Bitcoin rozhodně není mrtvý

5
(6)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kryptoměnová komunita v minulém týdnu slavila, jelikož se matička všech kryptoměn, Bitcoin, dostala nad hranici 20 000 USD a překonala tak svůj dosavadní cenový rekord z roku 2017. Bitcoin se tak opět dostal do hlavních zpráv.

Bitcoinová komunita slaví

Z obav vysoké inflace způsobené pandemií koronaviru Covid-19 se velká pozornost přesouvá k alternativním investicím, jako jsou i kryptoměny. V letošním roce se k nejdůležitější kryptoměně světa vyjádřilo kladně mnoho předních investorů.

Bitcoin není mrtvý

Přinejmenším poslední tři roky prokázaly, že Bitcoin rozhodně není mrtvý. V posledních dvanácti letech se jedná o jednu z nejrevolučnějších technologií, která přináší svobodu, transparentnost a bezpečnost.

Bitcoin je peer-to-peer platební síť bez nutnosti třetích stran jako jsou banky nebo vlády. Ekosystém okolo kryptoměny je samoregulační. Nabídka BTC je omezena a nikdy nepřekročí počet 21 milionů mincí.

Princip Bitcoinu

Základní princip Bitcoinu vychází ze svobody uživatelů a finanční svobody. Okolo kryptoměny se vytvořila početná komunita, která se každým dnem rozrůstá. BTC je v konečném důsledku jedno, k čemu jej používáte.

Bitcoin si tak za dvanáct let vydobyl své zasloužené místo na výsluní. Nikoho před deseti lety nemohlo napadnout, že dnes bude konkurovat světovým měnám a svojí tržní kapitalizací přesáhne mnoho velkých společností po celém světě.

Nezbývá nám, než popřát kryptoměně všechno nejlepší do dalších deseti let. A všem v kryptoměnové komunitě také. Bitcoin nám ukázal, že trpělivost se opravdu vyplatí. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 23 000 USD dle KMC.

Závěr

Ano, Bitcoin opravdu není mrtvý a kritikům této kryptoměny můžeme jen vzkázat, že v nejbližší době se tak ani nestane. Právě naopak – zdá se, že rozmach Bitcoinu a dalších kryptoměn je teprve na začátku a máme tak na co se těšit v nadcházejícím roce, který bude pro kryptoměny opravdu zajímavý.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img