[Zprávy] Nová směrnice EU stanovuje přísnější pravidla pro digitální měny

0
eu bitcoin

Nová směrnice EU stanovuje přísnější pravidla pro digitální měny • EOS blok producenti havarovali kvůli malé kapacitě RAM • Ripple tvrdí, že má pravděpodobně pod kontrolou 50% trhu v Indii • Prohlížeč Opera představuje vestavěnou kryptopeněženku • Ledger spustil novou aplikaci pro správu svých HW kryptopeněženek • Švýcarští Sirin Labs oznámili, že uvolní nový blockchain smartphone v listopadu • Soud v jižní Kalifornii odsoudil Theresu Lynn Tetley za nelegální nákup BTC

Nová směrnice EU

9. července 2018 vstoupila v platnost pátá směrnice EU o praní špinavých peněz. Opatření v rámci směrnice stanoví nový právní rámec pro evropské orgány finančního dohledu a regulátory digitálních měn. Cílem je boj proti praní špinavých peněz a proti terorismu. Jak informovala Komise EU v průvodní tiskové zprávě, nová pravidla stanoví přísnější požadavky na transparentnost používání anonymních plateb prostřednictvím předplacených karet a platforem pro výměnu virtuálních peněz. Jak uvádí komise, aby regulační orgány účinně sledovaly virtuální měny, měly by být schopny přiřadit kryptoměnové adresy k vlastníkům. Dále by měly vytvořit mechanismus pro self-reporting. Více se dočtete ZDE: https://cointelegraph.com/ (v EN)

EOS hlásí problémy

Několik producentů bloků EOS dočasně narazilo na omezení související s pamětí RAM. Podle EOS New York se problém vyskytl, když požadavky na RAM platformy překročily 1 GB. Dočasně bylo zablokováno několik nejmenovaných producentů bloků.

Teoreticky mohou výrobci bloků EOS podporovat až 64 GB kapacity RAM. Integrita sítě zůstává nezměněna, tvrdí EOS New York. Více se dočtete ZDE: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Ripple je na cestě k dominanci na trhu v Indii

V rámci panelové konference „Scaling and Digital Disruption in Fintech“ promluvil Asheesh Birla. Senior Vice President Product Management společnosti Ripple informoval o snaze společnosti Ripple prosadit se na trhu v Indii. Birla řekl, že společnost Ripple, která vlastní 60% celkové nabídky XRP, se včas rozhodla přesvědčit finanční instituce v Indii, aby se připojily k RippleNet. Jde o síť bank a poskytovatelů plateb, využívajících technologii společnosti Ripple na zpracování plateb. Více se dočtete ZDE: https://dailyhodl.com (v EN)

Opera – Nová kryptopeněženka

Nejnovější verze prohlížeče Opera pro Android, která je v současnosti k dispozici ve verzi beta, přináší do prohlížeče jednoduchou zabudovanou funkci kryptopeněženky. Znamená to, že značná část z 322 milionů uživatelů Opery již nebude muset instalovat samostatné rozšíření pro zpracování kryptoplateb na mobilních zařízeních. Vývojáři vysvětlují, že Opera s Crypto Wallet pro uživatelské rozhraní Android je navržena tak, aby byla jednodušší než většina současných kryptopeněženek. Více se dočtete ZDE: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Ledger Live nová aplikace pro HW kryptopeněženky

Francouzský výrobce hardwaru Ledger oznámil spuštění nové aplikace, která funguje jako správce hardwarových peněženek Ledger. Nová aplikace Ledger Live poskytuje uživatelům jednoduchou správu kryptopeněženek Ledger Blue a Ledger Nano S. Funguje jako aplikace „vše v jednom“ pro systémy Windows, Mac a Linux. S aplikací:

  • provedete jednoduše všechny své transakce, přičemž vaše soukromé klíče zůstanou stále ve vašem zařízení.
  • zkontrolujete celkový zůstatek vašich kryptoaktiv se sazbami v reálném čase, přičemž zařízení Ledger nemusí být připojeno k počítači.
  • přidáte nebo odstraníte aplikace z vašeho HW zařízení.

Více se dočtete ZDE: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Nový blockchain smartphone bude dostupný v listopadu

Sirin Labs, švýcarský vývojář chytrých telefonů, vydá blockchainový telefon v listopadu tohoto roku. Nový telefon, nazvaný Finney, přijde na trh s očekávanou cenou 1 000 USD. Finney bude fungovat na systému SIRIN a bude obsahovat kryptopeněženku, službu Token Conversion Service (TCS) a obchod s decentralizovanými aplikacemi (Dapp). Telefon vyvíjí a vyrábí tchajvanská skupina Foxconn Technology. Více se dočtete ZDE: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Jeden rok vo vězení pro Local-Bitcoin obchodnici

Ministerstvo spravedlnosti USA (DOJ) v pondělí oznámilo, že Theresa Lynn Tetley (známá také jako Bitcoin Maven), která bez povolení provozovala Bitcoin-for-cash směnárnu a nakupovala Bitcoiny, které pocházely z prodeje narkotik, byla odsouzena na 12 měsíců a jeden den ve federálním vězení a k pokutě ve výši 20 000 USD. Více se dočtete ZDE: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Podívejte se na naše nejnovější video. Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanálu.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na