Znáte ty nejlepší Monero (XMR) peněženky?

5
(1)

Monero je virtuální měna, jejíž hlavní devizou je ochrana soukromí a anonymita. V současné době se řadí na 10. místo dle tržní kapitalizace trhu. Ta činí (v době psaní článku) 937 665 511 USD a jedna mince se obchoduje za 56,5 dolaru. Pojďme si představit ty nejlepší peněženky vhodné k uložení této kryptoměny.

Monero GUI peněženka pro desktopy

Za oficiální Monero GUI peněženkou stojí přímo vývojářský tým Monera a lze ji použít výhradně pro ukládání XMR. Tato desktopová walletka je k dispozici pro nejrůznější operační systémy.

Monero desktop GUI

V hlavním menu peněženky, přesněji v levém horním rohu se zobrazuje zůstatek na účtu. Pod ním má uživatel na výběr z několika karet, pomocí nichž může posílat finanční prostředky, nebo naopak přijímat, zobrazit si historii transakcí či měnit nastavení účtu. V levé dolní části je ikona (oranžový blesk), která zobrazuje stav připojení k blockchainové síti Monera. Pokud budete chtít provádět transakce s vašimi prostředky, vždy si zkontrolujte, zdali je stav „connected” (tedy připojeno), abyste měli jistotu, že mohou být vaše požadavky řádně zpracovány.

Klienta si můžete stáhnout přes následující odkaz: getmonero.org

Ledger Nano S

Ledger Nano S je populární hardwarová peněženka, která je obecně považována za jednu z nejbezpečnějších možností, jak lze uložit vaše kryptoměny. Podporuje stovky různých virtuálních měn a od dubna 2018 přibyla podpora právě pro Monero.

ledger nano s

Postup nastavení této peněženky může být pro některé uživatele pověstným strašákem, neboť vyžaduje použití příkazových řádků. K dispozici je vám ale komplexní průvodce.

Ledger využívá širokou škálu bezpečnostních prvků, díky nimž je témě nemožné, aby hackeři získali přístup k vašim prostředkům, a to i v případě, že by byl váš počítač napaden. Jednou z nevýhod může být pořizovací cena (v akci se dá ovšem pořídit za cca 1300 Kč).

Tip redakce: Iota oznámila kompatibilitu s Ledgerem

MyMonero

MyMonero patří mezi zástupce online peněženek. To znamená, že máte přístup k vašim uloženým XMR mincím z libovolného webového prohlížeče. Za peněženkou stojí stejný vývojář, který má “na svědomí” integraci Monera do již zmíněné HW peněženky Ledger.

Jelikož peněženka nemusí spouštět plný uzel (full node), tak bude fungovat mnohem rychleji. Registrační proces trvá necelou minutu, ale nezapomeňte si bezpečně uschovat přihlašovací klíč (o délce 13 slov). Pokud jej zapomenete či ztratíte, neexistuje cesta, jak získat zpět přístup k vašemu účtu.

MyMonero

Měli byste si uvědomit, že používání online peněženek je sice na jednu stranu velice pohodlné a rychlé, ale vystavujete své mince nejvyšším bezpečnostním rizikům. MyMonero vás na tyto rizika během procesu vytváření peněženky upozorňuje a varuje touto hláškou:

„…It is extremely difficult for MyMonero to securely deliver its code to your browser. This means that there is considerable risk in using MyMonero for large amounts!”

Mohlo by vás zajímat: Víte, jaký je rozdíl mezi hot wallet a cold wallet?

Monerujo

Pokud patříte mezi obchodníky, kteří jen zřídka sedí u stolního počítače, je pro vás mobilní aplikace mnohem vhodnější. Bohužel na trhu existuje jen velmi málo mobilních peněženek a Monerujo je jednou z nich. K dispozici je pouze pro telefony s operačním systémem Android.

Umožňuje zadávat transakce z vašeho smartphonu a má v sobě také kalkulačku, která umožňuje zobrazit hodnotu XMR v porovnání s jinými mincemi na trhu.

Monero papírová peněženka

Generátor papírové peněženky Monero je dostupný na stránce MoneroAddress.org a v zájmu zachování co největší bezpečnosti jej doporučujeme používat offline. Během procesu generování peněženky získáte 2 QR kódy a 2 klíče. Ten privátní si bezpečně uložte a druhý je veřejný.monero paper walletNezapomeňte, že papírová peněženka, pokud je správně používána, může být naprosto stejně bezpečná, jako jsou HW peněženky. Šance přijít o své mince v důsledku hackerského útoku či malware je téměř nulová.

Neuškodí si připomenout: Bezpečnostní pravidla v neregulovaném světě kryptoměn

Guarda

Guarda je peněženka, která podporuje široký seznam virtuálních měn včetně BTC, LTC, XRP, XMR a také všechny ERC-20 tokeny. Walletka je volně k dispozici na adrese guarda.co/ a je kompatabilní se zařízeními, které pracují s operačním systémem Windows, Mac či Linux. Během instalačního procesu nejsou požadovány žádné osobní údaje.

Disponuje i dalšími užitečnými vestavěnými funkcemi. Jde například o integrovanou směnárnu, která umožňuje obchodovat s kryptoměnami uloženými v peněžence. Navíc Guarda také nabízí nákup virtuálních měn za fiat měny. Platby pomocí VISA nebo MasterCard jsou taktéž akceptovány díky spolupráci s Coinify.

K dispozici je tato peněženka ve verzi webové a též desktopové.

Závěr

Snažili jsme se vybrat ty opravdu nejlepší peněženky, které lze využít k uložení vašich XMR mincí. Vzhledem k tomu, že popularita této anonymní měny roste, tak jistě brzy vzroste i počet walletek, které Monero budou podporovat. Bez ohledu na to, kterou si vyberete a rozhodnete se ji používat, nikdy nezapomínejte na bezpečnostní doporučení pro práci s kryptoměnami a držte se jich.

Zdroj:
coindoo.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
MaM

Exodus podporuje XMR? To bude asi chybka.

Jirka

Exodus nepodporuje MONERO

jminercoins

Chtěl bych se zeptat jak je na tom v porovnání s ostatníma freewallet pro android. Děkuji za odpovědi.

Monero

Kde je zminka o Cake Wallet?

spot_img