Tom Lee: Starbucks pomůže kryptoměnám do mainstreamu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Jedna z nejzvučnějších a nejoptimističtějších postav z kryptosvěta, Tommy Lee, se po poměrně delší odmlce opět přihlásil o slovo. Komentoval dění a aktuality na kryptotrhu prostřednictvím svého Twitter účtu, kde vyjádřil svůj předpoklad, že kryptoměny čeká dlouhá budoucnost.

Bakkt od ICE může být přelomovou platformou

Optimistické vyjádření Toma Leeho přišlo poté, co ICE (Intecontinental Exchang, které vlastní například i New York Stock Exchange) uveřejnila informace o vytvoření nové Bakkt platformy. Prostřednictvím této platformy by se mohly kryptoměny dostat do mainstreamu a to například při spolupráci mezi platformou Bakkt a Starbucksem nebo BCG.

Cílem této platformy by bylo vytvořit regulované a globální místo, kde by si mohli investoři zakoupit kryptoměny. Ty by se prostřednictvím takovéto platformy (spolu s vhodnými spoluprácemi jako například se Starbucksem) mohly dostat do mainstreamu mnohem jednoduššeji a rychleji.

„První úlohou Bakkt platformy bude vytvořit regulované místo, na kterém budou moci investoři koupit a prodat Bitcoin vůči jiným fiat měnám. Pro Bitcoin jsme se rozhodli z velmi logického důvodu a to, že jde o nejznámější kryptoměnu s největší likviditou.“

Tak zněly slova zakladatele a CEO společnosti ICE, Jeffrieho Sprechera. Myslí si také, že klíč k úspěchu této platformy vede přes transparentnost, regulace a vybudování důvěry vůči kryptoměnám (to platí zejména pro institucionální investory).

Starbucks otvírá Blockchainu dveře dokořán

Názory na Bitcoin se přitom přímo v Starbucksu liší, i když cíl této společnosti je jednoznačný. Mít digitální měny jako způsob platby za produkty a služby nabízené ve Starbucksu. CEO této renomované značky, Howard Schultz, je například stále velmi skeptický ohledně Bitcoinu samotného. Myslí si, že Blockchain má určitě budoucnost jak ve Starbucksu, tak i ve světě. Nemyslí si však, že BTC bude vhodným platidlem do budoucna.

Viceprezidentka Starbucksu Maria Smith se rovněž vyjádřila, že Starbucks dělá vše pro to, aby kráčel s dobou a uvědomuje si, že kryptoměny a digitální aktiva mezi tyto trendy určitě patří:

„Proto se Starbucks snaží najít regulované a důvěryhodné způsoby, jakými by mohli zákazníci platit za naše služby pomocí digitálních aktiv a měn.“

Tato celosvětově známá značka (proslavená zejména díky výborné kávě) má globálně milióny uživatelů. Spolupráce mezi Bakkt platformou a Starbucksem by tak mohla kryptoměny přivést do mainstreamu a urychlit jejich adaptaci. Stejně by však zavřela ústa „haterům kryptoměn,“ kteří často označují právě neschopnost utratit kryptoměny za reálné produkty jako jeden z největších nedostatků tohoto novodobého fenoménu.

CEO BKCM (investiční firma, která se specializuje na kryptoměny a digitální aktiva), Brian Kelly si rovněž uvědomuje, důležitost této zprávy:

„Lidé se stále ptají, kde mohou utratit kryptoměny. Pokud by se tato spolupráce podařila, odpoveď by zněla: V každém Starbucksu. Právě tato společnost jakoby byla pod tlakem veřejnosti, která ji „nutí“ uvést kryptoměny jako platební možnost.“

Závěr

Bitcoin, Ethereum, Litecoin a jiné měny se pomalu, ale jistě začínají dostávat do obchodů. Starbucks je v tomto směru asi jedna z nejpokrokovějších společností na světě. Poptávka po kryptoměnách ji nutí přehodnotit svůj přístup k platbám a možná právě tato firma přivede kryptoměny do mainstreamu. My ji v tom budeme určitě držet palce.

Zdroj:
bitcoinist.com
futurism.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: