Pomocí Binance Coinu si můžete rezervovat ubytování na více než 450 000 místech

1
Binance coin

Na Tripio, což je na blockchainu vyvinutá platforma pro rezervaci ubytování, si mohou nyní držitelé Binance Coinu (BNB) zarezervovat ubytování v cca 450 000 hotelech či dalších ubytovacích jednotkách právě pomocí tohoto tokenu.

Včera, 4. prosince, Tripio oficiálně oznámilo uzavření strategického partnerství s Binance. To umožní více než 10 milionům aktivním uživatelům Binance využít jejich BNB token jako jednu z hlavních měn na Tripio platformě při hledání ubytování.

Význam kryptoměn pro obchodníky

Během posledních dvou let mnoho velkých firem, jako Expedia, Microsoft či Steem, oznámilo integraci virtuálních měn, a například v červenci tohoto roku jeden z velkých japonských obchodníků umožnil platby v BTC stovkám tisícům svých zákazníků. Bohužel několik slabých míst kryptoměn vedlo k tomu, že obchodníci se dočasně vzdali přijímání digitálních aktiv jako platební metody a všechny výše uvedené iniciativy byly zastaveny.

Dlouhá doba ověření transakce, vysoká volatilita a nedostatek likvidity byly tři hlavní faktory, které obchodníkům v minulosti nejvíce ztěžovaly život. Tyto problémy byly ale již částečně vyřešeny implementací řešení pro škálovatelnost a stablecoiny.

Připomínám výrok finančního ředitele společnosti PayPal Johna Raineyho, který se na adresu kryptoměn letos v květnu vyjádřil celkem drsně:

„Kvůli vysoké volatilitě kryptoměn zažili obchodníci velké cenové výkyvy, které přímo ohrožovaly životaschopnost jejich podnikání. Pokud jste obchodník a máte například 10procentní marži na produktu, který prodáváte a akceptujete platbu například v Bitcoinech a následující den spadne hodnota BTC o 15 procent, tak jste na tomto obchodu právě prodělali.“

John má sice pravdu, ale je třeba dodat, že mu obecně virtuální měny leží hodně v žaludku. Obchodníci totiž aktivně zkoumají alternativy k PayPalu či obdobným systémům plateb již mnoho let a to díky vysokým poplatkům, které jsou nuceni platit. U PayPalu se poplatky za konverzi a transakci často vyšplhají až na 6 procent z ceny transakce nejen pro obchodníky, ale i pro kupující a individuální uživatele.

Tip pro vás: Bitcoin by již brzy mohl předběhnout MasterCard v denním transakčním volume

A právě kryptoměny nabízejí obchodníkům efektivní a praktickou alternativu ke stávajícím centralizovaným systémům. Zatím jsme ale teprve na počátku a je třeba udělat ještě značný počet kroků k tomu, aby kryptoměny začal využívat co největší počet obchodníků. No a do té doby, než se toto podaří, budeme ještě dlouho slyšet hlasy kritiků, jak je využití této platební metody vlastně omezené.

Uzavřené partnerství mezi Binance a Tripio, které otevřelo svou platformu BNB tokenu, představuje další důležitý milník v přijetí digitálních měn obchodníkem.

Mohlo by vás zajímat: Další z důkazů adopce kryptoměn – Muzeum v USA bude přijímat platby v BTC

Co dál?

Dalším krokem k všeobecnému přijímání kryptoměn je třeba působit na velké firmy, jejichž zástupce jsem zmiňoval v úvodu (Expedia, Microsoft, Steem, …), aby znovu zvážily integraci virtuálních měn.

Vzhledem k faktu, že infrastruktura nutná pro kryptoměny se stále vyvíjí a roste, stejně jako se zvyšuje obecné povědomí o digitálních aktivech v dlouhodobém horizontu, tak by mohly vedoucí platformy znovu přehodnotit možnost přidání digitálních aktiv jako další možnost plateb.

Volatilita kryptoměn, kterou finanční ředitel společnosti PayPal popsal jako velký problém pro obchodníky, vedla ke vzniku regulovaných a kontrolovaných stablecoinů. Ty mohou být velmi dobrou volbou.

Závěr

Pro virtuální měny je toto spojení jistě skvělá zpráva a chce se říct: „Jen houšť a větší kapky.“ Kryptokomunita musí i nadále pokračovat v budování a posilování infrastruktury a povzbuzovat obchodníky a velké obchodní konglomeráty, aby zvážily integraci digitálních aktiv.

Zdroj
ccn.com

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jminercoins Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jminercoins
Host
jminercoins

BNB se mi líbí čím dál tím víc, asi budu muset dokoupit.