Musk po čase opět tweetoval o Bitcoinu

4.3
(4)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

BTC se stal součástí mainstream médií. I když diskuze o Bitcoinu před několika lety mohla ještě vypadat divně, během posledních několika měsíců lze sledovat mnoho slavných společností a osobností, které o Bitcoinu otevřeně diskutují.

Bezpečné slovo, nebo nikoliv?

Elon Musk velmi rád o Bitcoinu diskutuje a je o něm také známo, že komentuje i některé další kryptoměny. Nicméně je to už poměrně dlouho, co naposledy tweetoval něco o BTC.

Dnes, na vrcholu klidného víkendu, se od Muska objevil následující tweet:

Ihned po jeho tweetu se cena Bitcoinu zvýšila téměř o 200 USD – až na hodnotu 23 800 USD, což bylo dřívější historické maximum, ustanovené ve čtvrtek.

O dvacet minut později Musk na svůj původní tweet reagoval tím, že si jen dělal legraci a kdo by stejně něco takového potřeboval:

V lednu to tak ještě nebylo

Muskovy tweety jsou známé svou neurčitostí, ať už tweety o TSLA akciích, Dogecoin nebo SpaceX. Aktuální tweet však nějak souvisí s jeho předchozím, kdy také mluvil o primární kryptoměně.

Deset dní po začátku letošního roku 2020 Musk tweetoval, že Bitcoin není jeho bezpečné slovo:

Pokud jste si všimli data zveřejnění, je to přesně deset dní od začátku roku 2020. V lednu se Bitcoin obchodoval zhruba na 8 000 USD. V době psaní svého druhého tweetu se Bitcoin pohyboval na 23 800 USD, den poté, co se objevila historicky nejvyšší cena na 24 200 USD.

Netýkalo se to jen Bitcoinu

Uprostřed svého tweetování Musk zveřejnil ještě následující:

To na Twitteru způsobilo šílenství. Dogecoin začal na platformě trendovat, zejména když Musk změnil své bio na „Bývalý generální ředitel Dogecoinu“.

Podle údajů z CoinMarketCap má Dogecoin tržní kapitalizaci kolem 549 milionů dolarů. A protože DOGE je pouze 44. největší kryptoměnou na světě, je její objem a likvidita nižší, než je tomu u toph kryptoměn.

Když tedy vlivná osobnost, jako Musk, hovoří o DOGE, kryptoměna často prudce vzroste na ceně. V listopadu zaznamenaly podobný trend i další významné altcoiny. Například XRP masivně vzrostlo, když se Bitcoin vydal k 19 000 USD.

Závěr

Jako vždy, jeho tweet, který si přečetlo asi 40 milionů jeho followerů, vyvolává další otázky. Pro Bitcoin je to bezpochyby výhra být opět v centru dění před tak velkým publikem. Je jasné, že čím více vlivných osobností o kryptoměnách mluví, tím pro ně jenom lépe, protože se dostanou do povědomí mnoha lidí.

Zdroje:

https://cointelegraph.com/news/why-dogecoin-immediately-surged-25-after-elon-musk-tweeted-about-it

https://cryptopotato.com/elon-musk-tweets-about-bitcoin-a-closure-to-another-tweet-from-january

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: