[PŘEHLED TRHU] Dolar padá – kryptoměny vykazují známky růstu – Bitcoin vs. altcoiny

2
1109
[PŘEHLED TRHU] Dolar padá - kryptoměny vykazují známky růstu - Bitcoin vs. altcoiny

Trh s kryptoměnami v posledních dnech stoupá. Může za to pozitivní sentiment, podpořen poklesem dolaru. Ten mají na svědomí současné volby v USA, které vyhrála strana demokratů. Oslabení „zelené“ měny už pociťují i ​​akciové trhy, kde jsme zaznamenali slušné zisky.

Ovlivněny byly také kryptoměny. Po Bitcoin cash a Ripple volatilita přichází i na Ethereum, EOS, Stellar, Litecoin, Cardano, Monero a další velké kryptoměny. Všechny jmenované coiny za poslední týden posílily o více než 10 %.

Bohužel, to se nedá říct o Bitcoinu, který za posledních sedm dnů stoupl pouze o 3 %. Vykazuje tak nejhorší výsledky z TOP20 coinů (stablecoiny nepočítáme).

Do konce roku už jen altcoiny?

Index dominance Bitcoinu je již nějakou dobu na lokálním maximu. Pokud bude současný altcoin-bull-run pokračovat, nastolený pád tohoto indexu by mohl ještě prohlubovat a zastavit se až někde mezi 20-40 %. Předběžně tedy můžeme konstatovat, že cca do konce roku bude výhodnější držet kvalitní alty.

BTC dominancia

Momentálně má dobře našlápnuto hlavně Bitcoin Cash, který za poslední týden zaznamenal téměř 50% zisky. Růst má pravděpodobně na svědomí FOMO kolem nadcházejícího forku, který se stane 15.12.2018. Teoreticky tak před sebou máme ještě 5-7 dní růstu.

Více info naleznete v tomto článku a také zde.

Samozřejmě, je příliš brzy k vynášení nějakých definitivních závěrů. Budeme si muset počkat, abychom zjistili, zda index dominance Bitcoinu skutečně přešel do downtrendu, nebo jde pouze o náhodnou fluktuaci. Tak jako tak, Bitcoin stále diktuje směr, kterým se bude ubírat trh. Bez růstu na této frontě altcoiny velmi rychle padnou zpět na hodnoty, na kterých se držely poslední měsíc.

[PŘEHLED TRHU] CO ZPŮSOBILO RŮST XRP? PŘEKONÁ KONEČNĚ V KAPITALIZACI ETHEREUM? + ANKETA 

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
samslav84Rob Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Rob
Host
Rob

Koukněte na BAT. A pozor, toto není investiční rada. Tento coin se zbláznil. Snad přijde brzy korekce…

samslav84
Admin

BAT má byť zalistovaný na CB Pro takže.. pravdepodobne preto 😀