Přibližně 300 adres drží 80% všech USDT coinů

0
tether, manipulace, cena, bitcoin

Společnost pro výzkum a vývoj kryptoměn z amerického Massachusetts, Coin Metrics, uvádí ve své nové zprávě, že okolo 300 adres vlastní Tether v hodnotě nejméně 1 milionu dolarů.

Tether v rukách velryb

Zpravodajský server Bloomberg zjistil, že 80% Tetheru v celkové hodnotě 1 milionu dolarů je drženo kryptovelrybami na burzách Binance a Bitfinex. Zpráva dále uvádí, že se to velmi liší od Bitcoinu, u kterého je zřejmě drženo okolo 20% z celkového počtu vytěžených Bitcoinů.

Profesor ekonomie z americké University of Texas, Austin John Griffin, uvedl:

,,Koncentrace Tetheru naznačuje, že je pod kontrolou několika hráčů, kteří mohou snadno manipulovat s cenou Bitcoinu a sledovat tím vlastní prospěch. Také to naznačuje, že tito lidé mají velký zájem o udržení Tetheru v chodu.“

Tip: Čínské velryby používají Tether k investicím do BTC

Minulost Tetheru

Tether již v minulosti čelil obvinění, že manipulace s trhem dala vzniknout historickému maximu ceny Bitcoinu v roce 2017. Sid Shekhar, spoluzakladatel společnosti TokenAnalyst, několikrát vyslovil obavy o manipulování s cenou. Vysoká volatilita může být úzce spojená s přesuny USDT na jiné kryptoměny.

Tether se nyní nabízí na Bitfinexu prostřednictvím blockchainového protokolu, podobného bitcoinovému, pod názvem BlockStream’s Liquid Network sidechain.

Závěr

Tether byl vždy kontroverzní „kryptoměnou“, který dle oficiálních zpráv není ani kryt americkým dolarem. Velryby tak snadno mohou manipulovat s cenou, což je velký problém pro trh.

Co číst dále

[Zprávy] • ČR má návrh zákona na regulaci kryptoměn • Dvě nabídky ICO byly v New Jersey úředně zastaveny • a další novinky dne

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na