05.08.22 Analýza Altcoin Index – Altcoiny si drží růstový trend

5
(7)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Altcoin Index je pomalu na vzestupu. Čili altcoinový trh trochu s předstihem začíná vykazovat známky nějaké iniciativy. Leč momentum v obecné rovině na krypto trhu slábne. To ovšem automaticky neznamená, že se tržní průběh ihned překlopí na medvěda. Je to slabší. Ale nevidím důvod, proč by trhy nemohly do konce léta růst. Nový bull run z toho nebude. Nicméně ty dřívější poklesy by měly být dosti zkorigované.

Analytický měsíčník – 7/2022

Aktuální situace na 1D Altcoin Index

Jak vyplývá z grafu, altcoinový trh si stále drží rostoucí trend. Několik dnů trval mírný pokles. Hned po neúspěšném pokusu o průlom 100denního klouzavého průměru. Býci ovšem využili supportní diagonálu a S/R level 2 050 bodů. Takže kurz opětovně roste. Ale mírným tempem.

Altcoin index právě proráží 100denní klouzavý průměr, takže trh má první úspěch za sebou. Není ovšem vyhráno. Když se pozorně podíváte na objemový profil, jsme pod menším clusterem. Tudíž kurzové rozmezí 2 050 – 2 600 bodů funguje jako rezistenční struktura. A právě těch 2 600 bodů je klíčová rezistenční úroveň. Dlouho hrála roli spolehlivého supportu. Nyní je to rezistence.

altcoin index

Skoro bych zapomněl na to, že altcoinový trh prorazil z toho masivního patternu v podobě klesajícího klínu. A to ke konci minulého týdne. Jestli bitcoin zůstane stabilní, altcoiny to může odpálkovat klidně dost vysoko. Zkrátka v grafu hrozně chybí větší korekce do proti trendu. Jak ale neustále zmiňuji, trhy jsou v současnosti nesmírně rizikové. Proto to není tak jednoduché, jak se může zdát.

Co se týká RSI, trh postoupil do těsné blízkosti hraničních 70 bodů. Na podobných úrovních se altcoinový trh nacházel posledně v březnu. Kde mimo jiné poslední růstová vlna skončila. Kromě toho se nám tvoří malá medvědí divergence. Ale netvoří se nad 70 body. Čili dle mého názoru není tak relevantní.

altcoinový trh macd

Na histogramu MACD je též medvědí divergence. Pozitivní momentum obecně převládá. Avšak není to žádná hitparáda. Opakovaně se daří jenom těsně zabránit medvědímu překřížení křivek.

Závěrem

Přijde mi, že altcoinový trh a bitcoin je v takové té situaci, kdy se chystá větší pohyb. Buď to brzy pumpne, nebo naopak dumpne. Nevěřím moc, že tímto tempem to může několik týdnů pokračovat. Spíše bych brzy očekával větší dynamiku. A ta dost možná přijde se zveřejněním inflace 10. srpna.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: