[Hot news] Bitcoin prorazil hranici 24 000 USD a dosáhl nového ATH, poplatky v síti rostou

4.8
(13)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Bitcoin prorazil v sobotu odpoledne částku 24 000 USD, což je nový rekord. Rally kryptoměn dál pokračuje i o posledním víkendu před Vánocemi. 

Rally pokračuje na nové ATH

Cena hlavní kryptoměny pokračovala v rally a stanovila nové historické maximum 24 122,67 USD, poté klesla zpět na 23 978,86 USD, což je nárůst o 5,49 % za jeden den.
Rekordní cena přichází dva dny poté, co Bitcoin poprvé prorazil cenovou hladinu 23 000 USD. S posledním zvýšením ceny vzrostly meziroční procentní zisky Bitcoinu na více než 225 %.

Sociální média nyní zaplavují dotazy na Bitcoin, protože mainstreamová média také věnují zvýšenou pozornost této poslední bitcoinové rally. Počty tweetů o bitcoinech se ve čtvrtek přiblížily tříletým maximům, protože rekordní ceny přitahují stále větší pozornost.

Vyšší transakční poplatky

Zároveň s růstem ceny rostou ale také poplatky za transakce v síti. Průměrný poplatek za transakci se během asi 5 dnů změnil z 2,71 USD dne 13. prosince 2020 na 11,9 USD dne 18. prosince, což představuje nárůst o 439 %. Jinými slovy, každý den v týdnu byla průměrná bitcoinová transakce téměř o 90 % dražší než den předtím.

Velryby převádějí BTC ve velkém

Whale Alert ohlásil dvě masivní transakce, které mezi sebou měly méně než hodinu. Tyto převody přinesly kumulativní částku 22 529 bitcoinů nebo 515,1 milionu USD ve fiat USD.

První transakce byla provedena anonymní krypto velrybou a odeslána do peněženky 3Nv6sFYgfR3H9Q89xwBmnoNpqyR9GfB25K.

Další transakce přenesla tyto peníze z této adresy dále – do kryptoměnové depozitní společnosti Xapo.

Výběr bitcoinů z burz na novém maximu

Poskytovatel analytiky Glassnode uvedl, že množství bitcoinů vybraných z kryptoburz se za posledních šestnáct měsíců (1denní MA) zvýšilo na nové maximum. Nyní je částka odlivu  bitcoinů z kryptoburz celkem 80 653 491,03 USD.

Analytici mluví o FOMO a dalších faktorech

Analytici hovoří o tom, že za růstem ceny Bitcoinu je klasické FOMO, tedy strach z toho, že investorům uteče příležitost (fear of missing out).

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

na tech 50 az 100k si budem muset rok pockat :-((

spot_img