Peter Thiel a Louis Bacon věří v EOS

0
EoSIS

Miliardář Peter Thiel a těžební gigant Bitmain se stali nejvýznamnějšími investory aktuálního investičního programu, který otevřela společnost Block.one, stojící za kryptoměnou EOS.

Investoři se zvučnými jmény vstupují do Block.one

V pondělí 16. července společnost Block.one oznámila, že Bitmain, největší producent ASIC zařízení určených pro těžbu kryptoměn, dále investor rizikového kapitálu a zakladatel Pay-Pal Peter Thiel, zakladatel Moore Capital Management Louis Bacon a spoluzakladatel Brevan Howard Asset Management Alan Howard investovali do Block.one v rámci posledního investičního kola.

Spoluzakladatel a generální ředitel Bitmainu Jihan Wu komentoval tuto událost slovy:

„Protokol EOSIO je skvělým příkladem inovace blockchainu. Jeho výkonnost a škálovatelnost může naplnit požadavky náročných spotřebitelských aplikací, čímž může připravit cestu pro širší adopci technologie blockchain.“

Mohlo by vás zajímat: EOS překonal v počtu zpracovaných transakcí Ethereum

Úspěšné ICO a další formy financování

Společnost Block.one, která má sídlo v Hongkongu, se vyznamenala hned ve svých začátcích. V rámci své ICO kampaně dokázala vysbírat 4 miliardy dolarů. V jejím popředí stojí dvojice Brendan Blumer a Daniel Larimer, přičemž druhý jmenovaný je znám také z dob svého působení v Steemitu.

Blumer se ohledně nových investorů vyjádřil slovy:

„Společnost Block.one se připravuje na oznámení svých budoucích plánů a je pro nás potěšením, že právě v tomto období můžeme přivítat klíčové strategické investory, kteří sdílejí naše hodnoty, zaměřené na bezpečný a propojený svět.“

Rozhodnutí ohledně získání dalších finančních prostředků z vnějších zdrojů vyvolalo otázky týkající se potřeby tohoto typu financování. Především k výše uvedenému, enormně úspěšnému ICO, kterým si tato společnost prošla. Block.one totiž vlastní 100 milionů EOS, což při aktuálním kurzu činí přibližně 800 milionů dolarů.

Investiční vstup Bitmainu je zajímavý nejen z finančního hlediska. Informovali jsme také o tom, že tato společnost se v rámci rozvoje svých strategických investic stala jedním z 21 Block Producer v síti EOS. Ti mají za úkol potvrzovat transakce a tím pádem ji udržovat v pohybu. Více informací si můžete přečíst v našem článku: Bitmain se stal EOS Block Producer – je to dobrá zpráva pro platformu?

Kromě výše uvedeného ​​Bitmain začátkem tohoto měsíce zaplatil 50 milionů dolarů za účelem získání podílu v norské softwarové společnosti Opera Software AS, která vytvořila webový prohlížeč Opera. Jen několik dní po vstupu Bitmainu do této společnosti, integrovala Opera Software AS do svého prohlížeče určeného pro zařízení běžící na systému Android vestavěnou kryptopeněženku.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

Vypadá to tak, že se nám v kryptoodvětví začínají vytvářet propojené skupiny, jež mají za cíl získat dominantní postavení na trhu. Ať už je to EOS se svými odvážnými vizemi ohledně rychlosti a bezplatnosti transakcí, Bitmain s dominantním postavením na trhu s ASIC zařízeními a podílem v populárním webovém prohlížeči, či výše jmenovaní úspěšní investoři.

Každopádně, pokud EOS vytěží z dané spolupráce maximum a nesklouzne do řešení, které by mohly u kryptokomunity vyvolat pochybnosti, je vysoký předpoklad, že tato kryptoměna bude patřit mezi lídry ve svém odvětví.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Dalibor.

Zdroj:
ccn.com
cryptoglobe.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na