Hackeři od začátku roku nakradli kryptoměny za 1,4 miliardy dolarů

4
(1)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Podle studie provedené společností Chainalysis ukradli hackeři od ledna 2022 digitální aktiva v hodnotě přibližně 1,4 miliardy dolarů.

Hackeři nadále útočí na kryptosektor

Odvětví kryptoměn a souvisejících DeFi protokolů se v posledních letech těší velké popularitě. Mnohé z nich lákají hackery, protože až příliš často obsahují chyby, které se snaží zneužít ke krádeži velkého množství prostředků, které se zde často nachází.

Některé příklady takových útoků v roce 2022 zahrnují exploit Horizon, prolomení Nomad Bridge za 190 milionů dolarů a jeden z největších útoků v historii kryptoměn: útok na Ronin za 615 milionů dolarů.

Zdá se, že preferovanou metodou bylo zacílení na kryptoměnové mosty.

Blockchain analytická společnost Chainalysis uvedla, že hackeři od začátku roku ukradli kolem 1,4 miliardy dolarů v kryptoměnách. Jejich oblíbeným cílem byly kryptoměnové mosty – typ softwaru, který propojuje různé sítě a usnadňuje rychlou výměnu tokenů.

„Blockchainové mosty se staly nízko visícím ovocem pro kyberzločince. jsou v nich uzamčena kryptoaktiva v hodnotě miliard dolarů. Hackeři prolomili tyto mosty různými způsoby, což naznačuje, že jejich úroveň zabezpečení nedržela krok s hodnotou aktiv, která na nich stojí,“ řekl Tom Robinson – spoluzakladatel a hlavní vědecký pracovník společnosti Elliptic.

Ronin Bridge

I v rámci studie Chainalysis byl hack Ronin velmi významný. K tomu došlo v březnu. Zločinci provedli jeden z největších hacků v kryptosvětě a odčerpali z Ronin Bridge více než 588 milionů dolarů v ETH a 25,5 milionu $ v USDC.

Navzdory kolosálnímu útoku tým Sky Mavis (společnost, která provozuje postranní řetězec) odškodnil všechny oběti. Po vyřešení osudných problémů byl Ronin Bridge znovu otevřen na konci června.

Vyšetřovala to dokonce americká FBI. Ta poté uvedla, že za incident je zodpovědný nechvalně známý severokorejský Lazarus Group. Spekuluje se, že gang je úzce spjat s vládou Severní Koreje. Ukradené kryptoměny by údajně mohly být použity k posílení režimu Kim Čong-una.

Závěr

Rok 2022 se sotva přehoupl do druhé poloviny a hackeři již nakradli kryptoměny za 1,4 miliardy dolarů. Uživatelé DeFi protokolů, kryptoměnových mostů a celé řady dalších projektů v odvětví jsou neustále vystaveni velkému riziku ztráty svých mincí a tokenů. Věc je o to závažnější, že existuje vážné podezření, že za ukradené kryptoměny mohou být v krajním případě financovány jaderné experimenty nebezpečných režimů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
anivarK

Směju se velice.
Žádní “hackers” !!!
Pěkně si odčerpávají správci všech těch pochybných letadel a pyramid.
No a hodí se to na hack a je klídek, blbí kryptomagoři to spolknou i s navijákem !!!

spot_img