Nízké poplatky během BTC a ETH pohybů velryb

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Divoký víkend pro kryptotrhy • Winklevoss: Nemít BTC v 2020 bude horší než neinvestovat do Amazonu v 2000 • a další...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního víkendu v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se po týdnech stagnace...

02.08.20 Bitcoin a Ethereum – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Velryby nikdy nespí. Dne 14. října došlo ke dvěma masivním převodům ETH, které od sebe dělí pouze několik minut. Po nich pak následovaly velké přesuny bitcoinů.

Ethereum (ETH)

V rozmezí 10 minut došlo k převodu ETH v celkové hodnotě téměř 89 milionů USD. K tomuto přesunu došlo pouze ve dvou transakcích a ETH bylo uloženo ve dvou peněženkách. Vše nasvědčuje tomu, že oba převody jsou vzájemně propojeny a stojí za nimi tatáž osoba.

V první transakci došlo k převodu 300 000 ETH v celkové hodnotě skoro 55 milionů USD na neznámou peněženku.

Twitter
zdroj: twitter.com

Jen o deset minut později došlo k dalšímu významnému převodu ETH. Transakce obsahovala 185 997 ETH v hodnotě 34 milionů USD a byla uložena na neznámé peněžence.

Twitter
zdroj: twitter.com

V obou případech je tvůrcem smlouvy stejná adresa, která má na kontě pouhých 1,899 ETH. V obou případech byl transakční poplatek velmi nízký, a to 0,08 USD.

Bitcoin (BTC)

O dalších deset minut později došlo k přesunu 650 BTC v celkové hodnotě 5,4 milionu USD. Tento transfer byl proveden z peněženky Coinbase do neznámé peněženky.

Twitter
zdroj: twitter.com

Poplatek za transakci činil pouhých 0,69 USD. Jen tak pro srovnání, pokud by došlo k převodu částky bankovním převodem, činil by poplatek přibližně 54 000 USD.

Nízké poplatky

Dne 14. října pak došlo k dalším dvěma velkým převodům bitcoinů. Co je ale mnohem zajímavější, je poplatek, za který byly transakce provedeny.

První velký převod se týkal 107 848 BTC v hodnotě cca 900 milionů USD. Poplatek za tuto mega transakci byl pouhých 0,02 BTC, což je přibližně 166 USD.

Twitter
zdroj: twitter.com

Uživatel @rhythmtrader k tomuto transferu dodává:

„Žádná vláda, banka ani třetí strana nemusely transakce ověřovat, ani je nemohly zastavit, pokud by chtěly.

Skutečná síla bitcoinu.“

Při druhé transakci bylo převedeno celkem 112 027 BTC v hodnotě 933 milionů USD. Poplatek byl ještě nižší než v prvním případě a činil pouhých 3,89 USD.

Twitter
zdroj: twitter.com

Uživatel @nejc_kodric k této transakci na Twitteru uvedl:

„Převedeno v jedné transakci za cenu šálku kávy.“

Závěr

Rychlost a výše poplatků za transakci se nedá s klasickým bankovním převodem vůbec srovnat. Mezinárodní poplatky SWIFT jsou pevné a tyto vysoké částky by vyžadovaly značný počet transakcí. Nejen že by transakce byla neúměrně drahá, ale převod by navíc trval několik dní.

Bitcoinová síť dokáže oba tyto problémy, cenu i rychlost, elegantně vyřešit. Schopnost nabízet takovou mezinárodní finanční svobodu demonstruje samotnou podstatu kryptoměn, kterou vytvořil a představil Satoshi Nakamoto, tvůrce Bitcoinu.

Co číst dále?

[Zprávy] • NASDAQ zavádí kryptoindex s pomocí AI • 90% všech kryptofutures a opcí v Asii • a další novinky

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře