Samsung otevírá dveře kryptoměnám – Galaxy S10 bude obsahovat kryptopeněženku!

0
(0)

Rozmach kryptoměn lze v těchto těžkých časech vidět jen velmi těžko. Přesto však nejde říct, že kryptoměny stagnují a vůbec se nehýbou vpřed. I když se například Bakkt nebo ETF jednání přesouvají, kryptoměny si určitě letos polepšily, a to hned z několika důvodů (neberme teď v potaz otázku cen). Jedním z pozitiv je například zájem společnosti Samsung, která údajně pracuje na vytvoření nové peněženky pro digitální měny.

Kryptoměnová peněženka zabudovaná přímo v mobilu

Společnost Samsung údajně pracuje na vytvoření nové aplikace, v níž by si mohli uživatelé této aplikace uschovávat své kryptoměny. Tato novinka by měla být připravena pro nový Galaxy S10 model.

Aplikace samotná by se měla skládat ze dvou částí. Tou první by měla být cold wallet (klasická kryptoměnová offline peněženka) na uschovávání privátních klíčů a kryptoměn. Druhá část by měla být tvořena hot wallet na uschovávání kryptoměnových transakcí.

Tip redakce: Víte, jaký je rozdíl mezi hot wallet a cold wallet?

Samsung má v plánu umožnit svým uživatelům importování kryptoměnových peněženek jako Metamask nebo TrustWallet do jejich aplikace. To, zda půjdou připojit i jiné peněženky, zatím ještě zůstává nejasné.

Stále v procesu

Jméno aplikace ani její finální verze ještě nejsou známy. Stejně tak není ani jasné, které kryptoměny bude tato peněženka podporovat. Předběžně se hovoří o Bitcoinu, Ethereu, Bitcoin Cash a ERC-20 tokenech. To však ani zdaleka nemusí být všechno.

Bezpečnost této aplikace by měla být chráněna 12 až 24 slovním systémem. Takzvaná recovery phrase se používá u všech offline peněženkách a stejně tak by tomu mělo být i v případě této aplikace. Samsung tak nebude mít možnost se ke kryptoměnám žádným způsobem dostat. Odpovědnost za kryptoměny je tedy na každém uživateli, což je přesně to, jak by se ke kryptoměnám mělo přistupovat a na co by měly sloužit (z dlouhodobého hlediska).

Spekuluje se však také o tom, že aby Samsung nepodcenil žádným způsobem bezpečnost, tak vyvíjí “ultra-bezpečnou” kombinaci pro vstup do peněženky. Mělo by jít o spojení scanu oční duhovky, otisku prstu a PIN kódu. Na programu, který bude zodpovědný za scan oka se však nyní ještě podrobněji pracuje.

Mohlo by vás zajímat: Jak ochránit svůj PC a smartphone před cryptojackingem

Závěr

Určitě jde nejen o velmi sympatický, ale také pochopitelný krok ze strany Samsungu. Pokud se takováto aplikace uchytí, je více než pravděpodobné, že hned několik konkurenčních společností se odhodlá k podobnému kroku. Třeba však dodat, že bezpečnost takové aplikace bude muset být opravdu na špičkové úrovni, aby nemohlo dojít k ohrožení nebo odcizení kryptoměn uživatelů (ledaže by selhal samotný uživatel, ne aplikace!).

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu připravil Marek F.

Zdroje:
theblockcrypto.com
sammobile.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Tohle je ve skutečnosti skvělá zpráva, ikdyž na to nikdo nereaguje…? Samsung je jednou z poměrně slušného počtu velkých společností, které už ví, jaká je budoucnost financí. Kdo si myslel, že právě finanční sektor bude navždy stagnovat bez jakéhokoliv vývoje, se samozřejmě spletl, což je jasné nad Slunce. Jen neměl dostatek představivosti a takových lidí bývá hodně v každé generaci. Před pár lety lidé nechápali ani platební karty, internet nebo mobilní telefony. Představte si, že pošlete kamarádovi stovku na účet v sobotu v noci a ona přijde v sobotu v noci několik VTEŘIN po jejím zadání a převod nebude stát nic. Nebo pošlete rovnou několik milionů? Nevěříte? Přitom taková je realita JIŽ DNES, přátelé. 🙂 No a to jde ve skutečnosti pouze o špičičku kryptoměnového ledovce, akorát z dnešního pohledu asi nejlépe pochopitelnou i pro lidi bez představivosti…

spot_img