[PŘEHLED TRHU] Dolar padá – kryptoměny vykazují známky růstu – Bitcoin vs. altcoiny

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Trh s kryptoměnami v posledních dnech stoupá. Může za to pozitivní sentiment, podpořen poklesem dolaru. Ten mají na svědomí současné volby v USA, které vyhrála strana demokratů. Oslabení „zelené“ měny už pociťují i ​​akciové trhy, kde jsme zaznamenali slušné zisky.

Ovlivněny byly také kryptoměny. Po Bitcoin cash a Ripple volatilita přichází i na Ethereum, EOS, Stellar, Litecoin, Cardano, Monero a další velké kryptoměny. Všechny jmenované coiny za poslední týden posílily o více než 10 %.

Bohužel, to se nedá říct o Bitcoinu, který za posledních sedm dnů stoupl pouze o 3 %. Vykazuje tak nejhorší výsledky z TOP20 coinů (stablecoiny nepočítáme).

Do konce roku už jen altcoiny?

Index dominance Bitcoinu je již nějakou dobu na lokálním maximu. Pokud bude současný altcoin-bull-run pokračovat, nastolený pád tohoto indexu by mohl ještě prohlubovat a zastavit se až někde mezi 20-40 %. Předběžně tedy můžeme konstatovat, že cca do konce roku bude výhodnější držet kvalitní alty.

BTC dominancia

Momentálně má dobře našlápnuto hlavně Bitcoin Cash, který za poslední týden zaznamenal téměř 50% zisky. Růst má pravděpodobně na svědomí FOMO kolem nadcházejícího forku, který se stane 15.12.2018. Teoreticky tak před sebou máme ještě 5-7 dní růstu.

Více info naleznete v tomto článku a také zde.

Samozřejmě, je příliš brzy k vynášení nějakých definitivních závěrů. Budeme si muset počkat, abychom zjistili, zda index dominance Bitcoinu skutečně přešel do downtrendu, nebo jde pouze o náhodnou fluktuaci. Tak jako tak, Bitcoin stále diktuje směr, kterým se bude ubírat trh. Bez růstu na této frontě altcoiny velmi rychle padnou zpět na hodnoty, na kterých se držely poslední měsíc.

[PŘEHLED TRHU] CO ZPŮSOBILO RŮST XRP? PŘEKONÁ KONEČNĚ V KAPITALIZACI ETHEREUM? + ANKETA 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: