28.04.21 Technická analýza BTC/USD – jenom krátká stagnace?

17
BTC, bitcoin, kryptoměna, klub
Zdroj: unsplash.com

Ještě před úterní analýzou na Bitcoin (BTC) jsme mohli v grafech vidět střídmou expanzi, což se ovšem změnilo a nyní stagnujeme u S/R levelu 54 530 USD. Čím déle tato stagnace bude trvat, tím samozřejmě hůře. Zkrátka hrozí rotace kurzu a návrat do cenových úrovní pod 50 000 USD. Díky čemuž musíme zase brát v potaz scénář, kalkulující s otestováním 42 000 USD.

Aktuální situace na 4H TF DXY

Dolarový index je tento týden v zeleném, ale jak jsme si ukázali ve včerejší analýze, klesající trend trvá už skoro měsíc, což je pro americký dolar nepříjemné. Jinak samotná struktura je zcela odlišná od toho, co jsme mohli pozorovat během ledna až března. Tehdejší volatilita a dynamičnost vývoje byla v obrovském kontrastu s tím, co sledujeme poslední čtyři týdny.

Osobně netuším, jak tohle interpretovat, ale začínám si myslet, že ten nedynamický průběh má za následek, že Bitcoin poklesu DXY moc nevyužívá. A pokud využívá, okem to nejde vůbec znát. V každém případě, jestli se kurz indexu nevymaní z té regresní struktury, asi vážně otestujeme lednové low. Což je při pohledu na měsíční graf vážně zvláštní. Nicméně vyšší inflace zkrátka ukázala, že deflační tlak krapet oslabil.

BTC Dominance

Co se týče dominance Bitcoinu, stále platí, že je graf ve velmi silném přeprodaném stavu. Zatím se i nacházíme na supportním pásmu, které je kolem 50 %. Nedávno byla snaha o odraz, ale nakonec došlo k rychlému zamítnutí. Jestli nynější support padne, pro BTC to bude automaticky znamenat stagnaci. V takovém případě nelze očekávat, že v grafech uvidíme silný růst.

Zas na druhou stranu, altcoiny by pak udělaly další vlnu nahoru, což by mohlo trvat až do chvíle, kdy BTC dominance spadne na 40 %. Takový proces může trvat přibližně dva až tři týdny. Leč něco takového by pro trh znamenalo, že jsme již dost blízko konce bull trendu. Nízká dominance Bitcoinu je předzvěst pro překlopení trendu na medvěda.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Na 4H grafu BTC se toho evidentně moc nestalo. Byl jakýsi pokus od odraz, což vůbec nevydrželo a kurz je tak pořád připoután k blízké hladině. Dokonce jsme otestovali EMA 55 a křivka funguje jako support, takže se třeba dočkáme brzkého oživení. Ono je nanejvýš nutné, aby nakupující prorazili k S/R levelu 58 189 USD.

Průraz až po řečenou úroveň totiž znamená, že se povedlo překonat rovnováhu té blízké trojúhelníkové struktury. Těch rezistencí je je na cestě nahoru prostě hodně a když koukám na ty objemy, nejsem si jist, zda bude mít trh dostatek sil kurz vůbec někam protlačit. Prvotní odraz vypadal po vizuální stránce vážně hezky, ale teď je to zase nijaké.

Indikátory

Hodnoty RSI jsou pořád v horní polovině hodnot, ale zatím se nepovedlo ani atakovat hraničních 70 bodů. Zatímco na MACD hrozí bearish cross a histogram vygeneroval medvědí divergenci.

Závěrem

Jestli kurz začne klesat, je docela důležité, abychom neklesli pod 52 109 USD. Jestli uvedená hladina padne, asi se vážně jednalo pouze o krátký retracement a korekce může zase pokračovat. Já jsem hlavně zvědavý, co altcoiny, protože ty vypadají, že nahoru chtějí. Ale asi se čeká, co udělá Bitcoin.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře