28.04.21 Technická analýza BTC/USD – jenom krátká stagnace?

4
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Ještě před úterní analýzou na Bitcoin (BTC) jsme mohli v grafech vidět střídmou expanzi, což se ovšem změnilo a nyní stagnujeme u S/R levelu 54 530 USD. Čím déle tato stagnace bude trvat, tím samozřejmě hůře. Zkrátka hrozí rotace kurzu a návrat do cenových úrovní pod 50 000 USD. Díky čemuž musíme zase brát v potaz scénář, kalkulující s otestováním 42 000 USD.

Aktuální situace na 4H TF DXY

Dolarový index je tento týden v zeleném, ale jak jsme si ukázali ve včerejší analýze, klesající trend trvá už skoro měsíc, což je pro americký dolar nepříjemné. Jinak samotná struktura je zcela odlišná od toho, co jsme mohli pozorovat během ledna až března. Tehdejší volatilita a dynamičnost vývoje byla v obrovském kontrastu s tím, co sledujeme poslední čtyři týdny.

Osobně netuším, jak tohle interpretovat, ale začínám si myslet, že ten nedynamický průběh má za následek, že Bitcoin poklesu DXY moc nevyužívá. A pokud využívá, okem to nejde vůbec znát. V každém případě, jestli se kurz indexu nevymaní z té regresní struktury, asi vážně otestujeme lednové low. Což je při pohledu na měsíční graf vážně zvláštní. Nicméně vyšší inflace zkrátka ukázala, že deflační tlak krapet oslabil.

BTC Dominance

Co se týče dominance Bitcoinu, stále platí, že je graf ve velmi silném přeprodaném stavu. Zatím se i nacházíme na supportním pásmu, které je kolem 50 %. Nedávno byla snaha o odraz, ale nakonec došlo k rychlému zamítnutí. Jestli nynější support padne, pro BTC to bude automaticky znamenat stagnaci. V takovém případě nelze očekávat, že v grafech uvidíme silný růst.

Zas na druhou stranu, altcoiny by pak udělaly další vlnu nahoru, což by mohlo trvat až do chvíle, kdy BTC dominance spadne na 40 %. Takový proces může trvat přibližně dva až tři týdny. Leč něco takového by pro trh znamenalo, že jsme již dost blízko konce bull trendu. Nízká dominance Bitcoinu je předzvěst pro překlopení trendu na medvěda.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Na 4H grafu BTC se toho evidentně moc nestalo. Byl jakýsi pokus od odraz, což vůbec nevydrželo a kurz je tak pořád připoután k blízké hladině. Dokonce jsme otestovali EMA 55 a křivka funguje jako support, takže se třeba dočkáme brzkého oživení. Ono je nanejvýš nutné, aby nakupující prorazili k S/R levelu 58 189 USD.

Průraz až po řečenou úroveň totiž znamená, že se povedlo překonat rovnováhu té blízké trojúhelníkové struktury. Těch rezistencí je je na cestě nahoru prostě hodně a když koukám na ty objemy, nejsem si jist, zda bude mít trh dostatek sil kurz vůbec někam protlačit. Prvotní odraz vypadal po vizuální stránce vážně hezky, ale teď je to zase nijaké.

Indikátory

Hodnoty RSI jsou pořád v horní polovině hodnot, ale zatím se nepovedlo ani atakovat hraničních 70 bodů. Zatímco na MACD hrozí bearish cross a histogram vygeneroval medvědí divergenci.

Závěrem

Jestli kurz začne klesat, je docela důležité, abychom neklesli pod 52 109 USD. Jestli uvedená hladina padne, asi se vážně jednalo pouze o krátký retracement a korekce může zase pokračovat. Já jsem hlavně zvědavý, co altcoiny, protože ty vypadají, že nahoru chtějí. Ale asi se čeká, co udělá Bitcoin.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Zee Prime

Objemy jsou podle mě nízké proto, že instituce vysály BTC z trhu a sedí na nich.

E15

A to je dobře nebo špatně? Minule mi tu bylo vysvětleno, že jsem hyperJouda, když nechápu, že velké objemy jsou dobré a malé objemy jsou špatné. Ale já si pořád myslím, že důvěra prodávajících není o nic horší než důvěra kupujících…

Original Martin

Já jsem si taky už párkrát položil otázku, co když:

  • co když bude ochotno odprodávat pouze promile držitelů BTC
  • současně bude obrovská poptávka po každém satoshi

Takže budou probíhat velmi malé objemy, ale nevidím důvod, aby klesala cena. Nechám se klidně poučit. Možná to vidím hrozně jednoduše.

Ale chápu, že když je velká volatilita, tak je větší objem lepší, než menší pro udržení konkrétní cenové úrovně.

Rob

Už jsem tu psal kdysi, že hodnota BTC půjde nahoru s nízkými objemy. Na zvyšování ceny nejsou potřeba velké objemy. Naopak při malých objemech je větší šance posunutí kurzu, pokud nejsme zrovna v jedné z úvratí trendu. Při malých objemech je ale cena méně opodstatněná (a obrněná supporty) a dá se snadno zdecimovat. Proto se Bitcoin chová jinak, než cokoliv tradičního. Pak tu máme samozřejmě další faktory: halving, hashrate, dominanci v kryptoodvětví, atd… Často dochází ke krizím likvidity, protože jim nelze nijak zabránit vzhledem k neměnnosti DLT. Stále hrozí tvorba převisu nabídky, která může cenu zničit, pokud vzroste zájem o prodej. A klidně i při nečekaně vysokých objemech a rychle. Je pravdou, že většinou se to děje pomalu a dlouze. Malé objemy v bull runu nasvědčují malé ochotě lidí k nákupům, ale ještě menší ochotě k prodeji. Proto se dá předpokládat velká korekce. Mělo by se s ní počítat.

Velryba

Těžaři prakticky přestali prodávat a hodlují BTC s vidinou prodeje za vyšší ceny někdy v budoucnu. Tím pádem klesá množství Bitcoinu na burzách.

Liborf

no a kde je ta poptávka, která to má vyhnat nahoru?

Liborf

kdyby bylo velká poptávka a chuť kupovat,tak by kurz letěl ja balonek nahoru

Rob

Ona nějaká velká poptávka po Bitcoinu na burzách není. Ale ještě menší je chuť prodávat. Proto se při nízkých objemech cena hrabe nahoru. Otázkou samozřejmě zůstává, jak si vede obchodování OTC. Nicméně proto je také masivní korekce na pořadu dne. Výprodeje totiž mohou vygenerovat daleko větší objemy a právě proto, že jsou ve vzrůstajícím trhu stabilně objemy nízké, prakticky neexistují podpory, které by nemohly být prolomeny. Cena BTC může velmi lehce spadnout na 20’000 a v extrému i na 10’000 dolarů za minci. Hodleři se budou jen dívat, protože oni nejsou ti, kdo ovlivňují cenu přímo. Nepřímo jí ovlivňují tím, že díky držení se Bitcoin stává na trhu vzácnějším zbožím. Nyní bych neřekl, že jsme už na vrcholu, ale kdo ví? Nicméně až se doplazíme k ceně, která podpoří masivnější zájem o výprodej, ukáže se, že měl Jaroslav celou dobu pravdu. Někteří by se mu měli pak omluvit. Vím přesně, co Jaroslavovi na vývoji trhu nesedí. A analyzuje to ve své podstatě správně. Někdo pod jeho analýzou kdysi psal, že prý Jaroslav prodal Bitcoin na $20’000. To vůbec nemusel být špatný nápad. Jaroslav hraje na jistotu. A příště, až ho za těch $20’000 zase nakoupí, bude to úplně jiných dvacet tisíc. V tu chvíli se opravdu bude jednat o Big deal. A pokud se to podaří, zasloužilo by si to gratulaci.

Lakatoshi

Nevím kdo by se měl komu omlouvat.Pan Jarolím,tady už od minulého roku říká,že je to bublina (= prodat),někdy od 12k tuším,jenže ono to mezitím vyrostlo i na 65k.Takže je sice hezký,že až to vyleze treba na 100k a spadne,tak bude moct říct “Já vám to říkal” ale nikomu to nepomůže.

Rob

Jde o to, že jeho teze mají opodstatnění. Nízké volume a nestálost ceny v krátkém čase znamená jediné: málo lidí a žádné stabilní podpory na konkrétních cenových hladinách. Takže se může kdykoliv přihnat cunami. Jinak já s Jaroslavem taky polemizuju a mívám i odlišné závěry, ale jeho pohled chápu.

E15

“že prý Jaroslav prodal Bitcoin na $20’000. To vůbec nemusel být špatný nápad. Jaroslav hraje na jistotu. A příště, až ho za těch $20’000 zase nakoupí”
Toto, že je hra na jistotu? Jaká je pravděpodobnost, že se na těch 20tis ještě podíváme?

Rob

Já neříkám, že to vyjde. Ale bylo by to pravděpodobně vzhledem k tomu, jak se kurz Bitcoinu pohybuje v rámci posledních řekněme 12 let.

Rob

Jinými slovy ta pravděpodobnost je vlastně docela vysoká… Low následujícího mezihalvingového období pravidelně dostihuje high předchozího. Pády o 80% tady každý zná. Je ovšem pravda, že velké poklesy na ceně Bitcoinu jsou v každém dalším období nižší. Předpokládám, že je to vinou kvalitnějších tvůrců trhu.

Muffin
Hodnocení článku :
     

Snad jen jediny clovek na svete dava hladiny dolaroveho indexu neustale do spojitosti s vyvojem ceny btc…

Spaik

Nerad to rikam Jarousi ale napriklad z top 10 youtube kanalu venujicich se tradingu krypta to do kotextu s vyvojem ceny BTC nezahrnul nikdy snad ani jeden 😀

Rob

Sledujeme technickou analýzu optikou dolarů? Pak by nás mělo zajímat, co se s těmi dolary děje. To dává rozum… 😉

spot_img