Generální ředitel společnosti Visa: Kryptoměny nezpochybňují naši nadvládu

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Al Kelly, CEO globálního platebního gigantu Visa, uvedl, že kryptoměny nepředstavují pro společnost Visa ohrožení jejího dominantního postavení na trhu v oblasti plateb v „krátkém až střednědobém časovém horizontu”, a to během rozhovoru pro Mad Money v CNBC dne 25. října.

Podle Kellyho musí kryptoměny „přejít ze stavu komodit ke stavu, kdy by se staly skutečným platebním platícím nástrojem”, než se mohou stát skutečným konkurentem stávajícího finančního systému.

Kryptoměny jako fiat?

Kelly dodal, že kryptotrh „musí být trhem”, který bude fungovat „podobně jako fungují fiat měny”, aby mohla být Visa “spokojená”, a vstoupit do interakce s těmito zdroji.

Následně Kelly prohlásil, že pokud se začnou kryptoměny vyvíjet tímto směrem, Visa se přidá, protože chce zůstat tam, kde tečou peníze. Nicméně podle Kellyho jsou kryptoměny nyní spíše komoditou než platebním nástrojem.

Mohlo by vás také zajímat: Visa vs. kryptoměny

MasterCard nespí

Zatímco konkurenční globální platební gigant Mastercard právě obdržel patent na použití principu částečných bankovních rezerv pro kombinaci na blockchainu založených měn a fiat měn pro platby, generální ředitel společnosti Visa poukázal na to, že Visa je mnohem větší síť než Mastercard. Podle Kellyho se Mastercard musí “snažit více”, protože jsou “menší”.

Blockchain je v oblibě

Nicméně i Visa se také nedávno přesunula k využití technologie blockchain a oznámila, že zavádí kontrolu identity na bázi blockchainu pro přeshraniční platby.

Oba soupeři také nedávno uvedli, že plánují klasifikovat počáteční nabídky mincí (ICO) v rámci nové kategorie „vysokého rizika”.

K tématu jsme také psali: MasterCard chce patentovat síť kreditních kryptokaret

Zdroj: Cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img