[Odpolední zprávy] • Arthur Hayes předpovídá, že ethereum dosáhne po Merge 5000 USD pokud Fed otočí • a další články

4
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po posledním zvýšení úrokových sazeb Fedem a odmítnutí amerického prezidenta Joea Bidena přiznat, že země vstoupila do recese, vyskočila primární kryptoměna minulý týden na nejvyšší cenovou úroveň od 13. června, a to na více než 24 500 USD.

V tomto bodě se však aktivu nedařilo a vrátilo se na 23 000 USD, kde strávilo většinu víkendu. Začátek nového týdne začal menším poklesem a odrazem směrem k 24 000 USD, ale BTC se nepodařilo tuto hranici znovu získat. V důsledku toho se propadl zpět na 23 000 USD a tam se nachází i nyní.

Po několikadenním boji s úrovní 1 600 USD se zdá, že se ethereu konečně podařilo ji získat zpět. Aktivum za den vzrostlo o více než 2 % a obchoduje se severně od 1 650 USD. [1]

Technická analýza: Altcoin Index – Altcoiny si drží růstový trend

Kryptoměny

Odborníci našli soukromé klíče na serverech společnosti Slope, stále si lámou hlavu nad přístupem k nim

Firmy zabývající se auditem blockchainu se stále snaží přijít na to, jak hackeři získali přístup k asi 8 000 soukromých klíčů.

Vyšetřování probíhá poté, co se útočníkům 3. srpna podařilo ukrást tokeny SOL a SPL v hodnotě přibližně 5 milionů dolarů. S odhalováním složitostí této události pomáhají účastníci ekosystému a bezpečnostní firmy.

Společnost Solana úzce spolupracuje s firmami Phantom a Slope.Finance, dvěma poskytovateli peněženek SOL, jejichž uživatelské účty byly zneužitím zasaženy. Mezitím vyšlo najevo, že některé z kompromitovaných soukromých klíčů byly přímo spojeny se společností Slope. [2a]

Arthur Hayes předpovídá, že ethereum dosáhne 5000 USD po Merge, pokud Fed otočí

Zakladatel společnosti BitMEX Arthur Hayes předpověděl, že cena etherea (ETH) by mohla vzrůst až na 5 000 dolarů, pokud bude úspěšná modernizace fúze a Federální rezervní systém bude pokračovat ve svém pivotu. Hayes také prozradil, že současná cena etherea představuje pro investory obrovskou nákupní příležitost, protože se prodává 76 % pod jeho modelovou cenou 2815 USD.

V příspěvku z 5. srpna Hayes uvedl, že obrat Fedu směrem k “podpoře růstu spíše než k boji proti inflaci” povede k expanzi množství – tedy k situaci, kdy Fed bude muset tisknout více peněz, aby podpořil ekonomiku. V tomto scénáři, až nakonec v září dojde k Merge, by podle něj digitální aktivum mohlo prolomit hranici 5000 dolarů, protože by se stalo deflačním aktivem s vysokou poptávkou. [2b]

Údajný propíratel bitcoinů vydán do USA po 5 letech ve vězení

Údajný propíratel bitcoinů Alexander Vinnik byl po pěti letech od svého prvního obvinění vydán do USA. Vinnik, ruský státní příslušník, byl údajným provozovatelem zaniklé burzy kryptoměn BTC-e. Ve čtvrtek opustil Řecko poté, co mu hrozilo zatčení v několika zemích.

“Alexandr byl včera brzy odpoledne převezen z Paříže do Atén,”

– uvedl jeho francouzský právník Frédéric Bélot v pátečním e-mailovém prohlášení.

“Poté byl z Atén převezen do Bostonu (na doplnění paliva) a v noci dorazil do San Franciska.”

Advokát dodal, že bude Vinnika nadále obhajovat po boku amerických obhájců. Vinnikovi hrozí až 55 let vězení v USA. Televize CNN, která o události informovala jako první, uvedla, že Vinnik by se měl dostavit k soudu v severním okrese Kalifornie. Zpráva neuvádí datum, kdy se má Vinnik dostavit k soudu. [2c]

Banky, burzy, firmy

Binance ve spolupráci s Mastercard vydává v Argentině kartu pro platby účtů a každodenní nákupy

Společnost Binance ve spolupráci s Mastercard představila v Argentině kartu Binance pro nákupy a placení účtů kryptoměnami.

Produkt je v současné době ve fázi beta a bude široce dostupný v následujících týdnech, uvedla společnost Binance. Karta je součástí snahy společnosti Binance podpořit globální přijetí kryptoměn.

Karta Binance, kterou vydává společnost Credencial Payments, umožní uživatelům Binance v Argentině s platným občanským průkazem nakupovat a platit účty kryptoměnami, a to u více než 90 milionů obchodníků s kartami Mastercard po celém světě.

Uživatelé mohou v místě nákupu převést své kryptoměny na fiat měnu a také získat až 8 % kryptografického cashbacku za způsobilé nákupy, uvedla společnost Binance ve svém prohlášení. [3a]

CBDC, Regulace

Nový americký návrh zákona, který dává CFTC dohled nad kryptoměnami, může urychlit kryptolegislativu na dalších trzích

Americké regulační orgány představily nový návrh zákona, který by definoval bitcoin a ethereum jako digitální komodity, čímž by se dostaly pod jurisdikci Komise pro obchodování s komoditami a futures (CFTC) spolu s dalšími komoditami, jako je kukuřice a hliník.

Předsedkyně senátního zemědělského výboru Debbie Stabenow a nejvýše postavený republikán ve výboru John Boozman zveřejnili plán ve středu, kdy se zákonodárci po celém světě předhánějí v regulaci kryptoměn v důsledku pádu společnosti Terra-LUNA.

Pokud by byl návrh zákona realizován v současné podobě, upevnil by dohled CFTC nad tímto odvětvím a ukončil by veškeré snahy amerických regulačních orgánů, včetně Komise pro cenné papíry (SEC), o dohled nad vznikajícím odvětvím. [4a]

Thajská centrální banka zahájí pilotní projekt retailového CBDC do konce roku 2022

Vedle velkoobchodních projektů digitální měny centrální banky (CBDC) a testování proof-of-concept retailové CBDC s podniky rozšíří Bank of Thailand (BOT) rozsah vývoje CBDC zaměřeného na retail do pilotní fáze. Případná reálná aplikace “Retail CBDC” bude v omezeném měřítku probíhat uvnitř soukromého sektoru.

Jak se uvádí v oznámení z 5. srpna na oficiální stránce BOT:

“BOT vyhodnotí přínosy a související rizika plynoucí z pilotního projektu, aby mohl v budoucnu formulovat související politiky a zlepšit návrh CBDC.”

Pilotní projekt je rozdělen do dvou okruhů. Během první z nich, “Foundation track”, bude CBDC testován v činnostech podobných hotovosti, tj. placení za zboží a služby, a to v rámci omezených oblastí a v rozsahu 10 000 maloobchodních uživatelů. Experimentu se zúčastní tři společnosti, Bank of Ayudhya, Siam Commercial Bank a 2C2P. Testování by mělo začít na konci roku 2022 a trvat do poloviny roku 2023. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img