[Polední zprávy] • Brandt: BTC by mohl zformovat zásadní medvědí pattern • 92% institucionálních investorů má krypto u burz • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý den. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Trhy se konečně začínají zotavovat po propadu z víkendu. Cena BTC se opět vyšplhala přes 7 000 USD a ostatní kryptoměny následují. Více se dozvíte v našich aktuálních analýzách.

Naše aktuální analýzy najdete zde: ZEC/USD, BTC a total market cap, XMR/USD, BTC/USD a BNB/USD

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Banky / Burzy

Regulace

Mining

Bitcoin je lepší než 85% top 50 altcoinů, ale dominance klesá

Bitcoin překonal 85% z top 50 altcoinů na základě tržní kapitalizace. Z altcoinů vlastně přežila hrstka nejlepších aktiv, a menší tokeny prakticky zmizely. Bitcoin ale zatím nesplnil předpovědi na dominanci kolem 90% koncem tohoto roku. Po dosažení vrcholu kolem 70,1% je dominance BTC nyní okolo 66%. Menší altcoiny zabírají asi 10% celého tržního objemu. Jedním z důvodů pro pokles většiny menších aktiv je nedostatek trhů proti USDT. Párování s předním stabilním coinem je vyhrazeno pouze pro vedoucí altcoiny. Vyloučení menších aktiv, jakož i aktiv, která jsou považována za ohrožená regulačním zásahem, dále omezilo trh s altcoiny. Přežily pouze ty mince, které byly zalistované na vysoce likvidních burzách, a v roce 2019 fungovaly lépe. V současné době existuje pouze devět altcoinů s tržním objemem nad 1 miliardou dolarů.

Velryba přesunula BTC za 310 mil. USD za poplatek 0,32 USD

Účet s velkým množstvím bitcoinů, tj. velryba, přesunul 24. listopadu přibližně 44 000 bitcoinů v hodnotě 310 milionů USD. Nejvýznamnější na této masivní transakci je, že transakční poplatek byl pouhých BTC 0,00004551, což odpovídá cca 0,32 USD (v době psaní článku).

Peter Brandt: BTC by mohl zformovat zásadní medvědí pattern

Veterán obchodování s komoditami Peter Brandt tvrdí, že Bitcoin by mohl vytvořit vzor „head and shoulders“, což je útvar, který má tvar hlavy se dvěma rameny, který předpovídá příchod medvědů na trh. Není si však jistý, zda vrcholy zaznamenané v červnu, červenci a srpnu lze považovat za „platný vrchol H&S“. V září Brandt uvedl, že BTC by mohl v únoru 2020 dosáhnout 5 500 USD, než se odrazí k dlouhodobé ceně 50 000 USD.

92% institucionálních investorů má své kryptoměny uložené u burz

Institucionální investoři převážně udržují své prostředky přímo na burzách a to navzdory inherentním bezpečnostním rizikům, tvrdí nová data. Průzkum, který byl zkompilován burzou Binance 22. listopadu, vycházel z odpovědí od 76 institucionálních investorů, kteří využívali platformu burzy pro své investice. Mezi nejpřekvapivější výsledky průzkumu patřil údaj, že 92% účastníků se rozhodlo ponechat si své kryptoměny, včetně BTC – u důvěryhodných třetích stran a nikoliv pod vlastní správou a kontrolou.

Thajsko připravuje nové regulace kryptoměn

Asijské země, jako je Thajsko, neztrácejí čas přípravou svých ekonomik na budoucnost, která zahrnuje kryptoměny. Čína jede v technologii blockchainu v plném proudu a Thajsko plánuje otevření odvětví digitálních aktiv díky změnám stávajících předpisů.

Nová těžební farma na Sibiři poháněná hydroelektrárnou je zatím ruská největší

BitRiver, nově spuštěná těžební farma na Sibiři, je nyní největším těžařským zařízením na BTC v Rusku. Projekt miliardáře Olega Deripasky již přilákal velké klienty. Těžební farma je vybudována ve spolupráci s místní energetickou společností En + a využívá místní zdroje vodní energie. Těžba BTC je potenciálně jedním z nejlepších způsobů využití nadměrné produkce hydroelektráren. Projekt BitRiver sám o sobě není farmou nebo mining poolem. Místo toho společnost pouze pronajímá své služby a poskytuje spolehlivý přístup k levné elektřině. Hash rate bitcoinové sítě vystřelila až nad 106 kvintilionů hashů za sekundu, což je velmi blízko dříve naměřených top úrovní. Těžba zaznamenala i pomalé dny, ale před halvingem se většina velkých poolů snaží maximalizovat své odměny.

Co číst dále?

Black Friday aneb další pád cen Bitcoinu a jak to vidí analytici?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře