20.12.20 Technická analýza BCH/USD a XMR/USD – Altcoiny do konce roku v expanzi?

5
(2)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Tak to vypadá, že jízda směrem na sever evidentně ještě nekončí, protože se altcoiny postupně začínají chytat příležitosti. V rámci dnešní analýzy se tedy podíváme na Bitcoin Cash (BCH) a Monero (XMR). Především Bitcoin Cash začal pěkně expandovat, což je holt dáno tím, že došlo k průrazu důležitých rezistencí.

Avšak není ještě vyhráno, protože před několika týdny byla cena i výše a stejně došlo k zamítnutí. Bude dost záležet na close týdne, které se rychle blíží. Bitcoin každopádně nesmí výrazně klesnout, neboť drop o více jak 15 % by mohl smazat většinu týdenního růstu na BCH. Co se týče Monera, zde je ta expanze mnohem střídmější, až taková nenápadná.

Nicméně se asi všichni shodneme, že altcoiny nepostupují zcela stejným tempem a působí to trochu ad hoc. Spousta lidí vidí v každém růstu hned nějakou zprávu, což je samozřejmě hloupé. Stačí prorazit pár důležitých rezistencí a pak to roste jako z vody. Netřeba nad vším hledat jakési zdánlivé fundamenty.

Aktuální situace na 1W TF BCH/USD

Bitcoin Cash opětovně prorazil z downtrendové struktury, ale ještě nepřekonal high z konce listopadu. Na to je potřeba ještě překonat druhou rezistenční trendovku, která kurzu stojí zrovna v cestě. Těžko říct, zda se to na podruhé již podaří. Ono totiž opravdu stačí menší dropík na BTC a BCH stáhne okamžitě ocas zpátky. A když to nebude dropík, ale pořádný dump, cena BCH pravděpodobně vyklesá až k 252 USD.

Pokud však podmínky zůstanou příhodné, tak nemusí trvat dlouho, aby kurz atakoval S/R level 399 USD. Šance by vzrostly hlavně díky dobrému týdennímu close a hned vysvětlím proč. Kurz totiž znova prorazil S/R level 338 USD, kde je horní hranice oblasti hodnoty na Volume profile (černá linie). Když by týdenní svíce zavřela nad, čekal bych, že trh nebude dlouho čekat a bude se snažit o expanzi do vyšších cenových úrovní.

Přece jenom prostoru pro pokračování v růstu je fůra. Nyní i sledujeme, že dlouho slabé coiny moc hezky pumpují a snaží se dohánět vše ostatní. U Litecoinu jsme v podstatě svědky toho, že mince během několika dní dohnala zbytek altcoinového trhu. Podobný vývoj lze očekávat právě i u BCH. Pouze nevíme, jestli to máme očekávat už nyní, nebo až začátkem roku 2021.

Bull volume je dost solidní a řekl bych, že i úměrné vůči aktuální týdenní svíci. Co se ještě týče price action, stačí sledovat zaznačené úrovně a reakce ceny na dotyk.

Indikátory

Jak jsem již poznamenal, prostoru pro expanzi je dostatek. Hodnoty RSi ještě ani nejsou na 70 bodech, takže cenový strop může být klidně až na 500 USD. Vše ovšem záleží na kontextu trhu, který se může ještě dost ke konci roku změnit. U MACD není výtky, protože histogram indikátoru prorazil klesající trend a křivky naopak rostotucí trend drží. MACD na BCH vlastně vypadá stejně jako na LTC.

Aktuální situace na 1W TF XMR/USD

Jak jsem se již zmínil, Monero je v té růstové tendenci mnohem mírnější a zároveň i stabilnější. K žádným šíleným dumpům a expanzím na tomto trhu nedochází. Ovšem nejpodstatnější je, že růstový trend hezky drží. Proto si i myslím, že Monero asi pod 100 USD nepůjde. Musel by se drasticky změnit kontext na trhu, což sice můžeme brát do úvahy, ale vyloženě s tím kalkulovat nemá moc smysl.

Zkrátka supportní trendovka a S/R hranice 100 USD lze považovat za náš ultimátní support, který budou býci určitě bránit. Navíc dle Volume profile lze počítat s velkou poptávkou už na 138 USD. Proto mi nepřijde rozumné počítat s příliš hlubokým poklesem. Když přejdeme k čerstvému price action, cena se zastavila v těsné blízkosti velmi silné rezistence na 170 USD.

Všimněte si, že historicky zde bylo těch odrazů hrozně moc, a proto neočekávám, že nyní kurz touto úrovní projede příliš snadno. Naopak bych zde viděl alespoň krátkodobou zastávku. Každopádně v případě průrazu řečené úrovně, nákupní tlak markantně vzroste, zatímco prodejní zcela ustoupí. Což je typický doprovodný jev u průrazu silného odporu.

Indikátory

RSI je na 76 bodech, takže už tu máme jakýsi přesah z normálních hodnot. Tento přesah je od začátku druhé poloviny roku i druhým. Monero tím jednoznačně ukazuje, že není slabou mincí. Ovšem trh není až tolik silný, aby se nad těmi 70 body dokázal stabilně udržet, což je prostě i projekcí ne příliš agresivního cenového vývoje z posledních několika měsíců.

Závěrem

Je dost prazvláštní anomálií, že trh i v druhé polovině prosince celkem solidním tempem posiluje. Pokud se tedy tržní prostředí v závěru roku ještě nezmění, BCH a XMR má dobrou šanci na atakování blízkých rezistencí. Však už to tak daleko není. Buďte ale opatrní, protože každým dnem riziko logicky stoupá.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: