Nejen Tesla, i ostatní přijímají platby v Bitcoinu

4
Tesla
Zdroj: Pixabay.com

S pokračujícím růstem ceny a popularity BTC šance na masové přijetí aktiva v posledních měsících prudce vzrostla. Kromě významných jmen kupujících Bitcoin jako úložiště hodnoty zavedla řada velkých i malých společností bitcoinové platby za své produkty jako alternativu k fiatu.

Tesla vede

Bitcoin má za sebou divoký rok, protože institucionální investoři, banky a správci fondů nadále kryptoměnu zálohují v jakékoli podobě či formě. Ne vždy však bylo Bitcoinu důvěřováno. Karta se ale obrací a mnoho společností po celém světě již bitcoinové platby zavedlo.

Pravděpodobně největším jménem v tomto seznamu je Tesla. Gigant s elektrickými vozidly v lednu letošního roku koupil BTC za 1,5 miliardy dolarů, a šlo jen o začátek. Jen několik měsíců poté Tesla oznámila, že začne přijímat platby v BTC za svá auta, a co je možná ještě důležitější, bude tyto prostředky ukládat v BTC a nebude je převádět na fiat.

Od cestovek po Apple

Expedia, jedna z předních online cestovních kanceláří na světě, se k BTC připojila už dávno. Společnost nedávno oznámila partnerství s Coinbase, prostřednictvím kterého začala umožňovat platby v BTC. Někteří odborníci se domnívají, že tento krok společnosti přinesl větší flexibilitu a pomohl jí provést ji v těžkých dobách způsobených pandemií.

Technologický gigant Apple zase upozornil, že uživatelé mohou nakupovat pomocí BTC prostřednictvím Apple Pay. Podle společnosti lze nyní do Apple Wallet přidat karty BitPay.

Seznam nekončí

Další světově známá společnost na tomto seznamu je PayPal. Uživatelé mohou od začátku tohoto roku nakupovat, prodávat a držet několik kryptoměn přímo prostřednictvím svých účtů.

Rakuten, sídlící v japonském Tokiu, je elektronickou společností a online maloobchodní společností. Zůstal silným zastáncem potenciálu Bitcoinu a kryptoměn a byl jednou z prvních velkých společností, které jej přijaly jako formu platby.

Coca-Cola oznámila partnerství s platformou Centrapay. Populární značka nápojů má kolem 2 000 prodejních automatů, které přijímají BTC.

Pandemie také ovlivnila některé společnosti. Takovým příkladem je americký web Etsy. Firma je oblíbená mezi zákazníky, kteří se zajímají o ručně vyráběné nebo řemeslné potřeby.

Závěr

Platby v Bitcoinu budou za chvíli dost možná již běžnou, každodenní záležitostí. Jak se k nim stavíte vy? Vítáte možnost koupit něco v BTC? Nebo raději HODL?

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře