Proč Coinbase pozastaví transakce s ethereem během “The Merge”

4.7
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Zhruba za měsíc přejde ethereum z konsensu Proof-of-Work (PoW) na konsensus Proof-of-Stake (PoS). Tato událost dostala název “The Merge”, předběžně je stanovena na 15. až 16. září a završí šestiletou cestu k novému konsensuálnímu algoritmu a blockchainu.

Opatření před “The Merge”

Uživatelé, burzovní platformy, těžaři a vývojáři se na tuto událost připravují. Hlavní kryptoměnová platforma Coinbase nedávno prostřednictvím oficiálního příspěvku oznámila svá opatření před “The Merge”.

Burza “na krátkou dobu” pozastaví transakce s ethereem a s tokeny využívajícími standardy ERC-20, ty zahrnují vklady a výběry. Platforma tvrdí, že toto rozhodnutí je “preventivním opatřením” pro uživatele.

Kryptoměnová platforma vydala následující doporučení uživatelům, protože “The Merge” se stává jistotou v celém ekosystému ethereum, ale v komunitě vznikají zmatky:

“Doporučujeme, abyste nikomu neposílali své ETH ve snaze “upgradovat na ETH2″, protože žádný token ETH2 neexistuje. Vaše aktiva budou v tomto období v bezpečí a k upgradu není z vaší strany zapotřebí žádné akce.”

Platforma zdůraznila první bod: před “The Merge” se uživatelům zobrazí ticker ETH2, který bude reprezentovat stakované ETH. Tento ticker bude po dokončení přechodu na PoS zastaralý, protože “neexistuje žádný token ETH2”.

Pauza v transakcích s ethereem umožní Coinbase “zajistit, aby byl přechod úspěšně reflektován našimi systémy”, a zmírnit případné ohrožení prostředků uživatelů. V případě druhé z uvedených možností Coinbase tvrdí, že neočekává problémy u jiných kryptoměn ani další operace:

“Neočekáváme, že by byly ovlivněny jiné sítě nebo měny, a neočekáváme žádný dopad na obchodování s tokeny ETH a ERC-20 v rámci našich centralizovaných obchodních produktů.”

Co zažijí uživatelé etherea během “The Merge” na Coinbase

Směnárenská platforma prohlásila, že “The Merge” umožní ethereu pokročit ve svém plánu směrem k implementaci dalších upgradů a zlepšení škálovatelnosti. Během akce se Coinbase zavázala informovat své uživatele o stavu týkajícím se transakcí ETH a ERC-20.

V tomto smyslu požádala své uživatele, aby měli oči otevřené před potenciálními podvody, kterých během “The Merge” a kontroverze kolem různých tokenů ETH jistě přibude. Burza tvrdí, že prostředky všech uživatelů budou během této události v bezpečí.

Kromě toho kryptoburza varovala uživatele před potenciálními obchodníky s dalšími službami souvisejícími s ethereem. Konkrétně u zákazníků Coinbase Prime a Exchange by mohlo dojít k “dočasnému zpoždění dostupnosti výběru z úschovy”. Společnost to uzavřela:

“The Merge je vyvrcholením mnohaleté práce Ethereum Foundation, nezávislých výzkumníků, týmů klientů, poskytovatelů infrastruktury, jako je Coinbase Cloud, a mnoha dalších. Naší úlohou v Coinbase je chránit aktiva uživatelů a pomoci zajistit bezproblémový přechod napříč produkty Coinbase.”

Závěr

Těšíte se na “The Merge” nebo byste raději byli, kdyby ethereum zůstalo u PoW?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
UTXO EXPERT

Hledejte nejbližší světlice.. budete mrtě mintovat 😀

Rob

Je moc dobře, že Ethereum přechází na rychlejší konsensuální mechanismus. Především proto, že se jedná o platformu, hostící tisíce dalších mincí a krypto projektů. Proto je tento krok pro Ethereum naprosto zásadní. Stejně zásadní, jako to, aby například Bitcoin setrval při konsensu PoW. Tento konsensus je naopak velmi stabilní a zároveň v dlouhodobém horizontu ekologický, neboť vede k vývoji metod pro zkvalitňování získávání elektrické energie skrze udržitelné zdroje, což se dost možná ukáže být nakonec tou největší přidanou hodnotou Bitcoinu. A protože hostí víceméně jen sám sebe, rychlost pro něj není tak zásadní, jako pro Ethereum (tím neříkám, že nemá váhu žádnou). Pro PoS sice není hlavním benefitem kvalita získávání elektrické energie, jako pro PoW, ale disponuje rychlostí, kterou Ethereum rozhodně potřebuje. Co se Bitcoinu týče, je úplně jedno, kolik konzumuje energie, protože 1TW energie, získané z obnovitelných zdrojů, bude vždy ekologičtější, než 1mW ze zdrojů neobnovitelných. Jediným předpokladem pro nízkou produkci CO2 bitcoinem je, že nesmí být oproti globálnímu hashrate příliš drahý. Drahý Bitcoin se stává neekologickým, zatímco levný Bitcoin má potenciál být naprosto čistým, ať spálí energie k zajištění bezpečnosti posledního článku v blockchainu, kolik chce. Takový benefit naopak PoS nemůže nikdy nabídnout. Tím chci říci, že vše má své plusy a mínusy a své určení. Ethereum se potřebuje vydat touto cestou, neboť jeho úloha je oproti Bitcoinu prostě odlišná.

anivarK

Řádné projímadlo jsi požil, že jsi toto vyprodukoval. To šlo jistě horem i spodem

Rob

Víte, pane anivarK (nebo paní), nejsem úplně připraven komunikovat urážlivým tónem, ale snad jen špatně chápu Vás komentář, který byl ve skutečnosti míněn pozitivně. Pokud jsem vás však potřísnil, přijměte mou omluvu. Každopádně děkuji za věcný názor do diskuse.

Fantom

Zdravím Robe. Díky za zveřejnění Tvého pohledu. Můj názor na bitcoin je jak známo mnohem pesimističtější, ale rád si přečtu příspěvky ostatních, jsou-li zveřejněné slušnou formou. To je u Tebe samozřejmostí. 🙂 Nenech se zbytečně vyprovokovat výpady jedince, který z neznámého důvodu, pod různými nicky a vulgární formou napadá na tomto serveru čtenáře i autory. Asi má nějaký duševní problém, možná přišel v kryptu o peníze. Je to spíše smutný případ a je zbytečné na něj reagovat.

Rob

Díky, Fantome, za podporu a zdravím Tě! 🙂

Lhts

Zdravím, vy mate pocit, ze tezari BTC ověřují transakce a zabezpečují síť s čistého altruismu? Je to tvrdý Business. A pokud cena BTC zůstane nízká, půjde hashrate (a tedy i zabezpečení sítě ) dolu. U tezaru je videt zajimavy fenomén. Někteří neprodavaji BTC, jiní prodávají a nakupuji za utržené dolary nové stroje. Osobně mi přijde nerozumne ted prodávat, lepší si pujcit, ale pokud jste předloženy nikdo vám nepujci.

P.S. Přechodu Ethera na PoS obecně nejsem nakloněn. Pokud vše půjde hladce OK. Ale pokud ne, mame tu dalsi černou labuť, která trh muze dostat do jeste větších červených čísel než v červnu. Proste si vývojáři nevybrali datum přechodu moc šťastne. Riziko je veliké.

Fantom

Zdravím. Labuť nelabuť 😀 I kdyby byl přechod katastrofou a ETH zkolabovalo. Proč by to mělo mít negativní vliv na BTC, XMR, BNB nebo XRP? Jako kdyby nějaký obrovský technický průšvih v Sony měl srazit cenu akcií Samsung? To snad spíše naopak 🙂

Lool

Spousta investoru ztrati duveru, protoze rada z nich nevnima technologicke rozdily a kdyz uvidi, ze se podela tohle, reknou si, proc by se memohlo podela tohle.

Rob

Já si myslím, že svou roli hraje i fakt, že altcoiny lze ve většině případů pořídit právě za Bitcoin. Právě cena Bitcoinu v páru k dolaru má podle mě díky tomu i přímý dopad na ceny altcoinu za dolary.

Jan Roubal

Po přechodu uživatelé budou vlastnit mince se stromu ETH a zároveň dostanu stejný počet mincí ETH2 stejně jako tomu bylo pri forku BTC na BCH v 2017 , nevite kde se objeví mince PoS?

Fantom

BTCxBCH byl skutečný hardfork – vznik 2 blockchainů a tedy i 2 coinů. Zde nic takového nebude. Konkrétní postup neznám, ale předpokládám že současní provozovatelé (validátoři?) paralelního ETH PoS – tuším Beacon chain zajistí aby došlo bezproblémově k přechodu z PoW na PoS – tedy mince ETH bude stále ETH ale nově již na PoS blockchainu. ETH2 je jen “pracovní název” pro přechodovou fázi, žádné mince ETH2 nebudou. Takhle tomu alespoň rozumím já.
Za sebe jen uvádím, že žádné ETH nevlastním, jejich cena mi připadá pořádně přestřelená i při srovnání s BTC či BNB. Současně přechod na PoS přináší obrovské riziko, jistě dojde k mnoha útokům na blockchain a dají se očekávat i FUD poplašné zprávy o ETH katastrofě ve snaze srazit cenu – určitě se máme na co těšit … .

Mirek

Vypadá to že bude ETHW nebo tak něco už je připravený fork na ETH pos a ETH pow protože spousta lidí POS nevěří a chtějí vlastní pow ETH

Moja

Samotný Vitalik už přiznal, že asi k forku dojde neboť těžaři nejsou jednotni. A že pravděpodobně budou ethw a eths, A že cena se také upraví jako btc a bch. Na otázku co udělají NFT neodpověděl, jestli budou existovat na obou větvích 🙂

Dash

DASH je Pos aj Pow 🙂 Max počet 19m.
1 Masternode = 1000x DASH

spot_img