01.12.19 Technická analýza ETH/USD – Hard Fork Istanbul za 7 dní!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...
Jan Kopil
Jan Kopil
Živím sa obchodovaním s kryptomenami na základe fundamentov, TA a indikátorov. Začalo to ako hobby, následne part time a momentálne už viac než 2 roky full time. Tento druh trejdingu a analyzovania je nekonečná denná práca. Znamená to zahodiť všetky predošlé analýzy do koša a začínať denno-denne odznova. Vďaka mnohým stratám ale aj ziskom som svoje skúsenosti z obchodovania vložil do vlastnej školy na TA predikcie, ktorá je dostupná pre širokú verejnosť.

Ethereum mělo z hlediska pokroku docela smíšený rok, cena ETH se dotkla ročního maxima na 350 USD, ale v posledních měsících ztratil veškeré své zisky. ETH se nyní obchodoval za 153 USD, což je více než 60% pokles z jeho ročního maxima.

Úvod

Síť Ethereum je v současné době uprostřed významného přechodu mining protokolu z Proof-of-work (PoW) na Proof-of-stake (PoS), který je naplánován na příští rok. Často se nazývá Ethereum 2.0. Aktualizace Istanbulu je zatím naplánovaná na příští týden, což by do sítě přineslo některé významné změny, pokud jde o zabezpečení, interoperabilitu a náklady na síť.

Istanbul HARD FORK zavádí do sítě 6 návrhů na zlepšení Ethereum (EIP), z nichž 4 jsou určeny výhradně ke snížení nákladů na těžbu na platformě. Další dvě EIP jsou věnována zlepšování bezpečnostních opatření v síti.

Technická analýza ETH/USD

Tržní hodnota tokenu ETH je na ročním minimu a v současné době se pohybuje ve stejném cenovém rozpětí jako na začátku roku. Úspěch De-Fi se ve skutečnosti neprojevil na ceně a komunita kolem Etherea doufá, že přechod na Ethereum 2.0 by také pomohl zlepšit jeho tržní hodnotu.

Předpokládá se, že Ethereum 2.0 řeší jeden z největších problémů škálovatelnosti, ochromující současnou síť. Krypto trh je silně řízen pohybem cen bitcoinů. Komunita Ethereum se však domnívá, že Bitcoin a Ethereum slouží různým účelům, kde se BTC stále více používá jako úložiště hodnoty, zatímco ETH je více decentralizovaným ekosystémem, poskytujícím všechny druhy decentralizovaných finančních služeb, které slibují, že budou lepší než ty tradiční.

Komunita Ethereum vkládá velké naděje do příštího roku a do blížícího se přechodu na Ethereum 2.0.

Závěr

Pohled na graf ETH / USD ale nevěstí nic dobrého. Opakující se cyklus predikuje další pád na ETH. Aktuálně k 07.12.19, kde vychází hard fork, graf predikuje cenu blízkou 160 USD za kus. Momentální hodnota ETH je 150 USD. Pokud se býci nebudou výrazně angažovat do grafu, zopakujeme i potřetí stejný sestupný kanál. Ethereum by se tak znovu mohlo dostat na hodnoty 140 USD po hard forku.

Pro Ethereum fanoušky a investory to bude znovu zkouška jak jejich trpělivosti tak i kapitálu.

Co číst dále?

Pro začátečníky – Slovníček základních pojmů – aktualizace

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře