká náhodná kanadská restaurace, která si myslí, že zlato ztrácí za BTC. Dokonce i JPMorgan, úhlavní rival Bitcoinu, si myslí, že jednou BTC zlato spolkne. Banka řekla:

“Adopce Bitcoinu institucionálními investory teprve začala, zatímco u zlata je jeho přijetí institucionálními investory velmi pokročilé. Pokud se ukáže, že tato střednědobá až dlouhodobější teze má pravdu, cena zlata by v příštích letech trpěla strukturálním protivětrem.”

Rok 2021 má potenciál být pro Bitcoin velmi vzrušujícím. Na cestě je institucionální přijetí a společnosti jako Tahini vysílají malým a středním podnikům silný signál, že hodnota jejich peněz rychle klesá. Bitcoin je jediným aktivem, které je navrženo k zachování kupní síly v průběhu času.

Závěr

Stále více investorů to říká víc a víc nahlas. Podle nich Bitcoin jednou zlato dočista nahradí.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2

Přesun 100mega za 30 usd tj důvod ……
To můžou s jakymkoli kryptem .

hal

Na BTC žiadne iné krypto nemá a to sa ukazuje stále a stále.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: