10 nejztrátovějších kryptoměn roku 2018 – Investovali jste do některé z nich i vy?

0
(0)

Asi nikdo z nás si nepředstavoval rok 2018 v kryptoměnách tak, jak se reálně vyvíjí. Možná jsme očekávali pokles a konsolidaci, ale asi každý z nás věřil, že se Bitcoin na konci tohoto roku bude pohybovat minimálně na takových číslech jako minulý rok. Je téměř jisté, že se tak už tento rok nestane (není třeba však zatracovat kryptoměny, jelikož umí překvapit). V dnešním článku se však podíváme na ty kryptoměny, které tento rok překvapily v tom „nejhorším“.

10 největších propadáků tohoto roku – 1. až 3. místo

Kryptoměnám se v roku 2018 vůbec nedařilo. Dnes se podíváme na ty kryptoměny, které sa nacházely v TOP 100, avšak jejich hodnota drasticky upadla. Nejhůře si počínalo Zclassic (ZCL). Okolo této měny bylo hodně rozruchu v první polovině tohoto roku, ale šlo zejména o pumpy a velké spekulace spojené s forkem Bitcoinu. Na ATH měla tato měna až 235,32 dolarů, přičemž dnes se obchoduje jen za 3,2 amerického dolaru. Jde tak až o 99% ztrátu na ceně. Pokud by se tato měna měla dostat zpět na svoje ATH, tak by musela hodnotu navýšit až 73,6x.

Druhou nejhorší kryptoměnou (až doteď) byla měna GameCredits (GAME). Aktuálně se prodává na hodnotě jen 0,158 dolaru, avšak svoje ATH měla při ceně až 6,90 dolaru. Aby se na takovou cenu dostala znovu, tak by muselo přijít zhodnocení 43,6x. Třetím na seznamu je Bitcoin Diamond (BCD). Jako jeden z mnohých forků Bitcoinu se mu na počátku dařilo, když se obchodoval na hranici 60 dolarů (59,44 dolaru). Dnes se však dá koupit na burzách za 1,69 dolaru, a tak by musel přijít 35,1x růst, aby se opět dostala tato měna na maximum.

Nelichotivý žebříček – 4. až 10. místo

Ethos (ETHOS) se nachází na 4. místě, kdy z ATH 10,41 dolarů padl až na hodnotu 0,299 dolaru. O příčku níže se nachází Salt (SALT), který se aktuálně prodává a kupuje na burzách za 0,54 dolaru. Při svém ATH se však obchodoval až za 17,74 dolaru. Einsteinium (EMC2) se ocitlo na 6. příčce, kdy padlo z 2,83 dolaru na 0,088 dolaru.

Na 7. až 9. místě se nacházejí kryptoměny, které by musely navýšit svoji hodnotu o 31,3x, aby se dostaly na své původní ATH. Nxt (NXT) by musel vystřelit z 0,062 dolaru na 1,94 dolaru. LBRY Credits (LBC) by musel svoji hodnotu zvýšit z dnešních 0,04 dolaru na 1,26 dolaru. Bitcoin Private (BTCP) je na děleném místě spolu s Nxt a LBRY Credits, kdy klesl ze 77,15 dolaru na 2,47 dolaru. Tento žebříček uzavírá na posledním místě Qtum (QTUM), který ze 106,88 dolarů klesl na 3,45 dolaru.

Proč právě tyto měny klesaly nejvíce?

Zclassic, Bitcoin Private a Bitcoin Diamond ztratily na hodnotě tak moc zejména kvůli tomu, že šlo o obrovský hype ohledem forku Bitcoinu. U dalších kryptoměn mohlo jít o kombinaci různých faktorů – laxní přístup vývojářských týmů, manipulace a spekulace na trzích, anebo slabá podpora komunity.

Jen pro zajímavost se podívejme, jak by se „zhodnotily“ investice do BTC a ZCL na začátku roku 2018. Pokud byste do Bitcoinu investovali na začátku roku 1000 dolarů, tak dnes by jste měli BTC v hodnotě 310 dolarů. Není to nic ohromujícího, ale je třeba myslet na to, že tento rok je ve znamení downtrendu a medvědího trhu. Pokud byste však ve stejném čase investovali do kryptoměny Zclassic, která se nachází na prvním místě v žebříčku propadáků, měli byste ZCL v hodnotě jen 14 dolarů. To je enormní rozdíl.

Závěr

Právě kvůli výše vzpomínanému rozdílu mezi BTC a ZCL je si třeba dávat obrovský pozor na to, do kterých kryptoměn investujete. Neříkáme, že všechny altcoiny jsou zlé, anebo že je dobré investovat jen do BTC. Avšak v dnešním světě musí mít kryptoměna nejen skvělý tým a podporu komunity, ale musí zejména poskytnout řešení na reálný problém.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš redaktor Marek.

Zdroj:
cryptoglobe.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img