Bývalý CEO PayPalu: Bitcoin je „nevyužitelný platební systém a nepřijatelný držitel hodnoty“

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...

Ano, my víme, že je to šokující. To, že bývalý CEO PayPalu, Bill Harris, nevěří kryptoměnám, je totéž jako říci, že CEO Pepsi si myslí, že Coca Cola chutná divně. Logika je velmi, velmi podobná. Problémem v obou případech je, že srovnávané strany jsou přímými konkurenty na jednom trhu, a tak je pochopitelné, že se lidé z Pepsi (například PayPal) budou snažit podkopat autenticitu a důvěryhodnost Coca Coly (řekněme, že kryptoměny, protože Coca Cola je lepší než Pepsi).

Cena Bitcoinu ještě klesne

Bill Harris, bývalý CEO PayPalu, se v rozhovoru pro CNBC vyjádřil, že kryptoměny na čele s Bitcoinem nemají žádnou hodnotu. Právě proto cena půjde ještě níž a pravděpodobně skončí na nule. Navíc vidí mnoho problémů s kryptoměnami jako například pomalé transakce, vysoké poplatky a problémy se škálováním.

Bitcoin kult často vydává různé vyjádření o tom, jaké jsou kryptoměna rychlé, levné, efektivní, bezpečné a jak budou celosvětově akceptovatelné. Avšak nyní nejsou ničím z toho.“

Tak zněla slova Billa Harrise pro CNBC a jejich relaci Fast Money. Právě v CNBC se o kryptoměnách často mluví, avšak ne vždy právě v dobrém (ale ani ne stále ve špatném). Nazvat však fanoušky a podporovatele kryptoměn „Bitcoin kultem“, je možná trochu scestné a přehnané. Ve svých spisech však Bill Harris pokračoval dál a kryptoměnám pořádně „naložil“.

„My už digitální měny máme. Máme takové digitální měny, které jsou stabilní, mají reálnou hodnotu a jsou celosvětově rozšířené. Už takové měny máme, jsou jimi například dolar, yen a tak dále.“

Bill Harris kryptoměny nešetřil

Bill Harris je určitě člověk, který kryptoměny nemá moc v lásce. Už v dubnu tohoto roku se vyjádřil, že kryptoměny jsou pouze obrovská „pump-and-dump schéma, jakou ještě tento svět nezažil.“ Toto úterý se však vyjádřil, že Bitcoin nemá žádnou hodnotu a to je jeden z důvodů, proč se jeho cena eventuálně dostane na nulu.

O tom, zda mají kryptoměny reálnou hodnotu a co to reálná hodnota (intrinsic value) je, jsme informovali například v tomto článku.

Bill Harris si však rýpnul i do tohoto. Podle něj kryptoměny ani Bitcoin nemají žádnou reálnou hodnotu (intrinsic value). Podle něj musí něco kryptoměny podporovat, pokud chtějí mít hodnotu. A to něco on zatím nevidí nebo nevnímá. Podle jeho slov, Bitcoin nevytváří žádný příjem ani profit. Sám je to podle něj velmi divný „transakční prostředek, ale rovněž velmi zbytečný držitel hodnoty“.

Závěr

Lidově řečeno, Bill Harris si „pustil hubu na špacír“. Kryptoměny evidentně vnímá velmi negativně a snaží se proti nim bojovat všemi možnými způsoby. Veřejně je znemožnit a opovrhovat nimi, mu přišlo jako vhodný nástroj, jak toho docílit. Doufejme, že se tento člověk velmi mýlí a že kryptoměny mu to v budoucnu spočítají.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil Marek F.

Zdroj:
cnbc.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře