Co si myslí úspěšní miliardáři o Bitcoinu?

5
(6)

Zprávy a souhrny

Koncem roku přilákala bitcoinová rally do kryptoměnového světa více lidí než kdy jindy, včetně některých z nejbohatších lidí světa. V tomto článku se zaměříme na miliardáře, kteří se rozhodli vložit významnou část svého portfolia do kryptoměn a podíváme se, co říkají o svém rozhodnutí diverzifikovat do aktiva tak riskantního a nového, jako je Bitcoin.

Někteří nejbohatší lidé světa již Bitcoin mají

Notoricky známá bitcoinová rally z konce tohoto roku přilákala do trhu mnoho nových tváří. Lidé levicově i pravicově smýšlející se rozhodli alespoň část největší kryptoměny nakoupit. Do kryptoměn se však v poslední době nehrnou pouze drobní investoři, ale i někteří z nejbohatších lidí světa pomalu přidělují významnou část svých investičních portfolií právě bitcoinům (BTC).

Kupříkladu manažer hedgeových fondů Paul Tudor Jones je jedním z mála miliardářů, kteří veřejně podporovali tuto novou volatilní třídu aktiv a Bitcoin na začátku tohoto roku označil za „skvělou spekulaci.“ V rozhovoru pro CNBC odhalil, že má téměř 2 procenta svých aktiv v bitcoinech a že sázku na kryptoměny bere jako součást své strategie, jak co nejvíce maximalizovat zisky.

V jeho šlépějích kráčí další miliardářský investor – Stanley Druckenmiller, který se nedávno nechal slyšet, že „je naladěn“ na roli kryptoměn, jako uchovatele hodnoty. Fanoušky Bitcoinu určitě potěší fakt, že ačkoli Druckenmiller, který v roce 1992 skvělým způsobem vsadil na britskou libru, nesdělil, kolik přesně BTC drží, tak řekl, že očekává, že jeho sázka na Bitcoin bude „fungovat ještě lépe“ než zlato.

Těžké váhy Wall Street vidí budoucnost BTC optimisticky

I když miliardáři s pozicemi v bitcoinech mohou pocházet z různých prostředí, všichni mají na největší kryptoměnu podobný pohled. Žádný z nejbohatších mužů na světě, který drží BTC, to nedělá pro krátkodobé spekulační příležitosti, ale má BTC spíše jako dlouhodobou investici.

Legenda Wall Street, Bill Miller, označil bitcoiny za „nejvýkonnější“ aktivum v pětiletém a desetiletém období a řekl, že jeho síla je každým dnem lepší a lepší. Ale jak už to bývá, tak ani Miller neprozradil, kolik z jeho portfolia je přiděleno BTC. Co řekl, je, že věří, že každá velká investiční banka a firma s vysokým čistým jměním bude nakonec alespoň trochu vystavena Bitcoinu, a dodal, že rizika, že BTC klesne na nulu, jsou „mnohem nižší než kdy předtím.“

No a pak určitě třeba zmínit jméno Michaela Saylora, zakladatele MicroStrategy, který patří mezi nejhlasitější příznivce BTC v rámci kliky miliardářů. Jeho společnost se letos často objevovala v titulcích mnoha článků poté, co oznámila, že zvýšila svůj podíl v Bitcoinech na 425 milionů dolarů a nedávno přišla s další zprávou, že hodlá vydat cenné papíry za dalších 400 milionů USD, za které nakoupí další bitcoiny. Jako soukromá osoba má Sayler do BTC zainvestováno také něco kolem 240 milionů dolarů a kryptoměnu označuje za „nejlepší rezervní aktivum na světě.“

Závěr

Letošní rok jsme byli svědky prudkých výkyvů nejen kryptoměnových trhů, když pandemie COVID-19 řádně zamíchala kartami. Bitcoin se ale dokázal velmi rychle z propadu otřepat a předvedl rally až (na některých burzách) k novému ATH.

Bitcoin už nelze brát na lehkou váhu, prokázal své kvality, které si uvědomuje čím dál větší počet investorů a lidí. Jsem přesvědčen, že příští rok bude stát za to a Bitcoin nám předvede zajímavou jízdu severním směrem.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

pan jarolim si tento clanek zrejme neprectl a stale nechape hodnotu btc.
ja bych na ty jeho medvedy nevsadil ani pětník.

pietro

Pan Jarolím se zabývá technickou analýzou a to zejména pro krátké období. Pokud vím, medvědí trh je dle jeho TA předpokládán jako jedna z variant pro krátké období. Tento článek je však o dlouhodobém investování. Vy jste se někde dočetl že pan Jarolím předpovídá medvědí trh long term? O tom já tedy nic nevím a dost by mě to zajímalo. Můžete mi sdělit odkaz na takový jeho konkrétní článek? Rád bych se poučil..

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: