Krypto vs. pandemie: Jak si stojí krypto?

0
krypto
Zdroj: Pixabay.com

Ostatní průmyslová odvětví zažila během posledního roku masivní propad, ale zdá se, že kryptoměna je připravena se rozjet a hlavně udržet pozitivní trend.

Hodnota a množství kryptospolečností roste

Zatímco malé a začínající podniky po celém světě byly celosvětovou pandemií těžce zasaženy, podniky zaměřené na kryptoměny a blockchain zaznamenaly v uplynulém roce obrovský úspěch. Tento pozitivní trend dosáhl za posledních osm měsíců nárůst až o 680 %. Podle zprávy švýcarské společnosti Crypto Valley Venture Capital (CV VC) se padesát kryptofirem v Zugu chlubí v posledních měsících obrovskými zisky.

Jak uvádí zpráva „Top 50 Report“ společnosti Venture Capital, padesát největších organizací v regionu vzrostlo z přibližně 37,5 miliard USD od července 2020 na neuvěřitelných 254,9 miliard USD, a to jen za půl roku. Nejenže největší firmy zaznamenávají nárůst, ale region také roste na celém trhu.

Počet společností zaměřených na blockchain vzrostl za posledních osm měsíců podle CV VC o více než 4 % a zvýšil se také nábor v rámci společností. Od července loňského roku se počet zaměstnanců v odvětví kryptoměn v Zug zvýšil o téměř 9 %.

Vydržela kryptoměna pandemii?

Zakladatel CV VC Mathias Ruch se vyjádřil k očekáváním a výsledkům pandemie a poznamenal, že by to mohlo průmyslu poskytnout sebevědomou podporu ve směru více případů adopce a použití v kryptoměně:

„Po obávaném vstupu do krize v březnu 2020 jsme nyní přesvědčeni o budoucnosti. Pozitivní vývoj byl patrný již v září. Neustále se zakládají nové startupy, které si jako svůj domov aktivně vybírají Crypto Valley.“

Jak poznamenal autor zprávy, Švýcarsko je jedním z nejlepších míst, kde mohou projekty kryptoměn vyniknout. Vzhledem k tomu, že Zug je celosvětově známý jako krypto hub, není divu, že právě v tomto regionu bude odvětví zažívat zisk a kvalitu. Autor také poznamenal, že tento region má jeden z „nejpokročilejších blockchainových zákonů na světě, a vytvořil tak silný a pevný základ pro budoucí prosperitu Crypto Valley.“

Závěr

Kryptoměny si získávají stále větší oblíbenost a pandemie to jen dokázala. Uvidíme, kam budoucnost tyto společnosti zanese.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře