Bitcoin se stal pro americké investory aktraktivnějším

5
(4)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pandemie koronaviru Covid-19 učinila Bitcoin pro americké investory atraktivnějším. Investoři považují nejdůležitější kryptoměnu světa za bezpečného uchovatele hodnoty oproti tradičním fiat měnám.

Bitcoin stále populárnější

Podle nejnovější zprávy investiční společnosti Grayscale  se počet investorů, zajímajících se o kryptoměny, neustále zvyšuje. Největší počet investorů, kteří mají zájem o Bitcoin, pochází ze Spojených států amerických.

Investiční společnost dále poznamenala, že pandemie koronaviru Covid-19 dobře ilustrovala přednosti Bitcoinu, což ještě více vtáhlo investory do kryptoměnového odvětví. Díky pandemii koronaviru se o kryptoměny začaly více zajímat také institucionální investoři.

Oproti minulému roku se projevený zájem o BTC mezi americkými investory zvýšil o 19 %. Téměř dvě třetiny dotazovaných uvedly, že důsledky vypuknutí pandemie Covid-19 byly klíčové při jejich rozhodování o nákupu BTC.

Grayscale dále přinesl informaci, že matička všech kryptoměn se posouvá směrem k mainstreamovému přijetí. 1 200 dotazovaných uvedlo, že je dobře obeznámeno s kryptoměnami. Oproti minulému roku se tento trend zvýšil o 10 %.

Přitažlivost Bitcoinu

Investoři dále uvedli, proč se stal pro ně Bitcoin tolik lákavým aktivem. Kromě obav z vysoké inflace způsobené stimulačními balíčky také několik účastníků dodalo, že Bitcoin je nejvýkonnější aktivum desetiletí.

Pro mnoho dotázaných je také klíčovou možností nákupu BTC v malém. 65 % respondentů odvovědělo, že díky možnosti koupit méně než jednu minci BTC, se cítí bezpečně při vstupu do kryptoměnové světa.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 13 150 USD dle KMC.

Závěr

Kryptoměny v čele s BTC směřují správným směrem k mainstreamovému přijetí, čeká je ale ještě dlouho cesta. Pro Bitcoin však je velmi pozitivní zpráva to, že do jeho „vesmíru“ vstupují i mnohé slavné osobnosti.

Celý průzkum pod názvem „Bitcoin Investor Study“ společnosti Grayscale si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: