Elon Musk koupil Dogecoin pro svého syna, ale co vývoj? Není to mrtvý projekt?

3.9
(7)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Ve středu (10. února) pokračoval Elon Musk v podpoře Dogecoinu. Proč ho koupil synovi? A je na síti DOGE vůbec nějaký vývoj, nebo je to mrtvý projekt?

“Lepší Mars, než SARS-CoV-2?”

Pokud Bitcoin půjde na měsíc, znamená to, že DOGE letí na Mars? Podle real-time seznamu miliardářů magazínu Forbes je Elon Musk aktuálně s odhadovaným majetkem 170 miliard dolarů druhým nejbohatším člověkem planety. Chvíli byl dokonce první, přičemž aktuálně je bohatší již jen zakladatel Amazonu Jeff Bezos. Zajímavostí je, že se Jeff Bezos v roce 2013 vyjádřil, že budou v budoucnosti doručovat balíčky pomocí dronů. To by mohlo trochu ulevit přeplněným silnicím, ale jak by vypadala obloha plná poletujících předmětů?

Elon Musk je známý spíše cestováním na Mars, než poletujícími balíčky, byť by v současné době mohly pomoc lidem rychle nakupovat zboží, které se nachází za zapáskovanými regály. Právě oznámil, že koupil svému synovi Dogecoin. Utéct před pandemií na Mars je nereálné, ale utéct před inflací do Bitcoinu možné je. Otázkou tedy zůstává, proč Musk místo BTC koupil synovi Dogecoin. Bude se s ním snad platit dronům za “zakázané” zboží? (Just kidding.)

Elon Musk ohledně Dogecoinu

Dogecoin byl vydán 6. prosince 2013 jako „zábavná a přátelská internetová měna.“ Vytvořili jej Billy Markus a Jackson Palmer. Jedná se o „decentralizovanou digitální měnu typu peer-to-peer,“ jejíž maskotem je „Doge“ – Shiba Inu (japonské psí plemeno).

Musk, který je spoluzakladatelem společnosti PayPal, zakladatelem a generálním ředitelem společnosti SpaceX, a spoluzakladatelem a generálním ředitelem společnosti Tesla, vyjadřuje svou náklonnost k Dogecoinu od dubna 2019, kdy jej nazval svou „možná oblíbenou” kryptoměnou. V posledních několika týdnech jste mohli zaznamenat velký hype, který do určité míry způsobil právě Elon Musk.

Tip: Snoop Dogg se připojil k Elonovi Muskovi – Dogecoin je miláčkem celebrit

Miliardář nedávno uvedl:

„Jsou to opravdu jen vtipy. […] Dogecoin byl vytvořen jako vtip, aby si očividně dělal legraci z kryptoměn, ale osud miluje ironii a často, jak jeden můj přítel říká, nejironičtější výsledek, nebo bych řekl nejvíce zábavným výsledkem by bylo, kdyby se Dogecoin v budoucnu stal měnou Země.

Včera se Musk znovu vydal na Twitter, aby promluvil o Dogecoinu, tentokrát však odhalil, že jej koupil pro svého syna.

Vývoj Doge

Současná obrovská úroveň popularity Dogecoinu nezůstala vývojáři bez povšimnutí. Podle Githubu byla poslední aktualizace softwaru Dogecoin Core provedena 8. listopadu 2019. Vedoucí údržby Dogecoinu Ross Nicoll a další čtyři vývojáři však nedávno zahájili práci na řešení „problémů se škálováním“ Dogecoinu a také na aktualizai softwaru tak, aby „dohnal“ sedm hlavních verzí, které tým Bitcoin Core vytvořil od doby, kdy se vývoj dogecoinu zastavil.

Závěr

Elon Musk podpořil Dogecoin a nyní prozradil, že nějaké DOGE koupil svému synovi. Nedávný vývoj ukázal, že hype okolo memecoinu nepodpořil pouze jeho cenu, ale také vývojáře, kteří nyní pracují na aktualizacích. Ross Nicoll dodává:

Lidé říkají, že je to žert, ale my se pečlivě postaráme o kód. Když to vzlétlo, došlo k oživení pozornosti a chceme udržet měnu v provozu.”

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jiří

Myslím, že Mlask hlavně ukazuje svému synáčkovi, jak se dá manipulovat trhem a vytřískat na tom bez práce a skoro bez rizika majlant. Stačí být sledovaná osoba a říct třeba ho… a ho… vyskočí na měsíc.

Lord Destruktor

Taky toho Mlaska mate tak rad? Prodava velmi kvalitni auta (vsechno vsude licuje, kvalitni lak a taky dotazeny SW) A hlavne, elektroauta jsou upe nejvic EKO. A to nemluvim o tom, ze prodava emisni povolenky ostatnim vyrobcum aut, to je taky nejvic EKO. No a ta podpora BTC, tak jako vsichni vime, ze tezba BTC je nejvic EKO.
😅🤣🤣🤣😂

YaRa

Bez práce a rizika? Vytáhni si hlavu z konečníku:D Musel se do takové pozice dopracovat!

JohnyKacko

Jasně musel vym…t s hodně lidmi. Dnes už má pojem práce velice bizardní význam.
Čekám. kdy řekne, že nákup BTC byl také jenom vtip. Když si spekulovali na BTC lidi, kteří už nevěděli kde ještě více znásobit zisky, bylo mi to šumák. Dnes mě ale kontaktuje spoustu obyčejných lidí, kteří musí hned teď koupit BTC za své těžce vydřené peníze. Těžko jim vysvětluji, ať se na takovou spekulaci vykašlou. Je mi jasné kdo to nakonec zase zaplatí. Ale lidi jsou bohužel nepoučitelní …… je mi jich líto.

Poslední editace 3 let před přes JohnyKacko
pietro

Podobné názory jsem četl když byl bitcoin kolem $5.000. Jseš si jistý že máš povědomí o současné úrovni adopce na BTC?

spot_img