Bitcoin je téměř stejně špatný jako fiat – tvrdí Elon Musk

4.8
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Generální ředitel automobilové společnosti Tesla, Elon Musk, před nedávnem přidal negativním komentář na stranu Bitcoinu. Nejdůležitější kryptoměnu světa nazval téměř stejně špatnou jako klasické fiat peníze.

Bitcoin není dobrý

Generální ředitel společnosti Tesla a SpaceX, Elon Musk, v posledních několika týdnech vyzdvihoval Bitcoin spolu s dalšími kryptoměnami do nebes. Vše vyvrcholilo poté, co společnost Tesla nakoupila BTC v hodnotě 1,5 miliardy amerických dolarů.

Poslední komentáře na adresu kryptoměn však byly pro mnohé překvapením. Elon Musk reagoval na rozhovor generální ředitele kryptoměnové burzy Binance Changpeng Zhaa pro zpravodajskou agenturu Bloomberg.

Changpeng Zhao zde v rozhovoru nastínil Muskovu podporu meme kryptoměny Dogecoin a nákup BTC společností Tesla v hodnotě 1,5 miliard USD z přebytečné hotovosti společnosti. Musk tak okamžitě zareagoval.

„Akce Tesly neodráží můj osobní názor. Mít Bitcoin je méně hloupá forma likvidity než hotovost. Pro S&P500 to může být dost dobrodružné.“

Ve svém dalším příspěvku na Twitteru Elon Musk prohlásil:

„Bitcoin je téměř stejně špatný jako fiat měna. Klíčové slovo je téměř“

Muskovy komentáře na adresu nejdůležitější kryptoměny světa byly trochu překvapením, jelikož znevažuje svoje velmi optimistické příspěvky pro Bitcoin. Musk kupříkladu aktualizoval svůj soukromý profil, aby zobrazoval slovo Bitcoin.

Svůj pozitivní komentář vyjádřil také v aplikaci Clubhouse, kde prohlásil, že Bitcoin je dobrá věc a je jeho zastáncem. Navíc také litoval, že nekoupil žádnou minci BTC před osmi lety, kdy byla cena kryptoměny výrazně nižší.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 50 423 USD dle KMC.

Závěr

Elon Musk již na svém soukromém profilu na Twitteru vyobrazení BTC nemá. Poslední komentář mnoho lidí z kryptoměnové komunity jistě zaskočilo. Můj osobní pohled je takový, že Elon Musk netvoří Bitcoin. My běžní uživatelé jej tvoříme.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vašek

Prostě chce opět shodit cenu, než zase nakoupí…

Libor

no, bohuzel je to možné, proto mi kryptotrh zacina cim dal vic smrdet, kdyz s nim muze nekdo takhle spinave manipulovat nedopadne to dobre

Jari

Právěže je to viditelné a pochopitelné. Musk přece není politik, takže může provádět agresivní politiku, která zvyšuje hodnotu jeho majetku, nebo majetku jeho firmy. A navíc to nebude tak jednoduché. Co mě hlava nebere je třeba Babiš, kterej vytáhne prachy z evropský unie do agrofertu a to velmi agresivním způsobem a přitom není politicky zdiskreditovaný. V politice (teoreticky a ideálně) jde zejména o morální kredit. Jinak řečeno Babiš jako agresivní podnikatel mi nevadí pokud si pak koupím zboží za výhodnější cenu. Pokud je to ale vizitka pro okolní svět, jako že sme vychcaný zmrdi…

asdf
Hodnocení článku :
     

beztak myslel jen to, ze btc jde platit a lze ho mit v penezence stejne jako hotovost

kunděj

Tak ja spis nepochopim jak se nekdo muze ridit podle toho co rekne nejaky (nechci rict v tomhle pripade jouda),zvlast kdyz pokazde napise neco jineho.

Rob

Že ceny Bitcoinu ovlivňuje Elon Musk je naprostý nesmysl navzdory tomu, že to všechna média, včetně těch zasvěcených, papouškují. V době, kdy cena Bitcoinu významně povyrostla, došlo k vypořádání futures za několik miliard USD. To ovlivnilo cenu. Ano, Musk v té chvíli měl na Twitteru slovo Bitcoin. Možná i z toho důvodu. A dvacetiprocentní pokles by přišel zcela přirozeně i bez Elona. A to z toho důvodu, že vertikální graf prostě dlouho nevydrží. Navíc takový trh nevytváří podpůrná cenová pásma, takže se dá předpokládat, že při otočení trendu se bude sestupovat o to níže, o jak moc byl rychlejší předchozí růst. A 20% korekce na Bitcoinu je naprosto standardní realita. Přitom je úplně jedno, zda Bitcoin klesl z pěti dolarů na čtyři nebo z padesáti tisíc na čtyřicet. Doufám, že je patrná skutečnost, zabraňující Bitcoinu, který by stál pět dolarů, vyklesávat o tisíce. Pokud chcete sledovat maximální výkyvy, je nutné používat logaritmický graf.

Bobek

Úplně jasný, nakoupí bitcoin za levno a pak ho vychvaluje do nebes aby cena vzrostla a když je cena dost vysoká tak bitcoiny prodá. A hned na to začne bitcoin critizovat aby cena šla dolů a on mohl zase nakoupit za levno a pořád takhle dokola. Nechápu tyhle lidi, mají hromadu peněz ale nikdo jim to nestačí a furt chtějí víc a víc.

Zbynek

Zřejmě na Vás platí: Podle sebe, soudím tebe. To co tvrdíte jsou jen domněnky které vznikli u lidí co jsou běžně vychcaní jak mraky. Já si myslím, že člověk co tvoří budoucnost nemá potřebu se zaobírat takovými švindly a poděli. To jen mysl pár prosťáčků takhle uvažuje. Dokud se lidi budou chovat stádovitě a přebírat cizí názory namísto toho aby si tvořili vlastní, tak se bude trh hýbat podle toho jak jiní pískaj. Kdyby čistě hypoteticky ti co do Bitcoinu investují opravdu věřili, tak neprodají ať o tom vykládá kdo chce co chce a z cenou by to nic neudělalo.

Bobek

Já že někoho soudím? Však to tak nejspíš je když vezmete v úvahu jeho jednání. Ten kdo tu někoho soudí jste vy když všechny lidi házíte do stejného pytle a nazíváte je stádem. Zapomínáte na to že lidem kolikrát nezbývá nic jiného než přebírat názory jiných a hýbat se podle nich, přece jen v takovém světě dnes žijeme. Momentální situace to dokozuje, vláda zapíská že kvůli COVIDu musí mít restaurace zavřeno a tak lidem nezbývá nic jiného než se hýbat jak ti nahoře chtějí i když to znamená že přijdou o vlastní živnost. A těch málo co mají vlastní hlavu a na černo mají otevřeno tak na ty nakonec čeká veliká pokuta.
A co vy Zbyňku? Považujete se za jedince co má vlastní hlavu nebo za člena stáda? Dle mého názoru má ve skutečnosti každý vlastní hlavu ale jsme jen obyčejní lidé a když ti nahoře zapískají tak nám nezbývá nic jiného než poslechnout.

Radek

Kdyby chtěl Btc prodat ,tak nebude psát negativa, které shodí cenu dolů, chce jen dokoupit,vůbec si nic nepochopil

Bobek

To vy jste nepochopil co jsem napsal, kdyby chtěl prodat tak nebude psát negativa které shodí cenu dolů? Kde jste to sebral? Já psal že všechny BTC prodal a teď píše negativa aby shodil cenu a mohl je zase koupit za nižší cenu.

Zen

Bobek, Zbyněk a koho to zajímá, ať si klidně kupuje, prodává, chválí a kritizuje co chce. A co to má být za blbost to podle sebe soudím tebe. Znám lepší blbost: Podle nevyholení soudím ježka a podle pachu zda ještě žije.
Krtek se vyhrabe na nuda pláži, přesně mezi roztaženýma nohama mladé ženy a ptá se: “Ježku, jsi to Ty?”
Nic.
“Ježku, jsi to Ty?”
Nic.
Tak přičuchne a ptá se: Ježku, žiješ?

Jozef

Je to nenažraný genialni mafiannn… 🙂 má nastavený pokles a automaticky neomezený nákup..
Kdo by spinil své investice…? Nikdo. Tohle je záměr… Bohužel nekontrolovatelný může to spadnout hodně dolů možná i pod 20 tis…tenhle geniální mafia pak zase něco světu sdělí a svět se může p….t

Jozef

Ještě k příspěvku autora článku…cituji

“můj osobní pohled je takový, že Elon Musk netvoří Bitcoin. My běžní uživatelé jej tvoříme….”

Nikdo neví kdo přesně vytvořit Bitcoin. Prej nějaký Japonec…ale viděl jsem dokument,že to mohl vytvořit geniální mafián E.Musk… takže možná je úplně jinak a E.Musk stále vše řídí jen nedávno vylezl a sdělil světu ,že prostě přikoupil…:-)

Ivo
Hodnocení článku :
     

Ja radši preferuji pravidelný prijem například pomoci http://www.PROPLAT.to

Radek

Samej odborník tady, vůbec nechápete záměr , a nebo testování trhu, navíc Muška nebo kdy Btc nezajímal, to že ho koupila Tesla je jen dlouhodobá investice, jediné co ho opravdu zajímá je Space x, Mars a Dogecoin, proto je i ochoten vyplatit velryby okamžitě za tržní cenu, a to rozhodně dělá s předem připraveným plánem a nalakovanou budoucnosti, já osobně mám několik altu a Btc, a už opravdu dlouho, a nějaké 10 % -30% mě vůbec nezajímáji, jelikož zhodnocení za těch několik let je opravdu u většiny v řádu 10000% +, jen na Doge jsem 13000% v plusu a rozhodně neprodané, prodal jsem už dvakrát a vždy chyba jednou v půlce 2014, a podruhé 2017 sice jsem vydělal dost, ale teď už mám nastavené 10% limity u horních suportu které zvyšují, a prodávat budu max 5% objemu kapitálu, pak vždy hodim
hodim nový suport

spot_img