[Odpolední zprávy] • Vývojáři etherea hledají potenciální data sloučení • a další články

5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po výrazném nárůstu z 22 800 na téměř 25 000 USD v předchozích dvou dnech se cena bitcoinu konečně uklidnila a obchoduje se kolem hranice 24 000 USD. Zdá se, že volatilita spojená s oznámením červencových čísel CPI pominula a trh nyní hledá další směr.

BTC se nepodařilo překonat úroveň 25 000 USD, než se vrátil na místo, kde se v současnosti obchoduje, ale celkově, za posledních 24 hodin, klesl o zhruba 2 %. Navzdory relativnímu klidu se zdá, že trh si oddechl od nedávných rally a obchoduje se převážně v červených číslech.

Většina kryptoměn za poslední den mírně klesla. Nejzřetelnějším vybočením je ethereum classic (ETC). Na jinak nudném trhu se mu podařilo vzrůst o skoro neuvěřitelných 10 %. Stojí za zmínku, že tento nárůst přišel v souvislosti s dalšími zprávami spojenými s Merge ETH 2.0, což znamená, že se investoři možná zajišťují proti možnosti neúspěchu. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Gravestone Doji, máme vrchol?

Kryptoměny

Vývojáři etherea hledají potenciální data sloučení

Během čtvrtečního hovoru se vývojáři etherea (ETH) zmínili o možných termínech Merge, masivní a velmi očekávané události, kdy ethereum přejde z konsensuálního mechanismu proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS).

Mezi data uvedená v dokumentu sdíleném během hovoru patří 15., 16. a 20. září.

Pozoruhodné je, že nejprve bude muset proběhnout upgrade, který spustí celý proces sloučení. Tento upgrade se nazývá Bellatrix a mezi ním a samotným Merge musí uplynout přibližně dva týdny.

Diskutovalo se také o zrychlení hashrate, aby se doba mezi Bellatrix a Merge zkrátila ze 14 na 7 dní, tedy na desetidenní “kompromis”. Je také třeba, aby před sloučením bylo dostatečné množství času pro případ, že by se něco s Bellatrix pokazilo, řekli. [2a]

Banky, burzy, firmy

Zakladatel Huobi chce prodat většinu svého podílu v hodnotě 3 miliard dolarů

Podle nedávno zveřejněné zprávy agentury Bloomberg zakladatel společnosti Huobi údajně jedná s finančníky o prodeji 60 % svého podílu potenciálním kupcům. Zpráva dále uvádí, že dohoda by mohla být dokončena někdy koncem tohoto měsíce.

S odvoláním na osoby obeznámené s touto záležitostí agentura Bloomberg dodala, že seznam potenciálních kupců zahrnuje významná jména z krypto průmyslu, včetně Justina Suna, zakladatele kryptoměny tron a krypto miliardáře a generálního ředitele burzy FTX Sama Bankmana-Frieda. Zpráva rovněž dodává, že SBF a Sun již dříve navázali jednání s Huobi ohledně akvizice akcií.

Kromě toho zpráva zmiňuje jako “stávající podporovatele” společnosti ZhenFund a Sequoia China, které byly o rozhodnutí Huobi informovány na červencové schůzi akcionářů. Podle zprávy Li usiluje o ocenění v rozmezí 2 až 3 miliard USD. [3a]

Společnost Binance získala zpět většinu prostředků ukradených z Curve Finance

Kryptoburza Binance získala zpět velkou část prostředků z nedávného hackerského útoku, který se zaměřil na decentralizovaný finanční (DeFi) protokol Curve Finance.

Generální ředitel Binance Changpeng Zhao na Twitteru oznámil, že burza zmrazila a získala zpět 450 000 USD z ukradených aktiv, což je více než 80 % ukradených prostředků. Podle Zhaoa se hacker pokusil poslat prostředky na burzu různými způsoby, ale Binance je odhalila. Burza v současné době pracuje na navrácení prostředků jejich právoplatným majitelům.

Tým Curve Finance hackerský útok odhalil v úterý a upozornil své uživatele, aby nepoužívali jejich webové stránky. Hodinu po tomto varování tým oznámil, že se mu podařilo problém najít a vyřešit. Útočníkům se však ještě před vyřešením problému podařilo unést mince v hodnotě přibližně 537 000 USD (USDC). [3b]

Brazilská platební aplikace PicPay spouští kryptoměnu se společností Paxos

Významná brazilská platební aplikace PicPay se pouští do kryptoměn a integruje službu krypto směnárny, která uživatelům umožňuje nakupovat bitcoiny (BTC) a ethery (ETH).

Firma ve středu oficiálně oznámila, že klienti PicPay mohou nyní přímo ve své aplikaci nakupovat, prodávat a ukládat dvě hlavní kryptoměny, BTC nebo ETH. PicPay zdůraznila, že její volba byla způsobena skutečnými případy využití, které tato digitální aktiva poskytují, včetně bezpečnosti a mnoha dalších výhod.

Nová kryptofunkce je umožněna díky partnerství s významnou krypto společností Paxos a umožňuje zákazníkům používat stablecoin USDP vydaný společností Paxos a krytý americkým dolarem. [3c]

CBDC, Regulace

Uzbekistán blokuje zahraniční kryptografické burzy včetně Binance a FTX

Uzbekistán podle prohlášení omezil přístup ke krypto burzám, které nebyly schváleny. Mezi tyto burzy patří Binance a FTX a nařízení celkově představuje snahu zajistit, aby společnosti v odvětví hrály podle vládních pravidel.

Země v současné době pracuje na právním rámci pro trh s kryptoměnami a jedním ze zaměření je zajistit, aby činnost byla prováděna “způsobem stanoveným legislativními akty”.

V prohlášení se také uvádí, že nelicencované burzy nemají žádnou právní odpovědnost za krypto transakce, nemohou zaručit jejich legitimitu a nemohou zajistit “řádné uchovávání a ochranu důvěrnosti osobních údajů občanů”. [4a]

Indické úřady zablokovaly bankovní účet kryptoburzy Bitbns

Indická kryptoburza Bitbns ve čtvrtek oznámila, že výběry v indických rupiích (INR) byly zpožděny, protože orgány činné v trestním řízení zablokovaly její bankovní účet.

“Pokud je vznesen případ kybernetické kriminality řekněme i pro částku 10 000 indických rupií (125 USD), může strážce zákona (policisté) zablokovat celý účet,”

– uvedl v prohlášení Gaurav Dahake, generální ředitel burzy.

“Většina strážců zákona nechápe závažnost takového rozhodnutí. Místo toho, aby zablokovali pouze příslušnou částku k případu, zablokují celou debetní částku,”

– dodal.

Znepokojení uživatelé Bitbns se na Twitteru svěřili, že se částky k výběru na jejich bankovních účtech neprojevují ani po 15 dnech. Někteří uživatelé “čekali 40 dní”.

Bitbns uvedla, že její výběr kryptoměn funguje jako obvykle, takže uživatelé mohou vybírat z jakékoli “jiné destinace”, aniž by upřesnila, z které jiné destinace. Burza uvedla, že přidá USDT P2P (peer to peer), aby uživatelé mohli vybírat okamžitě. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
anivarK

To je jako vážně ?
Jsou ještě blbější než jsme doufali

spot_img