[Odpolední zprávy] • Wiklevossovi: Tržní kapitalizace Bitcoinu překoná zlato • a další zprávy

5
(3)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě.

Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo na nich vydělat na burze? Registrujte se na Binance ještě dnes – nejlepší kryptoburza.

TRHY

Primární kryptoměna měla po velmi volatilním týdnu většinou klidný víkend. Bitcoin vykazuje stagnaci kolem hranice 19 000 USD s několika neúspěšnými pokusy prolomit se nad 19 400 USD. Za posledních 24 hodin se BTC pokusil znovu překonat tento rozsah, ale bezvýsledně. Kryptoměna vyskočila na vnitrodenní maximum 19 400 USD. Medvědi však pohyb zachytili a další zvýšení nepřipustili. Právě naopak, v následujících hodinách bitcoiny klesly na své denní minimum 18 900 USD. Nicméně aktivum získalo zpět většinu ztrát a leží poblíž 19 200 USD. Altcoiny během víkendu vykazovaly netypickou stagnaci a většina, dokonce i ty s nízkou kapitalizací, zůstala stát. Za posledních 24 hodin však většina altcoinů utrpěla drobné ztráty.

Aktuální ceny kryptoměn a nástroje pro obchodníky najdete i u nás na KMC.

NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Okurková sezóna?

Kryptoměny

Wiklevossovi: Tržní kapitalizace Bitcoinu překoná zlato

Dvojčata Cameron a Tyler Winklevoss během singapurského Fintech Festivalu 2020 7. prosince znovu potvrdili své předchozí předpovědi, že cena Bitcoinu nakonec překročí částku 500 000 USD. Dvojčata poznamenala, že jejich predikce 500 000 USD vychází z předpokladu, že tržní kapitalizace bitcoinu se zvýší čtyřicetkrát, aby v budoucnu překonala tržní kapitalizaci zlata v hodnotě zhruba 9 bilionů dolarů. Cameron poukázal na „probíhající ohromné množství tisku peněz“ v dluhových a nekrytých režimech a obává se následné inflace, protože tisk peněz zvyšuje poptávku po „tvrdých aktivech“, jako je zlato a Bitcoin. Cameron uvádí, že Bitcoin nabízí oproti zlatu jako peněžní komoditě významné výhody, jako je snadnost převodu a odolnost vůči vnějším silám ovlivňujícím rychlost jeho produkce.

Držitelé XRP coinů v peněžence Ledgeru mohou být vystaveni útoku hackerů

Pozor na další pokus o phishingový podvod na uživatele Ledgeru a zároveň držitele XRP coinů. Uživatel „My Precious XRP“ informoval o novém e-mailu ohledně XRP v peněženkách Ledger společnost Ledger na Twitteru a zeptal se, zda se jedná o oficiální e-mail, nebo podvod. Ledger potvrdil, že se jedná o pokus o phishingový podvod, a připomněl komunitě, aby nikdy s nikým nesdílela 24slovnou frázi pro obnovení. Tým peněženky také komunitu ujistil, že dělá vše pro to, aby tento podvod zastavil a zabránil tomu, aby se podobné v budoucnu vyskytly. XRP patří mezi řadu digitálních aktiv, která Ledger ukládá, spolu s bitcoiny, ethereem, litecoinem, monero, LINK, TRX a dalšími.

Banky, burzy, firmy

Microstrategy oznámila další kolo financování za 400 mil. USD, aby mohla nakoupit další bitcoiny

Generální ředitel MicroStrategy Michael Saylor, bývalý bitcoinový kritik, který se stal fanouškem Bitcoinu, již investoval stovky milionů dolarů z rezervní pokladny společnosti do bitcoinů. Jak to vidí Saylor i MicroStrategy, Bitcoin je silným úložištěm hodnoty a zajištění proti inflaci, které pravděpodobně dlouhodobě překoná dolar. Podle Bitcoin Treasuries, MicroStrategy v současné době vlastní téměř 41 000 bitcoinů v hodnotě kolem 777 milionů USD a má nerealizované zisky ve výši 300 milionů USD ze své investice. Společnost MicroStrategy nedávno oznámila novou soukromou nabídku investorům za částku 400 milionů USD. Tyto konvertibilní dluhopisy budou nabídnuty kvalifikovaným investorům a výtěžek, jak uvádí ve svém prohlášení, bude použit na nákup dalších bitcoinů.

Stablecoin od Huobi, HUSD bude běžet na Nervos blockchainu

Veřejný blockchain Nervos se snaží stát čínskou odpovědí na Ethereum, zejména pokud jde o sektor decentralizovaného financování (DeFi). Brzy bude mít konečně klíčový prvek v tomto úkolu: první blockchainový stabilní dolar, HUSD, vydaný společností Stable Universal Limited, podporovaný společností Huobi.

Španělská banka BBVA oznámila zahájení kryptoslužeb

BBVA, druhá největší španělská banka, údajně zahajuje obchodování s kryptoměnou a služby úschovy v nadcházejících měsících. BBVA údajně nabídne služby ze Švýcarska a čeká na regulační schválení. BBVA prý spolupracuje se švýcarským fintech Avaloq a švýcarským poskytovatelem infrastruktury pro správu kryptoměny METACO na integraci jejich řešení pro správu SILO. Ruská Gazprombank také nedávno spustila své kryptoslužby ve Švýcarsku prostřednictvím SILO. O společnosti METACO je také známo, že spolupracuje se společností Standard Chartered na plánované nabídce kryptoměny banky.

Pobočka SBI a hlavní švýcarská burza SIX plánují společnou kryptofirmu

Hlavní švýcarská burza cenných papírů SIX Swiss Exchange a japonský finanční gigant SBI Holdings oznámily společný podnik v oblasti kryptoměny. Podle oznámení z 8. prosince zavádějí dceřiné společnosti společností SIX Digital Exchange a SBI Digital Asset Holdings související s digitálními aktivy v Singapuru novou platformu. Tento podnik se zaměří na regulované institucionální klienty. Platforma bude zahrnovat širokou škálu služeb, jako je vydávání, kótování, obchodování, infrastruktura CSD a úschova digitálních aktiv a kryptoměn, stejně jako regulované cenné papíry digitálních aktiv. Očekává se, že platforma bude spuštěna do roku 2022, pokud obdrží souhlas od Monetary Authority of Singapore, hlavního finančního regulátora města a defacto centrální banky.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: