[Polední zprávy] • Bitcoin se oddělil od Wall Street a posiluje • Binance má výpadek • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin konečně za posledních 24 hodin udělal větší krok a prudce vzrostl na nové 7týdenní maximum – více než 11 800 USD. Včerejší proslov Jerome Powella o digitálních měnách centrální banky (CBDC) stačil k oddělení Bitcoinu od tradičních trhů aktiv. Bitcoin se nyní pohybuje těsně pod touto hranicí a aktuálně opět posiluje. Altcoiny zatím nevykazují velké výkyvy.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: XMR/USD a ChainLink/USD – Aktuální týden růstový?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Banky, burzy, firmy

Binance má výpadek po prudkém růstu ceny BTC

Burza kryptoměn Binance byla dnes kvůli technickým problémům dočasně pro mnoho uživatelů nedostupná. Není to poprvé, co se přední kryptoburza potýkala s problémy s výkonem. Při předchozích příležitostech, často v souvislosti s nárůstem objemu bitcoinů, trpěla Binance podobnými problémy. V září utrpěla burza malou havárii způsobenou problémy s bránou. Cena Bitcoinu za posledních 24 hodin vzrostla přibližně o 2,3 % a téměř dosáhla 12 000 USD.

DeFi

Dash nyní bude nabízet most k DeFi

Podle oznámení z pondělí budou tokeny, které jsou uloženy u StakeHound, také získávat síťové odměny prostřednictvím systému Dash masternode. Aby bylo možné využít rostoucího trhu DeFi, musí držitelé Dash poslat tokeny na StakeHound, který pak okamžitě vygeneruje a pošle zpět tzv. stakedDASH. StakedDASH bude obchodovatelný a použitelný na hlavních platformách DeFi, jako jsou UniSwap, Aave, Curve a další, pomocí sítí Ethereum nebo Radix. Rovněž je bude možné kdykoli převést zpět na původní tokeny Dash. Mezitím budou Dash tokeny držené na StakeHound drženy v masternode a získají standardní sazbu síťových odměn, které budou uživatelům vydávány jako další stakedDASH. To umožní držitelům Dash získat výhody síťového stakování, ale bez nutnosti uzamknout 1 000 Dash nezbytných k vytvoření vlastního masternode. Minimální částka požadovaná k vkladu prostřednictvím StakeHound je pouze 1 Dash v hodnotě cca 67 USD.

První hlasování v Uniswapu selhalo i přes 98% podporu 

První hlasování o správě pro decentralizovanou výměnu (DEX) Uniswap skončilo neúspěchem, a to navzdory návrhu, který získal drtivou podporu 98 % odevzdaných hlasů. Návrh totiž nepokořil zhruba o 1 % hranice 40 milionů hlasů, potřebných ke schválení do konce hlasování. Průzkum skončil dnes, téměř 39,6 milionu UNI se vyslovilo pro, ve srovnání s přibližně 700 000 proti. Je ironií, že návrh usiloval o snížení počtu tokenů, potřebných k předkládání a předávání návrhů. V současné době mohou návrhy podávat pouze subjekty, které drží alespoň 1 % cirkulujících UNI (10 milionů UNI, v hodnotě kolem 30 milionů USD), a k tomu je třeba překonat celkem 40 milionů hlasů (v hodnotě 130 milionů USD).

Regulace, CBDC

FinCEN udělil pokutu 60 mil. USD mixovací službě pro BTC platby

Obyvatel Ohia Larry Dean Harmon byl pokutován v občanskoprávním řízení pokutou ve výši 60 milionů dolarů poté, co byl usvědčen z provozování bitcoinové mixovací služby, která prala peníze pro darkweb AlphaBay. Někteří si možná vzpomenou, že v roce 2019 byl Harmon obžalován americkým okresním soudem z několika činů, týkajících se jeho role jako zakladatele a provozovatele služeb mixování bitcoinů Helix a Coin Ninja. Společnost Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN), která rozhodnutí odhalila ve svém prohlášení, uvedla, že Harmon byl shledán vinným z porušení předpisů zákona o bankovním tajemství (BSA) týkajících se nelicencovaných podniků, poskytujících peněžní služby za provozování Helix od roku 2014 do roku 2017, a Coin Ninja z let 2017 až 2020.

Švédsko chce přejít 100 % na bezhotovostní platby pomocí CBDC

Švédský centrální bankéř Stefan Ingves zahájil all-in v oblasti suverénní digitální měny a guvernér Riksbank ve čtvrtek vyzval švédský parlament, aby učinil totéž. Budou existovat digitální státní peníze jako zákonné platidlo, elektronická koruna, které budou vydané Riksbank, napsal Ingves ve čtvrteční ekonomické poznámce ve prospěch digitální měny švédské centrální banky (CBDC). Švédská populace opouští hotovost ve prospěch digitálních plateb rychlým tempem.

Japonský gigant LINE vyvíjí CBDC platformu

LINE buduje platformu pro rozvoj digitálních měn centrální banky, informovala jihokorejská tisková agentura The Chosun Ilbo 19. října. Zdroje obeznámené s touto otázkou údajně uvedly, že LINE si klade za cíl podporovat vývoj takzvaného „přizpůsobeného CBDC“. Společnost pro zasílání zpráv diskutuje o použití své platformy CBDC, založené na blockchainu, s několika centrálními bankami v hlavních asijských zemích. Vedoucí společnosti LINE uvedli, že nemohou zveřejnit přesné země, které o aplikaci platformy uvažují.

Francouzský ministr financí kritizuje kryptoměny

V tweetu z 19. října francouzský ministr financí Bruno Le Maire zdvojnásobil svoji kritiku kryptoměn a tvrdí, že některé z nich jsou anonymně využívány k usnadnění nelegálních transakcí prováděných za účelem nákupu drog, zbraní nebo praní peněz. Přesto dává jasně najevo, že nezpochybňuje spolehlivost a sledovatelnost technologie blockchain: „Nezpochybňujeme spolehlivost a sledovatelnost všech technologií blockchain. Některé kryptoměny by však mohly být použity k anonymnímu usnadnění podvodných transakcí (drogy, zbraně, praní peněz). “

Rusko zveřejnilo plány na digitální rubl

Ruská centrální banka načrtla své plány na provedení experimentu s využitím digitálního rublu s omezeným počtem účastníků po veřejných konzultacích, zprávu zveřejnila minulý týden agentura Izvestija. Ruská banka oznámila vývoj digitálního rublu a veřejné konzultace o jeho emisi 13. října. Veřejné komentáře k emisi digitálního rublu jsou přijímány do 31. prosince. Pět ruských bank již projevilo zájem o účast v ústředním pilotní banka digitální měny (CBDC): Credit Bank of Moscow, Promsvyazbank, Bank Zenit, Dom.RF a Russian National Commercial Bank. Státní duma, dolní komora Federálního shromáždění Ruska, očekává, že experiment s digitálním rublem bude zahájen v první polovině roku 2021.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře