[Polední zprávy] • Coinbase drží na svých účtech téměř 1 milion BTC • Vertcoin opět pod 51% útokem • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Důvod, proč byl John McAfee včera v Evropě zatčen • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin zpátky pod 12 000 USD • Vyhledávání termínu Ethereum na Googlu na ročním maximu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v současné době čelí...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý den. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Bitcoin odstartoval minulý týden působivou čtyřdenní rally, která vynesla jeho cenu z 6 575 USD na 7 827 USD. Na konci týdne však poté, co se objevily zprávy o útoku na jihokorejskou kryptoburzu Upbit a o zatčení vývojáře Etherea Virgila Griffitha v Los Angeles poté, co se vrátil z cesty na krypto konferenci v Severní Korei, cena prudce poklesla. Altcoiny opět víceméně kopírovaly lídra trhu. Aktuálně trhy obchodují spíše horizontálně.

Naše aktuální analýzy najdete zde: NEO/USD, BAT/USD, XRP/USD, ETH/USD a zlato.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Banky / Burzy

Blockchain / technologie

Regulace

Vertcoin opět pod 51% útokem

1. prosince v 15:19 UTC bylo odstraněno 603 bloků z hlavního bloku VTC a nahrazeno 553 bloky útočníka. Bylo zaznamenáno 5 transakcí tzv. double spending. Na adresu hackerovy peněženky bylo přesměrováno celkem 125 VTC (29 USD). Bittrex, burza kde se VTC obchoduje nejvíce, zakázala výběry na platformě, jakmile bylo jasné, že probíhá útok. Útočníka stál útok cca 0,5-1 BTC. Celkový zisk z útoku byl zhruba 0,44 BTC, což znamená, že útok pravděpodobně nebyl ziskový. Poslední 51% útok na VTC proběhl vloni v prosinci.

Coinbase drží na svých účtech téměř 1 milion BTC

Největší americká kryptoburza Coinbase, která byla založena v roce 2012, v průběhu let nahromadila více než 966 000 BTC. S cenou BTC, která se v současné době pohybuje kolem 7 250 USD, představuje tato částka celkovou hodnotu 7 miliard USD. BitMEX je údajně druhá největší burza co do objemu BTC v držení, uchovává přes 265 000 bitcoinů, což je o něco méně než 2 miliardy USD. Bitstamp má třetí místo, ale kromě 229,49 tis. bitcoinů také drží 26,92 tis. ETH a 861,83 USDT. To znamená, že celková částka v USD uložená na Bitstampu je v okamžiku psaní tohoto článku přibližně 1,66 miliardy USD.

Binance přidává 4 páry s ruským rublem

V pondělí (2. prosince) kryptoburza Binance oznámila, že otevírá čtyři nové obchodní páry pro ruský rubl (RUB) a to od 13:00 UTC 2. prosince. Binance zveřejnila na své webové stránce oznámení, v němž uvedla, že burza zahajuje obchodování pro následující dvojice RUB: BNB / RUB, BTC / RUB, ETH / RUB a XRP / RUB.

Microsoft a Fabled Lands vyvíjí karetní hru s pomocí blockchainu

Microsoft, vývojářská herní firma Eidos a firma Gamebook Fabled Lands společně vyvíjejí karetní hru, založenou na nejprodávanější herní knize 80. let. Podle tiskové zprávy zveřejněné 1. prosince bude nová karetní hra založena na nejprodávanější knize The Way of Tiger z 80. let, kterou napsali Jamie Thomson a Mark Smith. Název hry bude „Arena of Death“ a její hráči budou bojovat ve fantasy tematických kartových bitvách s funkcemi z původní série herních her. Vlastnictví karet bude doloženo pomocí blockchainu.

Američtí zákonodárci chtějí klasifikovat stablecoiny jako cenné papíry

Několik zákonodárců Spojených států se snaží klasifikovat stablecoiny jako cenné papíry. Vzhledem k tomu, že Libra zvažuje, že bude přijímat fiatem fixované stablecoiny spíše než jediný token podporovaný košem národních měn, může Facebookem navrhovaný krypto projekt čelit další regulační překážce. Mezitím zákonodárci podporující tento návrh zákona uvedli, že stablecoiny by měly být klasifikovány jako cenné papíry, z důvodu ochrany spotřebitelů v USA. Pokud bude zákon schválen, budou projekty stablecoinů, jako je například Libra, potenciálně spadat pod přísné předpisy USA o cenných papírech.

Bude Japonsko také následovat příkladu Číny v přístupu ke kryptoměnám?

Bank of Japan začíná zkoumat možnosti vydání digitální měny centrální banky (CBDC). Tento vývoj přichází, protože sousední Čína zveřejnila své ambice zavést svou vlastní  digitální měnu (DECP) někdy příští rok. V Japonsku je nyní problém se stávající legislativou, protože kvůli vydání vlastní státní kryptoměny by stávající zákon musel být revidován, aby se bylo možné udělit statut zákonného platidla digitální měně. Tento vývoj naznačuje, že Japonsko by se mohlo inspirovat čínským přístupem. A není jediné. 

Huobi China a China Telecom se spojují na vývoji DLT technologie

Čínská kryptoburza Huobi spojila své síly s dalšími vysoce renomovanými firmami v Číně, včetně UnionPay, China Telecom a dalšími na vytvoření konsorcia Blockchain Services Network (BSN). Konsorcium je zaměřené na zrychlení růstu technologie DLT v zemi, hlásí FN.com 1. prosince 2019.

Co číst dále?

Bitcoin je v počtu aktivních uzlů až na druhém místě. Která kryptoměna je první?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře