Top 3 blockchainové projekty pro správu velkých objemů dat

1
klíč, úspěch
Zdroj: Pixabay.com

Během posledních několika let si investoři museli zvykat na cyklickou povahu kryptotrhů. Poslední z těchto cyklů, pod názvem decentralizované finance, se stále odehrává. DeFi tokeny dosáhly v rekordním čase bezprecedentního ocenění.

Perfektní případ použití pro obrovský trh

Jedním z mála průmyslových odvětví, kde technologie blockchain může udělat skutečný rozdíl, jsou velká data. Jedná se o obrovský trh, který má v roce 2020 hodnotu 138,9 miliard USD a podle statistik Markets and Markets se do roku 2025 téměř zdvojnásobí na 229,4 miliardy USD.

Zatímco blockchain je obecně špatným kandidátem na nahrazení centralizovaných databází, je fantastické zajistit původ dat a autentičnost. Dokonce i vlády, které obvykle přijímají nové technologie pomalu, začaly provozovat pilotní projekty.

V soukromém sektoru investují výrobci stále větší částky do výzkumu a vývoje integrovaných řešení pro velká data. Dodavatelé pracují na snížení nákladů na vybavení, aby dosáhli konkurenční výhody, optimalizovali prodejní cykly, zjednodušili služby zákazníkům a lépe porozuměli jejich potřebám.

Vyčíslitelná investice

Velikost adresovatelného trhu pro velké datové blockchainové projekty je atraktivní, ale ještě přitažlivější je, že se mohou vyvinout do kvantifikovatelných podniků.

Je těžké nebo dokonce nemožné použít tradiční finanční metriky na většinu altcoinů, protože zde nejsou žádné příjmy. Cena odráží naději, nikoli fundamenty. Na druhé straně lze analyzovat projekty se skutečnou ekonomickou aktivitou – můžete vypočítat zisk na token přesně tak, jak byste to udělali pro veřejně kótované akcie. Díky tomu jsou velké datové blockchainové projekty konzervativnější a spolehlivější investicí než tokeny na koni hype cyklu.

Blockchainové datové projekty

Tři nejrychleji se rozvíjející blockchainové projekty velkých objemů dat jsou Ocean Protocol, Quadrant Protocol a Streamr. Všechny tři mají aplikace v reálném světě a skutečné případy použití.

Ocean Protocol

Ocean Protocol pomáhá vývojářům vytvářet tržiště a další aplikace pro soukromé a bezpečné publikování, výměnu a spotřebu dat. Nabízí také řízení přístupu, datovou vědu a další produkty, které mohou vývojáři používat ve svých aplikacích.

I přes problémový začátek byly chyby napraveny. Plán projektu naznačuje vývoj komunitního tržiště v roce 2020, rozsáhlá vylepšení jádra, nové aplikace a vylepšenou infrastrukturu a pobídky k poskytování dat.

Quadrant Protocol

Quadrant Protocol je blockchainovým ramenem Quadrant Global, společnosti zabývající se velkými daty v oblasti podnikání, která existuje od roku 2014. I přes pomalý začátek je nyní platforma zisková.

Nedávno začal Quadrant Protocol více komunikovat. Jejich aktualizovaný plán projektu zahrnuje čtyři nové iniciativy s aplikacemi v reálném světě. Nejdříve uvidíme Cape Canaveral, platformu pro správu souhlasu a poté projekt Bajkonur – pro shromažďování a ověřování údajů o poloze pomocí mobilní aplikace.

Streamr

Streamr je distribuovaný open-source softwarový projekt s přispěvateli po celém světě. Umisťuje se jako chybějící článek při vytváření datového protokolu v reálném čase pro decentralizovaný web. Streamr je uveden na Binance s tržní kapitalizací těsně nad 30 milionů dolarů.

Plán projektu je ambiciózní a zahrnuje zdokonalení jejich výzkumu vnitřní ekonomiky a škálovatelnosti, což má dokázat, že síť má nízkou a předvídatelnou latenci. Dalším milníkem pro ně je vytváření datových svazů pro redistribuci vlastnictví dat.

Závěr

Prostor DeFi neustále roste a dokazuje, že má obrovský potenciál pro širokou škálu různých projektů. Může tak nabídnout zajímavé příležitosti k investování. Sledujete nějaký z výše uvedených?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře