Před výrazným růstem Bitcoinu můžeme očekávat pád

3
bitcoin horska draha

Snad všichni z nás netrpělivě čekají, kdy se kryptoměny alespoň částečně přiblíží k hodnotám, jaké měly na konci minulého roku. Vždyť pozitivních zpráv bylo v posledních dnech více než dost. Čím dál tím více společností se věnuje nejen blockchainu, ale přímo i různým kryptoměnám. Některé z nich dokonce vytvářejí i vlastní. Jako zástupce uvádíme třeba McDonalds s jeho vlastní alternativou digitální měny. Ani to však nemusí znamenat, že nás v blízké budoucnosti čeká pouze růst.

Co oddaluje růst Bitcoinu?

Negativní dopad na cenu Bitcoinu může mít opravdu hodně faktorů. Jedním z nich bylo například zamítnutí ETF bratrů Winklevossovců. Byla to velmi sledovaná událost a mnoho fanoušků kryptoměn si myslelo, že pokud by ETF bylo schválené, Bitcoin a jiné kryptoměny by se mohly dostat do mainstreamu mnohem rychleji.

Dalším faktorem je bezpochyby manipulace. Ukazovat prstem přímo na lidi, kteří ji mají na svědomí, je ale těžké a hlavně je to naprosto nepodstatné. Dělají to zcela jistě zejména velryby, které na to mají dostatek prostředků a snaží se tak zbohatnout ještě více. Všichni vědí, že trh s kryptoměnami je velmi volatilní, a protože se v něm stále nachází poměrně málo financí, ovlivnit cenu není až tak náročné. Určitě je i toto jeden z důvodů, proč Bitcoin stále nezaznamenává ten očekávaný obrovský růst.

Emoce. Snad největší nepřítel Bitcoinu v dnešních dnech. I když lidé pohybující se v kryptosvěte věří v růst ceny Bitcoinu, asi zatím není ten správný okamžik k růstu. Lidé jakoby stále věřili, že Bitcoin může spadnout na hranici 5000 možná až 4000 dolarů (kdy chtějí pochopitelně určitě všichni  nakoupit).

Tip redakce: Až 75 % Millennials chce chodit s lidmi vlastnícími kryptoměny

Kdy by se mohla změnit nálada?

25. ledna 2019. Asi. Možná. Tedy, vlastně možná ani ne. Pochopitelně toto nikdo neví. Ale zpráv, zejména těch pozitivních opravdu přibývá. Například ICE (Intercontinental Exchange vlastnící NYSE), v plánu vytvořit Bakke platformu, která může být skutečný průlomem (více v tomto článku a v dnešním update).

Ještě dříve se ke vstupu do kryptoměn vyjádřila i obrovská nadnárodní společnost BlackRock. I toto je pro institucionální investory jasný důkaz, že se s kryptoměnami může udát něco opravdu velkého a významného. Je jen otázkou času, kdy to opravdu přijde a zda bude spouštěč nějaká velká novinka nebo se jen postupem času změní sentiment kolem kryptoměn jako takových.

Mohlo by vás zajímat: Coinbase zítra oznámí datum zalistování Ethereum Classic

Závěr

Pochopitelně, nikdo z nás nemá kouzelnou křišťálovou kouli, pomocí které bychom viděli do budoucnosti. Nemůžeme tedy zaručit, že hodnota Bitcoinu skutečně klesne před pořádným růstem. Možná nás kryptoměny překvapí a růst započne již brzy bez většího dumpu. Avšak ruku do ohně by za to nedal asi nikdo. Proto se raději nechme překvapit tím, co si Bitcoin spolu s ostatními kryptoměnami pro nás zase připraví.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Marek F.

Zdroj:
cryptodisrupt.com

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
RomanSoptíkPeppa Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Peppa
Host
Peppa

Nadpis článku absolutně neodpovídá obsahu.

Soptík
Host
Soptík

Určitě poroste již příští týden. To budu totiž na dovolené a platný Murphyvo zákon hovoří ve prospěch růstu BTC následujících pár dní 😀 Předpovídá to také moje karma, díky které chodí peníze „pouze okolo mě“. 😉

Roman
Host
Roman

Slovní obrat „zamítnutí ETF bratrů Winklevossovců“ je ze slovenštiny špatně přeložený, toto přeci není čeština. (správně bratrů Winklevossových)