Bitcoin je téměř stejně špatný jako fiat – tvrdí Elon Musk

16
Elon, Musk, Tesla
Zdroj: thetylth.com

Generální ředitel automobilové společnosti Tesla, Elon Musk, před nedávnem přidal negativním komentář na stranu Bitcoinu. Nejdůležitější kryptoměnu světa nazval téměř stejně špatnou jako klasické fiat peníze.

Bitcoin není dobrý

Generální ředitel společnosti Tesla a SpaceX, Elon Musk, v posledních několika týdnech vyzdvihoval Bitcoin spolu s dalšími kryptoměnami do nebes. Vše vyvrcholilo poté, co společnost Tesla nakoupila BTC v hodnotě 1,5 miliardy amerických dolarů.

Poslední komentáře na adresu kryptoměn však byly pro mnohé překvapením. Elon Musk reagoval na rozhovor generální ředitele kryptoměnové burzy Binance Changpeng Zhaa pro zpravodajskou agenturu Bloomberg.

Changpeng Zhao zde v rozhovoru nastínil Muskovu podporu meme kryptoměny Dogecoin a nákup BTC společností Tesla v hodnotě 1,5 miliard USD z přebytečné hotovosti společnosti. Musk tak okamžitě zareagoval.

„Akce Tesly neodráží můj osobní názor. Mít Bitcoin je méně hloupá forma likvidity než hotovost. Pro S&P500 to může být dost dobrodružné.“

Ve svém dalším příspěvku na Twitteru Elon Musk prohlásil:

„Bitcoin je téměř stejně špatný jako fiat měna. Klíčové slovo je téměř“

Muskovy komentáře na adresu nejdůležitější kryptoměny světa byly trochu překvapením, jelikož znevažuje svoje velmi optimistické příspěvky pro Bitcoin. Musk kupříkladu aktualizoval svůj soukromý profil, aby zobrazoval slovo Bitcoin.

Svůj pozitivní komentář vyjádřil také v aplikaci Clubhouse, kde prohlásil, že Bitcoin je dobrá věc a je jeho zastáncem. Navíc také litoval, že nekoupil žádnou minci BTC před osmi lety, kdy byla cena kryptoměny výrazně nižší.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 50 423 USD dle KMC.

Závěr

Elon Musk již na svém soukromém profilu na Twitteru vyobrazení BTC nemá. Poslední komentář mnoho lidí z kryptoměnové komunity jistě zaskočilo. Můj osobní pohled je takový, že Elon Musk netvoří Bitcoin. My běžní uživatelé jej tvoříme.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře